Jump to content

E31 biturbo 500+cp


V12inside

Recommended Posts

Man mai exista persoane cu seria * in Rom, chiar va permiteti (nu o lua in nume de rau), ce sa zic supeer tare ce ai facut, mai rarut pe la noi, chiar sant curios daca o sa vad masina ta la Tuning Days. Felicitari, masina arata super marfa, tot respectul.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

raspuns pt userul Lazar_Florian de pe alt topic:

masina mea sau cea la care se refera anuntul din linkul de mai sus?

Da, a mea are motorul schimbat cu unul modificat, pe langa el mai am inca 2 motoare printre care cel original. Asta ca sa tin masina in stare de functionare daca vreau sa ii aduc modificari motorului, fac aceste modificari "offline" pe unul din motoarele de rezerva apoi doar il schimb. Pana acum s-a intamplat doar o data si a doua operatie e in curs.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Nu mai intra nimeni pe aici, sau macar cel care s-a apucat de proiect?

245036[/snapback]

nu am mai intrat pt simplul motiv ca vad multi useri "certareti' si dezinteresati, useri care au fost afectati intr-un mod ciudat de virusul numit BMW(in general, nu neaparat pe topicul meu),sau probabil o fi vreun virus cu nume dac care a suferit o mutatie genetica si a luat forma si culoarea alb albastra :blink: , imi pare rau sa vad certuri, acuze fara motiv sau in necunostinta de cauza si chiar invidie. NU prea am observat acel spirit constructiv de prietenie, daca suntem in aceasi oala cu toti adica testati pozitiv BMW atunci ar trebui sa facem ceva constructiv pt acest forum care ne reuneste, nu sa ne mancam de fund si sa ne acuzam reciproc de lucruri negative, da poate unii mint, poate alti viseaza, si ce-i rau in asta, toti am mintit sau am visat la ceva la un moment dat in viata si o vom face in continuare, nu iti trebuie mare spirit de observatie sa iti dai seama ca asta e natura umana.

Cu proiectul meu am ramas in urma din diverse motive, mi-am facut unele chestii pe la interior printre care si plafonul care a iesit excelent, cei care au masini din generatia 90 stiu despre c e vorbesc, la un moment dat iti cade tapiteria in cap, acum e negru, un fel de material catifelat, la fel si stalpi si chederele interioare, mi-am pus la punt un car pc si un sistem audio mai deosebit, mai am se tras cateva cabluri, poze nu am facut pt ca nu am cui sa le arat :)

Link to comment
Share on other sites

eu unu sunt interesat...momentan strang bani sa imi iau un e28 535i...si sa-i fac si eu un tunning...ca sa fiu si eu "la moda"...adica vreau sa incep prin modificarea admisiei si evacuarii....alezare...alte injectoare...probabil alt sistem de injectie....frane, transmisie...etc

momentan strang bani si ma documentez...

Link to comment
Share on other sites

Cateva poze cu interiorul...post-3149-1181760640_thumb.jpgpost-3149-1181760610_thumb.jpgpost-3149-1181760588_thumb.jpgpost-3149-1181760672_thumb.jpg

si cu... sincer nu stiu cat de buna este solutia asta, acasa am pc-ul conectat la o statie si mi-a placut calitatea sunetului si faptul ca pot accesa o cantitate mare de ...multimedia...cred ca m-au determinat sa incerc asa ceva, acel HU este un clarion vrx848rvd :blink: post-3149-1181760801_thumb.jpgpost-3149-1181760977_thumb.jpg, rezultatul e promitator insa nu stiu daca v-a face fata stresului, amortizoarele (koni adjustable seatate pe very firm) nu sunt deloc prietenoase cu o astfel de configuratie insa ramane de vazut...ce cade prima data, hdd-ul sunt sigur, mai sunt niste elemente de prindere insa nu sunt montate deocamdata...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Cateva poze cu interiorul...post-3149-1181760640_thumb.jpgpost-3149-1181760610_thumb.jpgpost-3149-1181760588_thumb.jpgpost-3149-1181760672_thumb.jpg

si cu... sincer nu stiu cat de buna este solutia asta, acasa am pc-ul conectat la o statie si mi-a placut calitatea sunetului si faptul ca pot accesa o cantitate mare de ...multimedia...cred ca m-au determinat sa incerc asa ceva, acel HU este un clarion vrx848rvd :) post-3149-1181760801_thumb.jpgpost-3149-1181760977_thumb.jpg, rezultatul e promitator insa nu stiu daca v-a face fata stresului, amortizoarele (koni adjustable seatate pe very firm) nu sunt deloc prietenoase cu o astfel de configuratie insa ramane de vazut...ce cade prima data, hdd-ul sunt sigur, mai sunt niste elemente de prindere insa nu sunt montate deocamdata...

