Jump to content

Pot sa pun aer conditionat pe e46(2000)


maryusdanyel

Recommended Posts

cu 5-600 iti pui un ventilator nu aer conditionat. De la 1000E in sus poti vorbi de AC.

177386[/snapback]

 

pai iti dau seara ca are deja aeroterma...eu am sunat pe cineva de curand la dezmembrari si avea un e 46 rupt si a zis ca se poate sa ia de la el cutia de spb borb si tevile si radiatorul si merge....iti dai seama ca vreau si eu mai multe pareri...am intrebat la filaret:3000 e

Link to comment
Share on other sites

Mda, o gra,mada de bani, o vinzi pe a ta si iti ei facelift cu clima de banii astia.

178030[/snapback]

iti dai seama ca nici prin gand nu mi-a trecut sa fac asha ceva....shi ala mi-a zis ca in 150 ani de service nu a facut nimeni asha ceva...:)dar la second se merita...numai nu shtiu daca sa am incredere in mecanicii de la noi sa imi dea bordul jos shi sa il puna la loc la fel cum era inainte...

Link to comment
Share on other sites

exista E46 fara AC? :blink:

178297[/snapback]

 

Cum sa nu, de ce n-ar fi?

 

Pe un forum american, nu ma credeau aia ca masina mea e sedan, pentru ca aveam langa schimbator comenzi doar pentru geamurile din fata. Nu mai vazusera E46 cu geamuri manuale pe spate. Cred ca daca le arati E46 fara AC, le pica fatza direct.

Link to comment
Share on other sites

Dau o hartie de 1 milion de euro pt o poza cu bordul la asa ceva. (E46 fara AC) Parca nu-mi vine sa cred. Dar nici pe Basescu nu-l vedeam presedinte acum 5-6 ani. :blink:

178306[/snapback]

 

Daca iti aduci aminte, era un 318i E46 Coupe pe Autovit care nu avea AC.

Link to comment
Share on other sites

Cum sa nu, de ce n-ar fi?

Nu mai vazusera E46 cu geamuri manuale pe spate. Cred ca daca le arati E46 fara AC, le pica fatza direct.

178301[/snapback]

cred ca si noua ne pica, ce sa mai...

chiar as vrea sa vad o consola d-aia...ca una cu doar 2 geamuri electrice vad in fiecare zi... :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai ca sa montezi AC ai nevoie sa instalezi un compresor actionat de curea de la motor :blink: e belea ca trebuie ceva modificat adaugat sudat etc ca il pui acolo. de obicei e actionat separat de la motor, are cureaua lui, dupa a ceea parca se cheama vas de expansiune plus in bord inca o piesa parca schimbaror de caldura plus tevile, radioatoru de la aeroterma nu te ajuta ca prin ala circula apa pe aci circula freon (sa vezi ce sar acu ecologistii ca le maninc paturica de ozon)

la bord butonul ala doar cupleaza compresorul e un cuplaj electromecanic.

 

poate gresesc cu descrierea in termeni technici da in mare asta e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.