Jump to content

Seria 5 E34 1988-1996


WLF

Recommended Posts

518i este un model nereusit de E34.Puterea motorului este foarte mica fata de greutatea caroseriei.Sunt destul de rare si in general nu sunt cautate.Vin si cu foarte putine optiuni din fabrica.

 

 

Este foarte reusit !!!! iti spun sigur,asta pt ca eu am unul......si nu stiu de unde ai scos-o ca are foarte putine optiuni ???? motorul merge super bine,este foarte fiabil,trage chiar foarte bine la sosea,consumul este foarte ok pt cat e de mare caroseria,impozitul este foarte mic,pt ce limuzina este masina,asigurarea la fel.Al meu este full extra,adica : full piele,airbag-uri,inchidere centrala,alarma,4 geamuri electrice,incalzire scaune,servo directie si frana,volan reglabil,clima,oglinzi cu senzori pt lumina,reglabile electric,faruri electrice......oare astea inseamna : foarte putine optiuni ? pai da-mi voie sa-ti spun ca te inseli amarnic....sunt masini din 2008-2009 care nu au astfel de optiuni !!!! ....oricum bafta cu ghidurile astea .....care sunt valabile chiar pt necunoscatori.........numai ca ii induci in eroare pe oameni.....parerea mea <_<

Link to comment
Share on other sites

Este foarte reusit !!!! iti spun sigur,asta pt ca eu am unul......si nu stiu de unde ai scos-o ca are foarte putine optiuni ???? motorul merge super bine,este foarte fiabil,trage chiar foarte bine la sosea,consumul este foarte ok pt cat e de mare caroseria,impozitul este foarte mic,pt ce limuzina este masina,asigurarea la fel.Al meu este full extra,adica : full piele,airbag-uri,inchidere centrala,alarma,4 geamuri electrice,incalzire scaune,servo directie si frana,volan reglabil,clima,oglinzi cu senzori pt lumina,reglabile electric,faruri electrice......oare astea inseamna : foarte putine optiuni ? pai da-mi voie sa-ti spun ca te inseli amarnic....sunt masini din 2008-2009 care nu au astfel de optiuni !!!! ....oricum bafta cu ghidurile astea .....care sunt valabile chiar pt necunoscatori.........numai ca ii induci in eroare pe oameni.....parerea mea <_<

nu induce pe nimeni in eroare.marea majoritate a modelelor 518 au venit din fabrica chelioase.faptul ca a ta este bine dotata este doar o exceptie :)

de curiozitate: ce consum ai?

 

P.S: nu e full ca n-are trapa :bashwall:

Edited by alex_maniacu_91
Link to comment
Share on other sites

Este foarte reusit !!!! iti spun sigur,asta pt ca eu am unul......si nu stiu de unde ai scos-o ca are foarte putine optiuni ???? motorul merge super bine,este foarte fiabil,trage chiar foarte bine la sosea,consumul este foarte ok pt cat e de mare caroseria,impozitul este foarte mic,pt ce limuzina este masina,asigurarea la fel.Al meu este full extra,adica : full piele,airbag-uri,inchidere centrala,alarma,4 geamuri electrice,incalzire scaune,servo directie si frana,volan reglabil,clima,oglinzi cu senzori pt lumina,reglabile electric,faruri electrice......oare astea inseamna : foarte putine optiuni ? pai da-mi voie sa-ti spun ca te inseli amarnic....sunt masini din 2008-2009 care nu au astfel de optiuni !!!! ....oricum bafta cu ghidurile astea .....care sunt valabile chiar pt necunoscatori.........numai ca ii induci in eroare pe oameni.....parerea mea <_<

nu induce pe nimeni in eroare.marea majoritate a modelelor 518 au venit din fabrica chelioase.faptul ca a ta este bine dotata este doar o exceptie :unsure:

de curiozitate: ce consum ai?

 

Eu am vrut sa arat ca sunt foarte bine dotate din fabrica ! depinde de fiecare ce model isi cumpara...eu mi-am cautat si luat unul cat mai full < deci exista !! >......consumul este in functie de bocancul fiecaruia......ultima data,pe timp de iarna,cu incalzirile de motor in plus si prin traficul din Tim super aglomerat,imi lua undeva in jur de 11 litrii......afara pe timp normal,la o viteza de 110-120 imi ia cam 7,5 spre 8 litrii.....ceea ce este super ok spun eu pt o "namila de masina" :)

 

PS....trapa la masini dotate cu Klima,aer conditionat ?? mai greu ..... :bashwall: .....dar posibil......

Edited by alin75
Link to comment
Share on other sites

Este foarte reusit !!!! iti spun sigur,asta pt ca eu am unul......

 

Nici vorbĂŁ de subiectivitate. <_<

 

si nu stiu de unde ai scos-o ca are foarte putine optiuni ????

 

A spus cã vine cu puÞine opÞiuni din fabricã adicã faÞã de alte motorizãri mai mari, vin mai puÞine dotãri pe standard.

 

eu mi-am cautat si luat unul cat mai full < deci exista !! >......

