Jump to content

DIY retrofit bixenon Morimoto H1


X X L

Recommended Posts

Incearca si tu sa faci poza pe un perete in aceeasi culoare. Cu un far pe iarba si unul pe crengi, normal ca pare diferita lumina.

Nu stiu de ce,dar pot incarca doar o singura poza

 

Cred ca o poza mai proasta nu se putea face.

scuza ma pentru poza.asa te ajuta mai mult?

post-37967-0-67043400-1456253717_thumb.jpg

post-37967-0-92701100-1456254197_thumb.jpg

Edited by blondu_cm
Link to comment
Share on other sites

Astazi am intampinat o problema,cand am aprins farurile,pe partea stanga nu a vrut sa se aprinda xenonul.Dupa ce am stins si reaprins de vreo 3 ori farurile,a inceput sa functioneze si xenonul de pe partea stanga.Sa fie becul de vina sau asa se intampla sa mai dea eroare?

 

din ce spui eu ma duc spre droser, cand se duce becu trebuie sa se stinga in mers, dai la zero si se aprind iar si face asa din ce in ce mai des

 

aceste simptome le-am avut cu kiturile de 100-150lei! am schimbat 2 drosere pe garantie si un set de becuri cand au inceput sa apara diferente de intensitate; cand au inceput iar sa fileze le-am abandonat, acum folosesc unele can-bus si sunt super multumit, au ceva de cand sunt montate si merg perfect

Link to comment
Share on other sites

din ce spui eu ma duc spre droser, cand se duce becu trebuie sa se stinga in mers, dai la zero si se aprind iar si face asa din ce in ce mai des

 

aceste simptome le-am avut cu kiturile de 100-150lei! am schimbat 2 drosere pe garantie si un set de becuri cand au inceput sa apara diferente de intensitate; cand au inceput iar sa fileze le-am abandonat, acum folosesc unele can-bus si sunt super multumit, au ceva de cand sunt montate si merg perfect

Can-bus sunt si ale mele,le-am cumparat de pe performanceauto.ro. am dat 80 lei bucata. Multumesc pentru ajutor!

Edited by botosanibmw
Link to comment
Share on other sites

scuza ma pentru poza.asa te ajuta mai mult?

Nu inteleg de ce le tot editezi?

Lasa omule poza curata, fara contururi ce-ti fura privirea. Parca esti la sedinte de modeling.

Intr-o poza pare a fi mai puternic cel de la sofer, in cealalta par la fel. In niciun caz nu vad diferenta de nuanta.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce le tot editezi?

Lasa omule poza curata, fara contururi ce-ti fura privirea. Parca esti la sedinte de modeling.

Intr-o poza pare a fi mai puternic cel de la sofer, in cealalta par la fel. In niciun caz nu vad diferenta de nuanta.

L am editat pentru a pune 2 poze.pozele sunt asa pentru ca sunt redimensionate pentru ca doar asa ma lasa sa le incarc.intr una din cele doua poze peretele e vopsit alb si reflexia luminii iti da impresia ca sunt la fel.cel mai bine se vede pe peretele nevopsit.Mulțumesc mult pentru rĂŁspunsuri

Link to comment
Share on other sites

Vin cu rezolvarea,poate pe viitor mai are cineva problema asta.a fost o greseala la montaj,unul din cele trei suruburi din spatele proiectorului ,folosite pentru a monta acel blocaj al becului,nu era strans bine si becul nu se aseza perfect, de aici si modul de iluminare neuniform. Mulțumesc
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ori cumperi de la performance auto ori originale de pe theretrofitsource.com

 

Ai nevoie de urmatoarele: lupe Morimoto H1 3" 250lei, ornamente pt lupe pt e46: 70 lei, kit xenon Canbus Pro 35w 5000k sau 4300k: 260 lei

 

anul trecut vroiam sa pun si eu xenon dar am abandonat ideea in favoarea jantelor , navigatiei , si reparatiilor masinii.

 

acum chiar vreau sa montez si eu pentru ca nu sunt multumit de vizibiltate pe timp de noapte ( conduc in fiecare dimineata devreme 15km la munca).

 

dupa theretrofitsource.com nu o sa comand pentru ca dureaza cel putin 30zile pana vin.

 

Ar mai fi perfomance auto , lupe morimoto 3inch + ornamente = 300lei , kit xenon canbus pro 250ron.

 

Untitled.jpg

 

 

Si am mai vazut la cei de la RD xenon preturi bune ( vinde si pe emag ) dar nu stiu ce calitate au. Poate stie cineva

 

am pus un print cu ce am selectat pe Rd xenon.

 

dintre morimoto 2.5" si 3" pe care sa aleg ? amandoua se potrivesc fara mari modificari ?

 

Cand am citit eu cam asta era ce-a mai buna varianta simpla , morimoto 3" + xenon 4300k sau 5000k. Daca aveti si alte recomandari astept.

Edited by mihaitza123
Link to comment
Share on other sites

Ca si parere personala si experimentata iti recomand fx-r sau macar morimoto originale nu ce se gasesc pe piata la 2-300 de lei. Nu exista termen de comaparatie. Dar sunt destul de scumpe si nu stiu daca merita pt tine. Poti totusi sa incerci cele de 3" care le-ai gasit cu xenon canbus pro de 4300 k maxim,deja la 5000 k scade intensitatea luminii.
Link to comment
Share on other sites

Ca si parere personala si experimentata iti recomand fx-r sau macar morimoto originale nu ce se gasesc pe piata la 2-300 de lei. Nu exista termen de comaparatie. Dar sunt destul de scumpe si nu stiu daca merita pt tine. Poti totusi sa incerci cele de 3" care le-ai gasit cu xenon canbus pro de 4300 k maxim,deja la 5000 k scade intensitatea luminii.

