Jump to content

Cauzele si efectele accidentelor cu motociclisti


jaffar

Recommended Posts

daca e sa ne gandim la par, si taximetristul avea statie si exact in dreapta lui e parcarea unde stau taxiuri. Oricum, am vazut ca nu era prea amicala discutia si urlau unu la altul, care conducea regulamentar si care nu. Asta bineinteles, de fata cu militianul :)

32397[/snapback]

 

 

Pai sigur!Se hotareste pe loc cine a avut dreptate si cine nu!

In general ,are dreptate cine are relatii sau bani mai multi!

 

 

Este posibil sa ma insel ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iar daca in trafic, ca motociclist, voi intalni o persoana ca (cine pana mea?!?), mi-e teama ca nu-mi va lasa niciodata o portitza de scapare daca am incalcat regulile de circulatie... este un subiect de meditatie si pentru mine dar si pentrui acei jaffari care pentru a nu-si zgaria bunatate de vopsea de pe aripa x, ma vor lasa fara prea mari sanse la VIATA... :blink:

 

asaaa.....

 

sa vedem parerea unor motociclisti despre zgiriatul aripii vs. integritate corporala:

 

(cadrul general este un motociclist caruia ii taie fata doi boschetari cu o roaba, la care tinerul zmeu se da jos si incepe sa imparta pumni si picioare in timp ce un alt motociclist ii pazeste vehiculul. detalii aici: link)

 

Eu cred ca ai reactionat ca un om normal.Nu trebuie sa ai mustrari de constiinta.Gandestete ce s-ar fi putut intampla daca nu ai fi reusit sa franezi.Cum iti mai recuperai paguba in cazul in care dadeai motorul pe jos.

Foarte rau din partea ta ca nu le-ai da-to din prima sa nu se mai ridice si sa vina cu teava dupa tine.

 

gandindu-ma ca ... imi f_team motorul la care inca platesc (si care ei nu aveau de unde sa plateasca)

 

o solutie radicala ... crunta ... dar strict necesara ... din pacate nu mai exista alte cai .. si cand te gandesti ca puteai sa cazi sa julesti si motorul

 

si cireasa de pe tort:

 

Nu le mai plangeti atata de mila. M-am saturat si de atata " imagine a motociclistilor "  . Indivizi de genul asta nu pot fi educati decat cu parul. Civilizatie, UE, MUE, legi pe care le respecta doar "fraierii" care ies tot pagubiti si cu buza umflata...traim intr-o jungla si pana la evolutia la civilizatie supravietuiesti dupa legile ei. 

In afara de faptul ca ai riscat sa iesi ciomagit , ai procedat corect. Soferii care au asistat la faza se vor gandi de 2 ori inainte sa sicaneze cu buna stiinta un motociclist,de exemplu.

Da, suntem violenti cand cineva atenteaza la viata, sanatatea si motorul noastru , am devenit aia din filme cu lanturi si cutite.Sa ne stie de frica daca altfel nu se poate.

 

ASA MAN!!!!

 

Bine ai venit in club!

 

Din cauza lor puteai sa iti trash-uiesti motorul. Mai bine le trash-uiesti moaca!!!

 

Bine ai facut, daca buseai motorul, bagai o gramada de bani, alergatura si nervi. Data viitoare poate o sa se uite mai bine

 

concluziile le trageti singuri. eu vreau doar sa-i laud pe cei citiva (putini) care si-au pastrat neuronul in stare de functionare si au sanctionat aberatiile prezentate acolo: "bine i-ai facut", "trebuie sa o faci cu singe rece, si fara martori" etc. din pacate sint prea putini si la moto, si la auto. degeaba se face atita circ, cind in spate e cu totul altceva.

 

nota 10+ pentru:

 

pentru cei care considerati ca a facut foarte bine folosind violentza, ba le-ar fi "tras-o" si mai tare, sunt dezamagit. eficienta voastra e aproape zero. formatzi un club, sa-i zicem "ingerii intunericului" si mergeti noaptea si-i casapitzi. total. 100%. fara urme. si-asa n-aduc decat rau romaniei.

dupa ce terminati cu ei incepeti cu tiganii, apoi cu taximetristii. puteti continua cu politia, apoi cu cei care nu saluta pe motocicleta.

sa vedeti voi cati capitalisti or sa depuna dosarele de emigrare pentru romania. o sa fie de vis in tara legii parului. nimeni n-o sa mai incalce legile (ooops, care legi?) si viata o sa fie un continuu vis

 

felicitari

 

cezar

 

ps. de ce romania nu si-ar continua traditia. dupa mineri, vin motociclistii, sau poate puteti forma o alianta. se actioneaza doar in acelasi mod

 

de ce nu sint mai multi asa ? de ce nu incepe din interior educatia ?