 

Nu existĂŁ maÂşini full ci doar maÂşini foarte dotate.

Link to comment
Share on other sites

Este foarte reusit !!!! iti spun sigur,asta pt ca eu am unul......

 

Nici vorbĂŁ de subiectivitate. <_<

 

si nu stiu de unde ai scos-o ca are foarte putine optiuni ????

 

A spus cã vine cu puÞine opÞiuni din fabricã adicã faÞã de alte motorizãri mai mari, vin mai puÞine dotãri pe standard.

 

eu mi-am cautat si luat unul cat mai full < deci exista !! >......

 

Nu existĂŁ maÂşini full ci doar maÂşini foarte dotate.

 

A se citi mai atent ceea ce scriu !! am scris si mai sus : eu mi-am cautat unul "cat" mai full ....!!!

Link to comment
Share on other sites

A se citi mai atent ceea ce scriu !! am scris si mai sus : eu mi-am cautat unul "cat" mai full ....!!!

 

Pãi cât mai full ce Înseamnã? Cât mai full cu ceapã?

 

Cât mai dotat sunã mai ok.

 

Eu inteleg ca ai cateva embleme pe acolo,dar remarca ta e chiar de prost gust <poate o sa-mi pu si ceapa in masina,sa fie si mai full....... da-te smecher in casa la tine,nu pe un site public > "cat" mai full,sau "cat" mai dotate....e aceeasi treaba......dar din cate vad eu pe aici,sunt cativa comentatori din astia cu multe embleme ca tine.......ca altfel,daca nu postai prin toate topicurile,tot felul de copilarii,nu ajungeai sa ai atatea posturi.Ma gandesc ca sunteti oameni mari cei care aveti cont pe aici,lasati naibii activitatile astea de pensionari,nu mai faceti mistouri si nu va mai dat destepti,ca in marea majoritate a cazurilor nu sunteti !!!! chiar suntei pe langa.......o zi faina

Link to comment
Share on other sites

NumĂŁrul de posturi nu este relevant.

 

Ideea este cu totul alta ºi anume cã "full" este o expresie folositã prin târg.

 

Ai dreptate intrun fel,nu stiu ce expresii se folosesc prin targ,dar si aici pe site cat si pe alte site-uri de specialitate,se foloseste tot cuvantul full < adica in traducere libera : plin > oricum,indiferent cate optiuni,dotari ai avea pe masina,tot va mai fi loc de cate o dotare in plus....masinile pe zi ce trece devin tot mai nave spatiale...... nu mai sunt apreciate masinile clasice,simple.....sunt cautate masini cu cat mai multe optiuni,controale...etc.Unde mai este placerea aia de a avea o masina cat mai simpla ? cat mai puternica,sa simti intradevar ca o conduci tu pe ea asa cum vrei si nu sa te conduca ea pe tine,asa cum se intampla cu masinile de azi........eu imi voi cauta sa am o masina cat mai simpla,faptul ca mi-am luat 5-ul asta si ca am cateva dotari pe el,asta e altceva.....dar pt adrenalina mai am si un 325 de 180 caluti din 85 si un motor de 100 si ceva de caluti.......poate pe la 80 de ani,o sa-mi iau si eu o nava spatiala din astea ce se fac acum,sau cine stie ce se va ma inventa...... <_<

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspunsuri. Nenorocitii mi-au trecut-o cu non-euro,am aflat pana la urma. Am fost la R.A.R,am vrut sa fac contestatie si s-au cam speriat, brusc facandu-se baieti buni. Colac peste pupaza... masina nu a fost euro 2 din fabrica, neamtul i-a schimbat catalizatorul in 2006, transformand-o in euro 2. Statul roman mi-a luat 1200 ron doar pentru asta, e bataie de joc! Doar pentru simplul fapt ca neamtul a facut adaugiri masinii, imbunatatind-o... Te jupoaie de bani astia, merita sa infunde puscaria! Si problema cea mare n-ar fi asta, ci taxa de acum. La 525i, 1992, adusa inainte de 15 decembrie, se plateste taxa din iulie, nu? Din cate am calculat, pe toate site-urile cu calculator de taxa, la ea ies 623.50. Ar trebui sa stau fara grija? <_<
Link to comment
Share on other sites

Daca astia de la RAR tin cont de modificarea din Germania e bine.Eu am un prieten care nu a reusit lucrul acesta,modificare in Germania Euro 2->Euro 3.Sta si acum cu masina adusa inainte de micsorarea taxei din vara,fiindca nu vrea sa dea 1800 E(taxa din vara)la o masina de 11 ani vechime.Succes!
Link to comment
Share on other sites

poate se sesizeaza "conducerea" si muta post-urile depsre taxa si altele la locul lor.

 

Are cineva ceva sfaturi referitoare la e34 toruing? Probleme, minusuri, hibe de fabrica? Am auzit ca nu exista nici unul care sa nu aibe probleme manifestate in timp la "oalele" amortizoarelor spate. Mit sau adevar?

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.