Jump to content

UN BATRAN IN PUTERE 540I


r0n1n

Recommended Posts

M-am hotarat sa fac un topic de prezentare ultimei achizitii.

Cu speranta ca unii colegi vor aprecia, desi este un model mai vechi.

Here it goes:

 

E39 540i manual V8 4400cmc 286cp single vanos

An fabricatie 98'

Km parcursi 170k

cumparata de noua din Ro

Tapiserie piele

Senzori ploaie

Xenon OEM

DSP

Perdeluta electrica

4 geamuri electrice

Trapa de sticla

etc.

 

Masina am luat-o in principal din cauza motorului si a cutiei(am vrut un V8 manual)dar zic eu ca nici estetic nu arata rau.

Sper sa o tin mult timp si in curand sa vina un fratior diesel.

 

Daca sunt intrebari sau comentarii de orice fel(doar suntem pe forum) nu va sfiiti.

 

POZE : http://imageshack.us...9112012364.jpg/

post-23742-0-59458900-1352472871_thumb.jpg

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

In sfarsit te-ai hotarat s-o prezinti...bravo!!!:goodjob:

Ca sa pui poze: cand dai reply, vezi ca in stanga-jos a chenarului unde tastezi, intr-un dreptunghi este scris "Click to attach files", apesi pe ala si o sa-ti dea organizatorul din computer, dupa care dai pe "images" si o sa-ti apara pozele care le-ai salvat in pc, si apesi pe poza respectiva dupa care apesi pe "Apri" si se va incarca imaginea aici pe forum. Ai grija ca imaginea sa nu fie mai mare de 1000 MB, de preferat sa fie cam de 200 MB si atunci iti intra vreo 4-5 imagini. SPOR. La fiecare imagine repeti aceeasi operatiune.

Link to comment
Share on other sites

eu gasesc destul de aiurea sa cumperi o masina atat de veche, cu un motor atat de mare, care in afara de costuri foarte mari de intretinere nici macar nu ofera cine stie ce performante. Motoarele au evoluat mult in ultima vreme, asta este deja depasit, la fel ca si aspiratele V10 de m5/m6 de altfel. Sigur, compar cu generatia actuala de motoare BMW.

 

ma rog, este alegerea ta, sunt banii tai, nu comentez mai mult.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

eu gasesc destul de aiurea sa cumperi o masina atat de veche, cu un motor atat de mare, care in afara de costuri foarte mari de intretinere nici macar nu ofera cine stie ce performante. Motoarele au evoluat mult in ultima vreme, asta este deja depasit, la fel ca si aspiratele V10 de m5/m6 de altfel. Sigur, compar cu generatia actuala de motoare BMW.

 

ma rog, este alegerea ta, sunt banii tai, nu comentez mai mult.

 

 

Eheeee, cine nu si-ar dori un m5 cu v10 asa aspirat cum e el??? mai ales sa fie la pret de e39....lasa sa fie depasite, eu mi-as dori una.:sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma rog, ca fost posesor de M6 V10 5000 cmc, zic ca nu mi-as mai lua asa ceva, desi l-am detinut vreo 3 ani...avand in vedere tehnologia actuala. Nu mai spun ca SMG-ul, din punctul meu de vedere a fost oarecum un esec.

 

motoarele astea M noi, sunt fabuloase, am mers cu un X6M, pai.. pfff, sincer nu se compara nici cutia, nici motorul si nu cunsuma nici 40%.

 

daca eu am sesizat asa diferenta intre M6 si noul M, pai iti dai seama ce diferenta e la e39.

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

ma rog, ca fost posesor de M6 V10 5000 cmc, zic ca nu mi-as mai lua asa ceva, desi l-am detinut vreo 3 ani...avand in vedere tehnologia actuala. Nu mai spun ca SMG-ul, din punctul meu de vedere a fost oarecum un esec.

 

motoarele astea M noi, sunt fabuloase, am mers cu un X6M, pai.. pfff, sincer nu se compara nici cutia, nici motorul si nu cunsuma nici 40%.

 

daca eu am sesizat asa diferenta intre M6 si noul M, pai iti dai seama ce diferenta e la e39.

 

 

Pole, tu vorbesti din postura de fost posesor de M6 dar gandeste-te ca majoritatea dintre noi inca circula cu banalele e46 sau in cel mai bun caz e60... ia gandeste-te ce schimbare ar fi pt mine de ex sa trec de la un amarat de 530d e39 (masina mea in prezent) direct la M5 e60 :w00t: . Am fost uimit cand am trecut de la 318 e36 la asta care o am acum, dap-ai la M5 sau M6 :wacko: .

Scz de off :) .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ce sa zic, totul tine de perceptie.

Pentru cineva un 325i fuge de rupe, pt altcineva 540i nu are performante.

 

 

In sfarsit i-ai facut prezentarea ! Interior foarte misto,cutie manuala asociata cu un motor potent V8.Chiar daca motorul e de generatie mai veche(cum zic unii si poate ca asa o fi) sunt convins ca ofera performante cu adevarat deosebite si ca 540i-ul este mult mai rapid ca majoritatea masinilor de ultima generatie de pe strazi.Felicitari pt. achizitie si multa bafta !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.