Jump to content

BMW e46 2.0d Coupe


NJoy

Recommended Posts

Superba masina, s-o stapanesti sanatos !

 

Multa vreme m-am uitat si eu dupa coupeul E46 FL diesel, dar pana la urma m-am hotarat la 325CI tot FL si nu pot zice ca-mi pare rau :-)

Tine-o cat mai clean, asa ii sta bine!

 

Cu respect.

Edited by vvrest
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Unde ai facut volanul si nuca ?

 

Foarte frumoasa masina :frantics:

 

Volanul si nuca sunt facute la mn in oras. Satu Mare. E meserias baiatul... se ocupa de retapitat mai bn de 15 ani si lucreaza cu orice material iar pretul...mult sub cel din tara :D

Link to comment
Share on other sites

raspunsul la intrebarea asta m-ar interesa si pe mine ,ms !

 

Nu. Suspensia este KW reglabila atat pe fata cat si pe spate. Am avut momente cand mi-a frecat pe spate dar doar atunci cand am avut pasageri in spate si la denivelari destul de mari. Imi freca in plasticul de sub aripa, cred ca se mai numeste carenaj.

 

Pai eu doar tips-urile le-am pus. Sunt cam 70 euro

 

pai ca sa ii pun tips-uri imi trebuie o finala de 330i care e dubla deja....o sa vad ce pot sa fac.

 

Superba :frantics:

Sa o stapanesti sanatos fara evenimente :thumbsup:

 

Un PM cu tapiterul te rog si eu as vrea sa fac volanul si nuca.Multumesc anticipat.

 

il cheama Marius si e din Odoreu baiatul. Din pacate nu mai am numarul lui ca mi sa defectat telefonul si sau sters toate numerele. Dar sper ca o sa pot face rost de el curand si iti las PM.

 

Superba din toate pct de vedere, jante, exterior, interior. Sa o stapanesti cu placere si drumuri fara gropi. Suspensia a ramas cea originala, adica S226A Sports suspension settings ? Exista momente cand iti freaca pe spate ? Multumesc anticipat.

 

e kw suspensia, da mai sunt momente cand freaca in carenaj, plasticul de sub aripa. dar doar atunci cand am pasageri in spate si la denivelari.

Edited by NJoy
Link to comment
Share on other sites

Poți sĂŁ-l ĂŽntreb pe tapițerul care ți-a lucrat la mașinĂŁ dacĂŁ a tapițat uși de E46 FL sedan, și dacĂŁ da, dacĂŁ are ceva poze.

Eu mi-am tapițat ușile nu sunt sigur cĂŁ din punct de vedere a calitĂŁții nu se putea mai bine. DacĂŁ pozele sunt concludente poate trimit fețele la el la tapițat.

Mulțumesc frumos

Link to comment
Share on other sites

Foarte fain coupe-ul...nu ma omor dupa e46 dar nu cred sa fi vazut unul mai frumos ca asta...sa.l stapanesti sanatos... Drumuri bune.

 

Multumesc!

 

Poți sĂŁ-l ĂŽntreb pe tapițerul care ți-a lucrat la mașinĂŁ dacĂŁ a tapițat uși de E46 FL sedan, și dacĂŁ da, dacĂŁ are ceva poze.

Eu mi-am tapițat ușile nu sunt sigur cĂŁ din punct de vedere a calitĂŁții nu se putea mai bine. DacĂŁ pozele sunt concludente poate trimit fețele la el la tapițat.

Mulțumesc frumos

 

 

 

 

 

Stiu ca a refacut interioare complet. Totusi am sa-l intreb. Te anunt

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Te rog foarte mult.

Mulțumesc frumos.

P.S. mă uit la topicul mașinii de când a apărut pe site. foarte frumoasă, să te bucuri de ea 500.000 de km, după aia mai vezi tu ce faci cu ea.

Edited by Rcc-67
Link to comment
Share on other sites

,,il cheama Marius si e din Odoreu baiatul. Din pacate nu mai am numarul lui ca mi sa defectat telefonul si sau sters toate numerele. Dar sper ca o sa pot face rost de el curand si iti las PM."

 

Ok, multumesc anticipat,chiar azi am comandat un volan cu comenzi in trei spite asa ca astept :frantics:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Revin dar nu cu multe noutati: http://i58.tinypic.com/120h2z9.jpg

 

Si un tratament motor cu metabond: http://i62.tinypic.com/34odaxc.jpg

 

Am sa revin cu pareri sau impresii in curand, acum vom testa sa vedem daca am facut alegere potrivita :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina ta...eu zic ca nu are nevoie de nici un fel de modificare,decat de intretinere ca la carte...si cu minus,sunt foarte trist ca vad metabond pe acolo...e pacat sa bagi asa ceva in masina asta...defapt in orice motor e pacat sa bagi rahaturi dealea !!!...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

De ce a trebuit sa pui in motor Metabond?

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

Pai masina are peste 150k km si i-am curatat motorul cu metabond CL. o solutie care dizolva uleiul "inchegat" si desfunda orificiile. Iar mai apoi i-am adaugat uleiului proaspat un tratament pentru o ungere cat mai buna. Eu nu iti spun sa folosesti sau nu. Fiecare are dreptul sa incerce. Eu am incercat si nu am fost dezamagit.

 

Foarte frumoasa masina ta...eu zic ca nu are nevoie de nici un fel de modificare,decat de intretinere ca la carte...si cu minus,sunt foarte trist ca vad metabond pe acolo...e pacat sa bagi asa ceva in masina asta...defapt in orice motor e pacat sa bagi rahaturi dealea !!!...

 

 

Nu pot sa iti cer sa il incerci insa daca cunosti pe cineva care a incercat spune-i sa-ti zica ce parere are si daca a ajutat la ceva :) Numai bine.

 

Finala schimbata, facuta custom. Mai trebuie sa rezolv cu folia de carbon ca sa distrus cand lucram la finala :

 

http://i57.tinypic.com/1g3sly.jpg

http://i59.tinypic.com/adce3p.jpg

 

 

Bonus :D

http://i61.tinypic.com/18yd95.jpg

Edited by NJoy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.