Jump to content

Vand BMW 325i E36 Coupe Inmatriculat 1800 euro neg.


XSD

Recommended Posts

post-19245-0-21598100-1352119359_thumb.jpgpost-19245-0-83999900-1352119358_thumb.jpgpost-19245-0-47691200-1352119358_thumb.jpgpost-19245-0-12744100-1352119358_thumb.jpgpost-19245-0-71585300-1352119357_thumb.jpgpost-19245-0-32727600-1352119357_thumb.jpg

 

Detalii:

BMW 325i E36 Coupe

An fabricatie 1994, inmatriculata RO 2008, taxa nu a fost recuperata.

Motor M50B25 Vanos 2.5L 192 cai stock + chip (~205-210 cai)

190.000 km reali

Inmatriculata persoana fizica, proprietar, ITP 25.11.2013, fiscal pe loc

 

Dotari :

- Suspensie sport JOM noua (max. 200km)

- Aer conditionat automat cu doua zone

- Inchidere centralizata

- Interior Sport M, tapiserie textil

- Volan M in 3 spite imbracat in piele

- Computer de bord (OBC)

- Geamuri electrice

- Oglinzi electrice

- Servodirectie

- Servofrana

- ABS

 

PRET : 1800 euro sau cea mai buna oferta.

 

Mentiuni:

Masina se afla intr-o stare tehnica foarte buna, pretul reflecta multitudinea de mici defecte optice cat si faptul ca are ceva rugina in mai multe locuri.

Se doreste o vanzare rapida, prima oferta decenta cumpara masina.

 

Optionale:

- Triple LED (incluse in pret sunt triplele smoked din ultima poza)

- Faruri cu lupa si angel eyes (incluse in pret sunt farurile stock cu white blinkers)

- Frana de mana hidraulica (de la Racing Nick, e montata pe masina)

- Volan Momo Corsa 28mm + butuc E36

- Jante 16" sau 17" multiple modele. Pretul include jante pe 15" de aliaj stock.

- Diferential sudat (actual are diferential open)

- Interior piele electric, incalzit si alte piese E36, eventual chiar si un motor de 2000 pentru cei care vor impozit mai mic.

 

Telefoane : 0748 681 331 sau 0742 094 758

E-mail : octav@oxylus,ro

YM : xsdesign2k2

 

Mai multe poze : http://www.farcebook.com/media/set/?set=a.4174211227509.2166146.1051149492&type=3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Conteaza starea omule.

Asta e o pisica trasa grav de ea, daca stai sa te uiti in detaliu gasesti o multitudine de mici/mari probleme, de aici pretul corect.

 

 

Nici aia galbena nu e vreo primadona, fiindca de aproape are si aia nevoie de multa munca, sti vorba aia: "multi vad, putini pricep"

Pretul corect pentru o pisica cu motor mare, intretinuta, netiganita, nu poate depasi 3000 de euro, poate depasi pretul asta doar vreun cabrio cu hardtop de prin 1998-1999 sau un m3, sau chiar vreun coupe, dar unul tinut in garaj, gen ca alea din state, sub 70.000km, plin de dotari, ceea ce, nu gasesti la noi.

Edited by roco123
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Conteaza starea omule.

 

Cam la asta ma refer eu. Vara asta am trecut printr-o vopsire totala si stiu ce vb, desfacem aia hai sa schimb si ailalta si asa ajungi la ...

 

La cele de bulgaria problema este tara inmatricularii, doar a ta nu valoreaza sub 2000.

Mai bine punem punct ca ii poluam la om topicul mai atragem si alte efecte.

Link to comment
Share on other sites

Sunt perfect de acord, conteaza starea, din poze mie mi s-a parut relativ ok dar nici nu am stat sa analizez cum trebuie.

In fine, daca n-ai un pic de noroc in procesul asta de vanzare-cumparare, esti fiul ploii.

Link to comment
Share on other sites

Deoarece voi fi plecat din tara o perioada mai lunga rog pe cei interesati sa foloseasca datele de contact de mai jos (Emanuel Giurgea, asociatul meu) :

 

Tel : 0742 094 758

Mail : emanuel@oxylus.ro

YM : g_emanuel

 

----

 

Ca sa raspund la cateva intrebari sincer nici eu nu stiu de ce nu s-a vandut pana acum, pretul e chiar foarte okay pentru ce este masina. Si nu e vorba ca au venit 100 de insi sa o vada si nu le-a placut, pur si simplu pana acum doar cu schimburi am fost contactat, fara cash (si evident am refuzat).

 

Repet, tehnic sta foarte bine problemele sunt doar de natura optica si ceva rugina. Pentru cei interesati am vorbit cu vopsitorul meu si cu 15 milioane se pot rezolva toate problemele de exterior si sa arate beton. Asta e pret special pentru ca suntem cunoscuti, evident, si poate fi transferat catre urmatorul posesor. In mod normal ar costa semnificativ mai mult. Omul lucreaza excelent, nu vopseste la penson.

 

Cat despre masina chinuita chiar nu se pune problema de asta, cred ca au fost mult mai chinuite altele mai scumpe. Masina arata atat de rau la exterior pentru ca a fost lovita de cateva ori in stalpisori sau cauciucuri la o etapa de drift (pe vremea cand si eu si Emanuel eram complet in plop si nu stiam ce facem). Asta inseamna adunate cred ca vreo 15 minute de chin, in rest s-a mers linistit cu ea pe strada si km, fata de alte ultilaje similare cu ele "lucrate" chiar sunt ai ei. Imi pare rau ce nu am ceva poze mai vechi cu ea in care nu era atinsa si avea doar ceva rugina, arata clean.

 

Acum ca sa incheiem treaba asta nu stiu care e pisica galbena insa asta daca o luati cu 1500, va mai dau kit-ul bi-turbo (500), faceti un soft (350), interior piele electric, incalzit (am, nu stiu exact cat face sa zicem vreo 200), tinichigerie si vopsitorie (330), ceva jante cum trebuie (400) ai la 3300 euro o masina mai rapida sau sa zicem la fel ca un M3 Evo (~350 cai) cu handling bun (suspensie sport inclusa - model ieftin dar lucreaza bine) si care arata tipla interior/exterior iar impozitul e de 2.5 nu de 3.2. De aici si pana la 6000 nu stiu ce mai poti sa-i faci fara sa fie bani aruncati. Evident in calcul mai intra si ceva manopera si timp, astea depind de priceperea si relatiile fiecaruia.

 

Ce am scris mai sus este opinia mea si trebuie interpretata ca atare, sansele sunt ca nu sunt obiectiv chiar daca incerc sa fiu.

 

Pretul va fi scazut pana se va vinde, nu e graba insa trebuie sa plece, nu am nevoie de ea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.