Jump to content

Recommended Posts

Eu ma intreb ce s-ar intampla daca BMW Club Romania (ca si club acreditat/recunoscut oficial) ar avea puterea sa depuna o plangere oficiala la BMW AG.  :)

Ar ridica o spranceana cei de la Munchen ?

175639[/snapback]

uite o idee buna, ar trebui alex55,Doru si toti cei cu probleme sa se uneasca si cu ajutorul forumului daca e permis sa faca o petitie sau ceva in genul asta :blink:

daar parca ami era un pas in acreditarea clubului ,din cate am vazut ( nu mai tin minte ,dar a spus Romulus pe undeva pe forum)

Edited by paco_wonderboy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

In afirmatia mea era un mare IF.

Mai avem destul de mult pana acolo... si sincer, chiar ma indoiesc cati dintre membrii actuali ai forumului ar fi de acord sa fie si membri cotizanti ai clubului. Cine pune de-un poll ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Le multumesc celor de la AB ca mai invatat ceva minte. Acum cand caut o noua masina si imi place vr'una mai intai incep cu sondajul in trafic prin interogarea posesorilor. Uneori interogarea este combinata cu tragerea pe dreapta :blink: Iar prima intrebare pe care le-o pun este "Cum e service-ul, dom'le?" si abia dupa aia urmeaza "Cum e masina?" :)
Link to comment
Share on other sites

parerea mea este ca toata problema vine din atitudinea germanilor fata de aceasta problema(normal peshtele se impute indodeauna de la cap),multe din problemele semnalate sunt destul de greu de de dovedit dar sunt citeva care, daca cuiva de la bmw i-ar pasa ,ar putea sa puna multe semne de intrebare,respectiv incepind cu amplasamentul service-ului mi se pare absolut incalificabil sa-l asezi pe centura Bucurestiului stiind clar ca 5km ii parcurgi in 30-45min(sau poate este intentionat asezat in asemenaea loc ca sa-ti treaca pofta ,avintul sau entuziasmul pina ajungi acolo),apoi in acelasi registru al lipsei totale de respect fata de client ,baietzi vorbim de masini de lux,de masini care numai faptul ca le detii ar trebuii sa-ti asigure accesul la servicii de lux(in vest luxul incepe in primul rind de la calitate si din aceasta rezulta normal un cost mai mare,nu ca la Romania)deci cum mama masii sa te duci cu o masina de lux la dracu-n praznic unde stai ca boul(nu ca taurul ,ca boul supus umilintelor din partea a tot felul de nepriceputi de care,din pacate, depinzi)nu tu atentie,nu tu masina la schimb,nici macar o amarita de dacie sau macar ceva care sa te duca in oras,nuuuu ramii ca boul,ca prostul in rahatul lor de sediu pina vine un prieten sa te recupereze sau astepti privind la altii ca tine,pierzi ore intregi chiar ziua astfel incit ajungi de la rege al soselelelor(cum ar trebui sa se simta fiecare posesor de bmw)un amarit la mina unor neispraviti,apoi mi s-a intimplat de multe ori sa sun la ei pe nshpe numere de telefon si nimeni sa nu raspunda,ce sa mai o intind sunt de kkt ,iar de aici pina la a considera ca bmw in general este un fiasco nu e decit un pas
Link to comment
Share on other sites

l-am sunat si pe el dar nu mi-a raspuns (cred ca i-a zis ingineru' :D ) il prin vineri cand sper sa ajunga piesa.

pt a 50 oara ii voi spune ca are un service plin de incompetenti :D

aaa am uitat sa va zic ca au reusit sa imi strambe si toba... un ornament  :blink: traim in  R O M A N I A  si scarba este mare ...

175356[/snapback]

 

 

Tu esti urmarit ,pe forum :)

 

Cum comentezi ,pac ceva stricat la masina :)

 

Hm ,incompetenti zici,eu zic sa verifici nivelul lichidului de frana :)

Link to comment
Share on other sites

sa va spun ultima faza cu cei de la AB, priceputii mi-au montat flansa de la cardan invers  :blink:  :)

175349[/snapback]

Nu vreau sa interpretezi gresit intrebarea, dar....cu toate ca ai un M3 si trebuie verificat si bibilit tot timpul, totusi cum se face ca la cateva zile mai schimbi ceva la el? Faci curse? Ai luat teapa cu masina? Sau chiar atat de proaste sint BMW-urile? Poate n-ar strica, atat cat iti mai aduci aminte, sa faci un jurnal si o lista cu toate problemele pe care le-ai avut, cauze probabile, greseli din service, curse prin Romania, piese schimbate, etc.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa interpretezi gresit intrebarea, dar....cu toate ca ai un M3 si trebuie verificat si bibilit tot timpul, totusi cum se face ca la cateva zile mai schimbi ceva la el? Faci curse? Ai luat teapa cu masina? Sau chiar atat de proaste sint BMW-urile? Poate n-ar strica, atat cat iti mai aduci aminte, sa faci un jurnal si o lista cu toate problemele pe care le-ai avut, cauze probabile, greseli din service, curse prin Romania, piese schimbate, etc.

175963[/snapback]

 

fac curse, cerculete, drifturi, burn out-uri, cascadorii !!!!! :blink:

de cate ori m-ai auzit pe mine ca am zis pe forum ca am tot schimbat ? flansa de cardan este consumabil ( o bucata de cauciuc ).

il verific pt ca nu am incredere in cei de la AB.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa interpretezi gresit intrebarea, dar....cu toate ca ai un M3 si trebuie verificat si bibilit tot timpul, totusi cum se face ca la cateva zile mai schimbi ceva la el? Faci curse? Ai luat teapa cu masina? Sau chiar atat de proaste sint BMW-urile? Poate n-ar strica, atat cat iti mai aduci aminte, sa faci un jurnal si o lista cu toate problemele pe care le-ai avut, cauze probabile, greseli din service, curse prin Romania, piese schimbate, etc.