 

Cele de 3 inch se potrivesc perfect??

 

Am gĂŁsit la Performance auto cu 188ron lupe 2.5 și ornamente. Sa iau ?

Link to comment
Share on other sites

Cele de 3 inch se potrivesc perfect??

 

Am găsit la Performance auto cu 188ron lupe 2.5 și ornamente. Sa iau ?

Se potrivesc si cele de 2,5" si cele de 3" fara modificari..atata ca trebuie sa scoti saibele alea metalice de la parariile farurilor ..vezi pe youtube si iti dai seama.

Dar pt 50 de lei in plus pune lupe de 3".

Edited by SB25GAS
Link to comment
Share on other sites

Se potrivesc si cele de 2,5" si cele de 3" fara modificari..atata ca trebuie sa scoti saibele alea metalice de la parariile farurilor ..vezi pe youtube si iti dai seama.

Dar pt 50 de lei in plus pune lupe de 3".

 

Le am comandat. Pe youtube am vazut doar cum se monteaza lupele, insa nimic despfe cum se monteaza kitul de xenon.

 

Vreau sa comand dupa ebay angel eyes ccfl dar nu gasesc nimic cu releul pentru fade in/out

Link to comment
Share on other sites

Le am comandat. Pe youtube am vazut doar cum se monteaza lupele, insa nimic despfe cum se monteaza kitul de xenon.

 

Vreau sa comand dupa ebay angel eyes ccfl dar nu gasesc nimic cu releul pentru fade in/out

Kitul xenon e foarte simplu de montat..o sa primesti si o carticica in cutie si acolo ai o schema..

Link to comment
Share on other sites

@mihaitza123

Uite aici ce am gasit eu daca nu cumva le-ai vazut! My link

 

 

Si eu vreau sa imi iau kitul de lupe plus instalatia bixenn. Ce stiu sigur este ca datorita faptului ca am e46 nfl o sa iau lupe 2,5" pt a nu avea batai de cap si bi-xenon can-bus 35w 4300k.

Ce nu stiu este de unde sa iau kitul de lupe plus ornamente. Daca eram in tara nu-mi faceam griji. Dar locuiesc in danemarca iar pe ebay vad ca nu gasesc. Adica ce gasec sunt de la xenon vision.ro. Si vor 135 lire pe kit plus 22 lire curierul...:(

Link to comment
Share on other sites

@mihaitza123

Uite aici ce am gasit eu daca nu cumva le-ai vazut! My link

 

 

Si eu vreau sa imi iau kitul de lupe plus instalatia bixenn. Ce stiu sigur este ca datorita faptului ca am e46 nfl o sa iau lupe 2,5" pt a nu avea batai de cap si bi-xenon can-bus 35w 4300k.

Ce nu stiu este de unde sa iau kitul de lupe plus ornamente. Daca eram in tara nu-mi faceam griji. Dar locuiesc in danemarca iar pe ebay vad ca nu gasesc. Adica ce gasec sunt de la xenon vision.ro. Si vor 135 lire pe kit plus 22 lire curierul...:(

 

Pai vezi la Performanceauto.ro

 

Au oferta de black friday. 188ron lupe de 2.5 cu ornamente inclusiv. Și 236kit xenon canbus pro slim de 4300k.

 

Eu am luat lupe de 3" și ornamente cu 225ron.

 

Și eu sunt ĂŽn Germania, dar au transportul inclus ĂŽn România și o sa mi le trimitĂŁ ai mei aici. Bafta

Link to comment
Share on other sites

Pai vezi la Performanceauto.ro

 

Au oferta de black friday. 188ron lupe de 2.5 cu ornamente inclusiv. Și 236kit xenon canbus pro slim de 4300k.

 

Eu am luat lupe de 3" și ornamente cu 225ron.

 

Și eu sunt ĂŽn Germania, dar au transportul inclus ĂŽn România și o sa mi le trimitĂŁ ai mei aici. Bafta

sunt morimoto originale?

ca eu am montat la un baiat, un atelier autorizat mai exact

si am avut probleme cu ele, le-am schimbat de 3 ori pe garantie si aceasi problema, lupa ramane blocata pe faza lunga

ce garantie de calitate avem? si daca cele 5.0 se potrivesc la e46?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

DupĂŁ instalare, trebuie codat modulul de lumini pentru xenon?

A durat cam 5 minute pâna s-au aprins prima datĂŁ(aveam și eroare de becuri arse), apoi dupĂŁ câteva zile, același lucru.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

In mufa care o scoti de la becurile de pozitie..Banuiesc ca nu vrei sa lasi si becurile de pozitie si angel-urile...

 

pai am pus poza , este doar un fir de + si unul de - , conectez pentru amandoua farurile pe o singura mufa de pozitie ?

 

edit: mie imi lipseste releul harness care trebuia sa vina impreuna cu angel eyes-urile , dar se pare ca nu l-au pus in pachet. poate din cauza asta am doar un + si un -

Edited by mihaitza123
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.