Link to comment
Share on other sites

Subscriu treaba e ca cel pt care avem nota 10 sta in State.A iata si comentarii la adresa celui care a intraznit sa-i contrazica:

 

trage-ti viziera si plimba-ti conserva... si sa ne spui si numarul masini cat si al motocicletei sa te ocolim

Alte incurajari si sfaturi cum putem sa batem lumea pe strada:

 

buna treaba, poate meritau si mai mult de atat.

 

sunt oameni care pricep cu vorba buna si oameni care pricep cu bataia.

 

acele chestii erau doua animale care au luat cea ce au meritat. daca as avea prezenta de spirit si tupeul lui wizzie as face la fel intr-un caz similar.

 

@tsunami... de cate ori ti-a franat unul in fata special ca sa iti faca rau?

... de cate ori s-a uitat unul tine ca vii si ti-a taiat fata?

... de cate ori vedeau ca vii si se bagau in depasire facandu- te sa iesi de pe drum?

 

poate traiesti in alta tara cu alti oameni si poate pt tara ta ai dreptate.

 

sa fim sanatosi.

 

Asta cu sa fim sanatosi mi-a placut la nebunie :) sa fim sanatosi si sa le rupem picioarele la altii :blink:

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

de ce nu sint mai multi asa ? de ce nu incepe din interior educatia ?

32712[/snapback]

 

sa stii ca sunt foarte multi asa dar nu se vad tocmai pentru ca nu ies la rampa cu tot felul de tampenii iar ca sa dea replica la tampeniile altora, e timp pierdut aiurea pentru ca cei care debiteaza tampenii ori nu-i intereseaza parerea altora ori nu inteleg nimic

 

cat despre educatie, se depun eforturi in sensul asta dar sunt cazuri cand lipsesc chiar si cei sapte ani de acasa si e imposibil de realizat ceva pentru ca ar trebui inceput cu cum se da buna ziua, ori nu are nimeni timpul si rabdarea necesara pentru asa ceva pe un forum.

 

S-auzim numai de bine.

Link to comment
Share on other sites

ce oameni.. imi si imaginez cum un tip la douazeci si ceva de ani ii casapeste pe 2 boschetari la patruzeci de ani. ce animal. toti se enerveaza mai mult sau mai putin, toti vor sa se descarce in vreun fel sau altul, dar s-a ajuns prea departe, chiar daca nimeni altcineva nu face dreptate...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest butcky

Astazi pe Brancoveanu a fost un accident cu un motor! Nu stiu cu ce s-a ciocnit, dar sigur a fost o masina! Cand am ajuns eu acolo nu era decat motorul si vre-o 10 "gura casca" :) aaaaa, pardon, 11 cu mine! :blink: :) :)

Am pus cateva poze!

post-111-1122388502_thumb.jpg

post-111-1122388556_thumb.jpg

post-111-1122388589_thumb.jpg

post-111-1122388619_thumb.jpg

post-111-1122388655_thumb.jpg

post-111-1122388716_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pana azi nu am avut nimic cu motociclisti da de cateva ore sunt fffff suparat pe motocicisti .....bineinteles pe aia care se dau zmei........

Mergeam linistit pe Iului Maniu aveam aproape 50Km/h cand un motociclist se baga in fata mea franeaza brusc am franat si eu da din pacate roata stanga a intrat intr-o groapa marca ma durea pe mine la cum s-a auzit

consecinte:

janta descentrata rau de tot + ca se aude ceva cand iau viraj dreapta

La Gorjului la semafor am oprit langa om sa-i cer explicatii ....am primit si raspuns:

CE VREI BA VROIAI SA INTRU IN AUTOBUZ si a plecat avand bunavointa sa-mi arata ca inca mai are degetul mijlociu

nu cred ca o sa ma coste mult reparatia ca sunt destule piese de Opel Vectra A pe piata sau......