175963[/snapback]

 

Domnul Alex sange albastru aka Alex_55 este cel mai atent,pasionat,grijuliu,tipicar, atent si cu cel mai tunat M3 din Romania :)

Iti adresez o cerere oficiala sa iti retragi insinuariile,tepuiirile,bibilirile.termen 48h.

:)

Multumesc. Avocat clubul tipicari grijulii maniaci BMW :)

 

Ps:nu am foloase materiale sau de alta natura :D de la membrul :blink: Alex_55 :D

Edited by Tytus
Link to comment
Share on other sites

Domnul Alex sange albastru aka Alex_55 este cel mai atent,pasionat,grijuliu,tipicar, atent si cu cel mai tunat M3 din Romania :D

Iti adresez o cerere oficiala sa iti retragi insinuariile,tepuiirile,bibilirile.termen 48h.

:D

Multumesc. Avocat clubul tipicari grijulii maniaci BMW :blink:

176157[/snapback]

 

:) :) :)

vai... ce frumos din partea ta tytus... dar ai dreptate :D

Link to comment
Share on other sites

Tytus imi place ca m-ai convins..... cu siguranta Alex e.... atent, vad ca ai insistat pe faza asta :)

176162[/snapback]

 

ha, eu sunt mai tipicar ca el :)

eu de cand am carnet,de 9 ani,nu am mers niciodata cu masina pe piatra cubica :blink:

principii.am si martori :)

Edited by Tytus
Link to comment
Share on other sites

ha, eu sunt mai tipicar ca el :)

eu de cand am carnet,de 9 ani,nu am mers niciodata cu masina pe piatra cubica :blink:

principii.am si martori :)

176167[/snapback]

Inimaginabil, dar de ce? Ti-a prezis vreu Oracol ceva funest daca mergi?

 

Totusi, back on-topic pls!!!!

Link to comment
Share on other sites

eu de cand am carnet,de 9 ani,nu am mers niciodata cu masina pe piatra cubica

176167[/snapback]

 

inseamna ca suferi tare pentru masina aia :) nu ai precizat de care carnet, de elev, de student, de conducere? :)

tu esti fenomen, cum naiba sa nu mergi pe piatra cubica cu masina? da' ce pateste? se rusineaza? sau iti e frica ca iti fuge spatele ca ai BMW? :D asta ca apropos la ce ziceau unii ca BMW-urile sunt dificil de condus in conditii de aderenta slaba.... da ma, slabe masini BMW-urile astea :blink:

 

ca ziceati ca va iubiti masinile (nu, CU masinile :) ) si eu sunt la fel, o gadil peste tot, tot tipicar deci, tot atent... si tineti cont ca pana acum nu am avut BMW, pai cand oi avea cred ca in fiecare dimineata o mangai pe emblema :D

 

hai ca de la reclamatii si nervi am ajuns la glume si distractie, se vede ca romanului ii trece repede... dar poate ar fi bine sa facem o sesizare comuna catre BMW AG, mai ales cei care au patit-o... macar poate ii trag nitel de urechi pe astia de la AB sa-i aduca cu picoarele pe pamant... vorbeam azi cu cineva care vinde Audi si zicea ca ingamfati mai mari ca aia de la AB nu a vazut in viata lui, btw tipul e fan inrait BMW si tocmai de aia il enerva fenomenul...

Link to comment
Share on other sites

Domnul Alex sange albastru aka Alex_55 este cel mai atent,pasionat,grijuliu,tipicar, atent si cu cel mai tunat M3 din Romania :)

Iti adresez o cerere oficiala sa iti retragi insinuariile,tepuiirile,bibilirile.termen 48h.

:)

Multumesc. Avocat clubul tipicari grijulii maniaci BMW :)

 

Ps:nu am foloase materiale sau de alta natura :D de la membrul :blink: Alex_55 :D

176157[/snapback]

Nu am insinuat nimic, departe de mine gandul. Nu a fost o invitatie la flame. Sint de acord cu bibilitul masinii, eu insumi daca as avea posibilitatea as face-o. Dar Alex are saptamanal ceva de reprosat celor din service, semn ca trece saptamanal pe acolo. Asta vroiam si eu sa aflu, de ce asa des? Am inteles, flansa aia e consumabil, dar elicea cazuta langa radiator nu e. Si asta s-a intamplat cu o saptamana...doua in urma. Si alte cate a mai povestit, mi-e greu sa mi le aduc aminte acum si nici nu are relevanta prea mare pentru topic. Dar daca Alex ar aduna intr-un alt topic toate problemele, cauzele lor, modul in care s-au rezolvat, ca un jurnal cum ziceam, fara patimi, doar filmul evenimentelor crezi ca ar strica? In fond am mai vazut cateva asemenea jurnale, Zixx parca avea unul, cineva cu X3, etc. Probabil ar mai putea fi si altii. Asta ar fi o sectiune foarte citita zic eu si utila. As putea incepe chiar eu, dar am un e39 diesel de vreo 3 luni si ceva, cumparat second, primul meu BMW, deci nu stiu cat de mult intereseaza pe cineva asa ceva. :D Dar la masinile noi sau cele de colectie cred ca am putea descoperi lucruri foarte interesante.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.