247956[/snapback]

 

omule, foarte tare ! de obicei ma exprim mai complex, dar ce faci acolo este mai mult decat exceptional :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

FFFF tare mi se pare ideeea cu pc in masina, si un coleg de-al meu de unde lucrez vrea sa isi pune ceve de genul in masina, dar el vroia undeva prin bord, apropos incearca sa pui acel HDD pe niste arculete ceva pt ca sant ceva sensibile, si incearca sa protejezi tot HDD de acei magneti giganti de la sub-woofer-e, poti incerca in jurul hdd dar sa pui sub el un ventilator special de hdd si pe langa el ceva pt protectie de magneti (erau pe vremuri la televizoare in jurul dufuzorului niste capacele din nush ce material care proteja ecranul de undele magnetice), iti spun asta ca lucrez in domeniul PC si stiu cat de naspa este faza cu HDD, sper sa nu te superi pt adaugari. Chiar tare faza cu pc-ul. Intrarea video d p LCD este din iesirea tv a placii video???

Si inca un lucru, lasa-i frate in pace pe cei care vb mult prost si fara rost, mergi pe principiul "cainii latra, ursu' merge". Bafta si spor la treaba in continuare.

Link to comment
Share on other sites

FFFF tare mi se pare ideeea cu pc in masina, si un coleg de-al meu de unde lucrez vrea sa isi pune ceve de genul in masina, dar el vroia undeva prin bord, apropos incearca sa pui acel HDD pe niste arculete ceva pt ca sant ceva sensibile, si incearca sa protejezi tot HDD de acei magneti giganti de la sub-woofer-e, poti incerca in jurul hdd dar sa pui sub el un ventilator special de hdd si pe langa el ceva pt protectie de magneti (erau pe vremuri la televizoare in jurul dufuzorului niste capacele din nush ce material care proteja ecranul de undele magnetice), iti spun asta ca lucrez in domeniul PC si stiu cat de naspa este faza cu HDD, sper sa nu te superi pt adaugari. Chiar tare faza cu pc-ul. Intrarea video d p LCD este din iesirea tv a placii video???

  Si inca un lucru, lasa-i frate in pace pe cei care vb mult prost si fara rost, mergi pe principiul "cainii latra, ursu' merge". Bafta si spor la treaba in continuare.

254241[/snapback]

@mario, orice sugestie e binevenita chiar daca m-am gandit la acel lucru sau nu :). da, folosesc semnalul composite pt ca nu am de ales merg pe 800*600 si font mare, deocamdata am testat cateva front end-uri, Mobile Impact mi s-a parut mai atractiv plus ca e destul de usor de personalizat skinul, are niste buguri pe partea video dar in fine sunt doar amanunte minore. S-ar putea totusi sa renunt la pc si sa adopt alta solutie gen hdd multimedia player, acele rack-uri care redau majoritatea formatelor media direct de pe hd fara a fi nevoie de un pc, sau probabil le voi tine in parelel pe aman2. In rest...killer paint job....again :blink: ...coming soon, nu am fost multumit de rezultatul anterior :)

Link to comment
Share on other sites

am vazut la mine in mag ce spui tu, nu am apucat sa il testez, maine daca am timpsi iti dau e veste cum e ca format sica mod de folosire , trebuie sa il montezi p intrarea audio auxiliara a ''chestiei'' din bord (in sensul bun) si tot maine o sa il ascult, daca nu ma insel nu are hdd. ne auzim, bafta
Link to comment
Share on other sites

Super tare masina ...e super si ca te pricepi in domeniul asta ...eu nu prea cunosc multe. Am ramas masca si cu PC-ul ala in masina :) ...nu ma asteptam sa fie chiar un desktop;) ...o sugestie pt. HDD ar fi unul de laptop. Acum le gasesti la preturi accesibile aprox 1,5 mil unul de 60GB si 5400rot sigur va rezista mai mult ...mult mai mult. Celalat normal pica foarte repede la drumurile noastre din cauza socurilor. Bafta si spor la bani :blink:
Link to comment
Share on other sites

