Jump to content

emblema club


Gully

Recommended Posts

nu stiu daca exista deja o amblema a clubului bmw!

daca exista vreau si eu sa stiu cum arata daca nu hai sa facem una!

va spun de la inceput ca nu le am cu desenul sunt antitalent, daca e cineva care are vreo idee, care se pricepe la desen, va rog si apoi supunem la vot,

ar fi pacat sa nu avem emblema........

multumesc :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ar fi interesant sa avem o astfel de emblema , ne-am recunoaste pe strada ..... cine stie , poate chiar ne mai oprim la o tigara de vorba :blink:

187286[/snapback]

pai de asta am zis si eu

cineva a propus chiar sa infiintam un club, e un topic, dar nu prea voteaza lumea.....

ce sa fim amici doar pe net, hai sa facem ceva sa ne recunoastem noi intre noi si sa ne recunoasca si altii

Link to comment
Share on other sites

Ar fi fost interesant daca s-ar fi facut ceva gen concurs cu voturi - sincer parerea mea este ca varianta aleasa este slaba si dezechilibrata (iti da senzatia ca daca ii dai drumu in spatiu se rastoarna si cade in freza cu miscari haotice) nemaivorbind ca lipseste modernismul si ideea de elemente stilizate... Este doar umila mea parere bazata pe faptul ca ma ocup cu pictura si art promotion. Edited by Nospheratu
Link to comment
Share on other sites

Ar fi fost interesant daca s-ar fi facut ceva gen concurs cu voturi - sincer parerea mea este ca varianta aleasa este slaba si dezechilibrata (iti da senzatia ca daca ii dai drumu in spatiu se rastoarna si cade in freza cu miscari haotice) nemaivorbind ca lipseste modernismul si ideea de elemente stilizate... Este doar umila mea parere bazata pe faptul ca ma ocup cu pictura si art promotion.

187398[/snapback]

 

Sunt de acord cu tine, prima impresie a mea a fost ca este ca singla ACR-ului de acum 20 de ani. Cateva modificari...pe ici pe colo...ar fi binevenite.

 

Stikere-le mi s-au parut fff interesante.

 

Toata stima pentru cyborg, dar si eu subscriu pentru un poll pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

Dragi pictori si pseudopictori! Formatul impus de alti pictori, care sunt mai pictori decat voi de 3 ori :) au impus un format pentru sigla. Acest format presupune o multime de restrictii si reguli de la fontul folosit in sigla si alinierea lui in stanga, pana la proportii si grosimile de linii. Daca ati citi prin topicurile dedicate acestei sigle, n-ar mai fi nevoie sa postati aiurea in stanga si in dreapta. Sanatate :)

Si cateva sigle din partea promouterilor din tarile straine :blink:

post-85-1170329498_thumb.jpg

post-85-1170329554_thumb.jpg

post-85-1170329575_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Domnul s-a simtit lezat pentru critica lucrarii - chestia cu pictori si pseudopictori o iau ca gluma - nu sunt pictor - dar sincer cyborg, cand o sa ai referate de arta publicate in reviste din NY si cand o sa organizezi o expozitie macar la Caracal nu vorbesc de San Francisco, o sa iti apreciez si eu parerile artistice si lucrarile - pana atunci cred ca sunt si liber si indreptatit sa imi exprim o parere personala.
Link to comment
Share on other sites

Domnul s-a simtit lezat pentru critica lucrarii - chestia cu pictori si pseudopictori o iau ca gluma - nu sunt pictor - dar sincer cyborg, cand o sa ai referate de arta publicate in reviste din NY si cand o sa organizezi o expozitie macar la Caracal nu vorbesc de San Francisco, o sa iti apreciez si eu parerile artistice si lucrarile - pana atunci cred ca sunt si liber si indreptatit sa imi exprim o parere personala.

187556[/snapback]

Haideti sa nu ne certam aiurea...ce a facut el este ok, dar ar fi foarte binevenita o sigla noua...nu numai ca design ci si ca spirit.

Asa ca, Nospheratu...arata-ne la ce te-ai gandit tu...

Oricum idee de a face un poll pentru sigle mi se pare f buna.

 

 

PS. Ar fi interesant o sigla care sa se poate preta la adaptarea pe un stiker transparent... sa-l lipim pe masini.

Edited by valllentin
Link to comment
Share on other sites

Haideti sa nu ne certam aiurea...ce a facut el este ok, dar ar fi foarte binevenita o sigla noua...nu numai ca design ci si ca spirit.

Asa ca, Nospheratu...arata-ne la ce te-ai gandit tu...

Oricum idee de a face un poll pentru sigle mi se pare f buna. 

PS. Ar fi interesant o sigla care sa se poate preta la adaptarea pe un stiker transparent... sa-l lipim pe masini.

187563[/snapback]

 

Asta este o idee buna,cea cu sitckerul transparent , fiindca un sticker dintr-o bucata si colorat total ar arata rau poate (pe multe culori) !

Link to comment
Share on other sites

Great, hai sa incercam mai multe variante, nu neaparat de sigla de club, o sigla reprezentativa simpla care sa poata fi taiata in autocolant... eu sunt foarte prins dar la noapte incerc sa imi fac timp pentru cateva schite...

187569[/snapback]

 

 

asteptam schitele :blink:

Link to comment
Share on other sites

Raman pentru stickere...lipite pe interior..ca sunt destui nebuni care, dupa ce ve rezolva semnul de bmw (vedeti alte topicuri ;P) trece si la autocolantul lipit pe masina :blink:

187615[/snapback]

 

Evident ca pe interior , dar intrebarea e daca se vad ? Eu am pe toata masina folia neagra , de 75 si 90% prin care nu se vede nimic ...... trebuie sa fie ceva culori mai deschise/stridente sa se poata observa !

Link to comment
Share on other sites

cand o sa ai referate de arta publicate in reviste din

187556[/snapback]

 

Te rog sa ma scutesti de discutiile astea. N-am avut referate nici la scoala, am fost slab la capitolul "papagal" si asta e. Ma simt lezat de fiecare data cand apare cineva nou pe forum si fara ca sa arunce macar o privire prit topicuri, lanseaza a 10-a oara acceasi discutie. Nu-ti interzice nimeni sa faci o sigla, e chiar binevenita, dar vezi sa modifici doar la interiorul ei in spatiul rezervat pt opere de arta si picturi, dupa care o postezi la topicul respectiv.

 

P.S. Si apropos :blink: Tariceanu are mai multe referate decat tine si este egal cu 0 in domeniul lui :)

Edited by cyborg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.