Janta m-a costat 20 de lei echilibrarea am platit ce sa fac ca nu puteam sa merg vibra rau volanu

Link to comment
Share on other sites

asa e, asa e.... ar trebui starpiti...

 

azi m-am mascarit cu un mos care dadea in mars arier pe cheiul dambovitei. m-a luat prin surprindere pt ca nu avea lampi pt mersul inapoi. l-am claxonat si i-am spsu: pune-ti bai nene becuri in spate!!! a sarit baba la mine: impertinentule, cum iti permiti sa vb asa!?!?! masina a trecut inspectia tehnica! eu: puneti bai nene becuri si nu mai zice ca ai trecut inspectia tehnica fara ele (astea sunt de bun simt, elementare, primele care se vad). baba: da cum iti permiti idiotule!?!!?!? puneti-VA becuri, asa se vorbeste, nenorocitule. in gandul meu: adevaru' e ca sunt cam nenorocit sa am parte de tot felul de oameni ca astia!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
am mai spuso si o repet: principala cauza a accidentelor cu urmari grave si f. grave este aceea ca soferii (automobilistii) nu sunt atenit la acordarea prioritatii, nu acorda prioritate.

17322[/snapback]

Cum adica nu suntem atenti la acordarea prioritatii cand ii vezi pe unii motociclisti cum taie de 10 ori benzile pe 200m? :blink:

Daca nu vreti sa fiti loviti de ce nu respectati banda si sa semnalizati cu 50 de m inainte sa faceti o depasire? :) Sau codul rutier al motociclistilor e diferit?

Atata vreme cat o sa mai taiati benzile hoatic,pentru ca asta e farmecul pe motocicleta, o fiti loviti in continuare de automobilisti... :)

Link to comment
Share on other sites

Astazi, am plecat si eu la o plimbare pana la Padurea Bogatii. La iesire din Brasov pe pod vine unul cu Solenza, care probabil are ceva cu toti motociclistii, pt ca mi-a facut cu faru', vb ceva din gura aia urat, uitandu-se la mine, dar culmea :) cand a ajuns aproape de mine, a tras de volan in directia mea ca sa ma sperie. A reusit, pt ca am tras de ghidon involuntar si era cat pe ce sa pup balustrada aia blestemata. :) Ce sa fac in cazul asta? Am stat 10 secunde, am iesit din transa, am intors si gaz. L-am ajuns, l-am depasit, am franat in fata lui, l-am obligat sa opreasca. I-am deschis frumos usa: "Ce faci?" La care: "Ia mai du-te....bla-bla-bla.." Ce era sa fac in cazul asta? Poc, o palma ca sa-i opresc diareea verbala si: "Daca mai deschizi gura, iti sparg toata fata". Imediat a schimbat povestea: "Pai era o groapa acolo...", desi fac traseul respectiv aproape in fiecare zi si nu exista nici o groapa acolo. Trantit usa cat mau tinut muschii, urcat si plecat. Am apucat sa vad in oglinzi cum incerca sa formeze ceva la telefon cu mainile tremurande si tipand ceva de genul "Lasa ca-ti arat eu tie".

 

Acum puteti sa aruncati cu pietre :) dar nu prea imi pasa :) pt ca n-aveam alta solutie. sau aveam? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Daca era unul de doua ori cat tine ce faceai?

 

Nu va merge un bec pe frana!? :blink:

39193[/snapback]

 

Ma descurcam cumva :) Daca era prea mare, asteptam sa coboare un picior din masina si abia dupa aia o tranteam din rasputeri :) Cum a zis cineva destept: "Cu cat e mai mare dulapul, cu atat mai mult zgomot produce cand cade jos" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ieri mi-am facut nervi cu 2 zmei CL-xx-YDG cred si inca un nenea cu motocicleta cu nr rosii de GR baietii s-au spart in figuri inainte de pasajul Muncii si in pasaj:initial au trecut la limita pe langa masina in care ma aflam si alta masina dupa care domnul pe pe motorul de CL ne-a demonstrat ca poate sa mearga si fara maini pe ghidon iar la intrarea in pasaj ne-a demonstrat ca poate merge pe o roata cel de GR parea mai cuminte a mers doar fara maini :blink: .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.