Super tare masina ...e super si ca te pricepi in domeniul asta ...eu nu prea cunosc multe. Am ramas masca si cu PC-ul ala in masina :) ...nu ma asteptam sa fie chiar un desktop;) ...o sugestie pt. HDD ar fi unul de laptop. Acum le gasesti la preturi accesibile aprox 1,5 mil unul de 60GB si 5400rot sigur va rezista mai mult ...mult mai mult. Celalat normal pica foarte repede la drumurile noastre din cauza socurilor. Bafta si spor la bani :blink:
Link to comment
Share on other sites

am vazut la mine in mag ce spui tu, nu am apucat sa il testez, maine daca am timpsi iti dau e veste cum e ca format sica mod de folosire , trebuie sa il montezi p intrarea audio auxiliara a ''chestiei'' din bord (in sensul bun) si tot maine o sa il ascult, daca nu ma insel nu are hdd. ne auzim, bafta

254303[/snapback]

ar fi f misto, eu am vazut doar cu comanda online, dar as prefera sa il iau direct din magazin, am cautat pe net info despre asfel de scule, cica ar avea un timp de accesare cam mare mai ales la revenirea la meniul principal, oricum nu m-ar deranja prea tare pt ca imi tin playlisturile destul de ordonat, sunt rare ocaziile cand dau search 'la greu' si ascult 1 giga in 2 minute :blink: Poate imi spui si mie unde e magazinul :) poate vin eu cu hd-ul. Modelul vazut de mine citea doar fat32 deci v-a trebui sa-l convertesc.

Link to comment
Share on other sites

Eu lucrez in magazinul "Depozitul de calculatoare" d p Nasaud Rahova, este de la Sebastian spre Ferentari pe linia tramvaiului 8 intre statii, mai la jumatate (comlex comercial Penny) sau Nasaud Shopyng Center, este pe linia lui 117. Dau maine dim un reply pe la 10.15 min daca mai am produsul in magazin, eu stiu ca il vazusem, numai sa nu il fi cerut retur in sediu. Daca este sa fie te invit pe la mine pe la magazin :) :) , un suc rece, o vorba un 3dmark06 :) :blink:
Link to comment
Share on other sites

Daca nu ma insel asta ar fii produsul de vorbesti u (sau cel putin eu )

http://www.dc-shop.ro/detalii_produs.php?cod=13064#

254322[/snapback]

daca e pe stoc as trece sa il vad in action, dar nu e ala am pus linkul inainte sa editez dar se pare ca duce spre homepage, singura cale sa il gasesti esta sa dai search ''divx'' sau codul 12578.

Edited by V12inside
Link to comment
Share on other sites

Mai oameni, mai nou se poate boot-a de pe stick-uri... Si, slava Domnului, sunt chiar ieftine... mai mult de 4 gb nu ai nevoie pt sistem. Si gata cu problemele legate de hdd, actuale sau viitoare. Pentru ca, credeti-ma, un hdd in masina nu va rezista mult. Poate sa fie el si normal, si de laptop, si scufundat in apa. O sa crape.
Link to comment
Share on other sites

Din pacate acel produs care spui u nu este la mine in magazin, dar putem merge pana in mag unirii si sa rog un coleg de acolo sa il testez si eu, cel de am dat eu link-ul de mai sus este un plici care doar face sher informatiei d p hdd in retea, nimic mai mult. Daca vrei sa mergem in unirii sa imi spui si voi suna acolo sa vb cu colegul meu sa imi rezerve modelul pana ajung acolo.
Link to comment
Share on other sites

Din pacate acel produs care spui u nu este la mine in magazin, dar putem merge pana in mag unirii si sa rog un coleg de acolo sa il testez si eu, cel de am dat eu link-ul de mai sus este un plici care doar face sher informatiei d p hdd in retea, nimic mai mult. Daca vrei sa mergem in unirii sa imi spui si voi suna acolo sa vb cu colegul meu sa imi rezerve modelul pana ajung acolo.

254389[/snapback]

pai cred ca iti fac azi o vizita, cam pana la c e ora te gasesc? Intreb de mario de pe forum? :blink: crezi ca il au la unirii?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.