Jump to content

Masina facuta praf de grindina E90..exista solutii pt remediere?


Para81

Recommended Posts

Din pacate in Germania preturile sunt foarte foarte mari.

Poti sa o revopsesti in Ro dar dupa cum spune si baronu25... nu la reprezentanta :).

Preturile la reprezentanta sunt mari si nu fac nici treaba extraordinara.

Gasesti sigur un service bun cu preturi rezonabile.

Link to comment
Share on other sites

Nu le scot :) Le fac sa arate mai bine, prin tragerea/impingerea tablei, folosind diverse scule metalice, ventuze etc., insa nu sunt in stare sa faca o lucrare perfecta.

Din ce-am mai vazut pe youtube, exista firme specializate (cu adevarat) in PDR care pot sa faca astfel incat sa nu se vada nimic, insa asta inseamna multa migala, atentie si rabdare, lucruri care nu se regasesc in portofoliul celor de la Metalotehnica!

 

@Para81 - 8000 RON pt indreptat?! Doamne, dar s-au intins baietii, nu gluma! Mergi linistit si vopseste masina, vei fi mai multumit si va costa mai putin.

Link to comment
Share on other sites

Daca e pe nervura nu mai iese perfect, si daca e armatura sub ea la fel.

 

Ba da iese perfect. A mea, lovita de grindina, a avut cateva infundaturi pe colturile de la aripi si a iesit perfect.

 

Eu am vorbit astazi la call center-ul Groupama unde am facut o programare pentru constatare. La telefon, operatorul cu care am vorbit mi-a zis ca ar fi bine sa am o hartie de la ISU in care sa scrie ca intr-adevar in data de.... in localitatea.... au fost fenomene de grindina, dar nu mi-a lasat impresia ca ar fi obligatoriu.

 

Prin 2008, aveam casco la asiban (actual groupama) si nu mi-a trebuit nimic de la meteo.

 

Am reparat masina la LGP Zentrum, pe casco, in Timisoara. A costat aprox 80 de mil si a durat dus seara masina, a treia zi am luat-o. Fata chit, fara revopsire, FARA URME. Reparatia a fost facuta cu ajutorul unor ventuze.

 

Am asteptat insa cam 3-4 luni pana am ajuns la rand. Ei erau plecati in tara. Daca sunt "evenimente" prin tara, isi muta temporar tabara acolo.

 

 

Plafonul din cate am inteles se indreapta prin interior...

 

Cand am dus masina, am intrat la ei la atelier si chiar lucrau la un plafon. Aveau niste ventuze prinse pe exterior si cu un "bat" agatau ventuzele si trageau de ele.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Exista o firma specializata in Tg Mures, care face exact ce ai nevoie tu. Lucreaza cu niste aparate gen vacuum sau ceva de genul...cert e ca si eu am avut cateva lovituri pe capota unei masini si l-au reparat de nici nu se vede, si nu se strica nici vopseaua. Suna la 0744523299 si vb cu baietii de acolo.

Link to comment
Share on other sites

Masina al lost lasata la LGP Zentrum TM, astept sa iau pacientul vindecat de acolo, sunt niste oameni de nota 20. Ei mi-ai garantat ca masina iese impecabil si astept cu nerabdare s-o ridic saptamana viitoare. O sa posez si rezultatul.
Link to comment
Share on other sites

Masina al lost lasata la LGP Zentrum TM, astept sa iau pacientul vindecat de acolo, sunt niste oameni de nota 20. Ei mi-ai garantat ca masina iese impecabil si astept cu nerabdare s-o ridic saptamana viitoare. O sa posez si rezultatul.

 

Cum a iesit? Esti multumit ?

Link to comment
Share on other sites

Salut, masina a fost ridicata astazi, vreau sa spun ca am ramas fara cuvinte cand am ridicat-o. Cred a pozele spunt totul http://img.tapatalk.com/6d60013b-9cdd-3409.jpg

http://img.tapatalk.com/6d60013b-9cf9-fb40.jpghttp://img.tapatalk.com/6d60013b-9d1a-8f49.jpg

 

Va recomand service-ul din Timisoara si nu regret nici o clipa ca am facut drumuri pana acolo, am dat de niste oameni de nota 20. Multumesc costy si sorin de la servive-ul L.G.P

 

 

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Merita sa suni pt a discuta cu domnul Constantin Imbrescu - 0744256641 este un om de nota 20.

 

 

Sent from my iPhone

 

Depinde de masina ta, asta conteza cate gauri ai si eu am avit peste 100/piesa

 

 

Sent from my iPhone

 

Pai eu am reparat masina acum o saptamana.

Cu 600 euro, si a iesit foarte bine.

Cu o singura exceptie, mi-a zgariat geamul dreapta spate :)). Oricum trebuia sa se intample ceva ca astia pe aici sunt cam incompetenti :p

Link to comment
Share on other sites

ies perfect daca nu ai ochi pretentios....intr-adevar este foarte tare procedeul si daca vpseaua este neatinsa se merita, dar va spun ca valurile raman pe tabla si se vad din anumite unghiuri.

 

bine, de cat sa vopsesti elementul e mai indicat sa indrepte.

vreau sa te contrazic si tabla este perfect dreapta, sunt foarte pretentios pt ca la otopeni nu iesea asa. Am vazut masini facute si la buc si timsoara si am optat pt Timisoara ca erau perfecte, daca vopseaua nu este sarita produsul iese perfect din toate unghiurile.

 

 

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Din nefericire pentru mine, am patit-o si eu acum o saptamana. Am vreo 14 pe capota, 4 pe plafon si 2 pe portbagaj.

In Germania ma costa 600 euro reparatia. Acum nu stiu cat e in Ro, dar ma gandesc ca e mai putin. Oricum, urat sentiment cand iti vezi masina asa dupa grindina :(.

 

 

Ieri am patit-o si eu,tot in germania.... Urat sentiment cand iti vezi masina in asa hal!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.