Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Multumesc de propunere,insa nu imi doresc mai mult zgomot,vreau sa fie liniste si in masina si afara . Oricum daca vreodata as dori si mi-as permite o asa investitie,mi-as lua doar Akrapovic,cunoscatorii stiu de ce..... :flowers: Apropo de sunet frumos de tobe OEM,consider si va rog sa nu dati cu pietre,ca il are G55 AMG :thumbsup:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Suna de mori G55 AMG. Am in zona un tip care are unul si ne intersectam des la piata presei. Intotdeauna m-am minunat de sunetul evacuarii acelei masini.

 

Deja lumea a dat-o in diverse pe topicul asta. Mai ramanea sa zic si eu ca am vazut pe calea floreasca un 458 italia bleu, cu nr IF xx BLU la nr si ca suna demential evacuarea lui :))

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de propunere,insa nu imi doresc mai mult zgomot,vreau sa fie liniste si in masina si afara . Oricum daca vreodata as dori si mi-as permite o asa investitie,mi-as lua doar Akrapovic,cunoscatorii stiu de ce..... :flowers: Apropo de sunet frumos de tobe OEM,consider si va rog sa nu dati cu pietre,ca il are G55 AMG :thumbsup:

 

demential sunetu la akrapovic, dar si costa cat o masina intreaga evacuarea ....

Link to comment
Share on other sites

Mai schimbam si noi pareri,nu ne abatem foarte mult ...... Deci nu vreau sa schimb nimic la evacuare in afara de tipsuri,dar nu am gasit nimic care sa imi placa si sa nu imi schimbe look-ul OEM al masinii.

 

Vizavi de Akrapovic,am mentionat " daca mi-as permite !!! "....

Link to comment
Share on other sites

Ar merge totusi o evacuare dual, in genul celei de la M3. Sincer, nu imi place deloc cum arata evacuarea la seria 3, cel putin la 318/320, unde e doar o teava, arata groaznic. Totusi vorbim de o masina de peste 30.000e cheala, e cam penibil sa te uiti in spate si sa vezi o teava amarata. Ma uitam la noua Mazda 6, la 30.000E o iei cu toate dotarile, vine standard cu evacuare dual si arata criminal masina.
Link to comment
Share on other sites

Ce zici de astea?

 

http://www.salesafter.eu/product_info.php?language=en&info=p762_bmw-m-performance-3er-f30-endrohrblende-chrom--316d-318d-320d.html&

 

Le poti arata celor de la Pilot si sa ii intrebi daca merg adaptate la tine.

Le-am vazut,le stiu.....ideea este ca nu prea am chef sa dau peste 200 eur pe niste tipsuri si nici macar sa nu se potriveasca,sa mai stau eu sa tai tevi,sudez,etc.Oricum imi plac foarte mult :rolleyes:

 

Ar merge totusi o evacuare dual, in genul celei de la M3. Sincer, nu imi place deloc cum arata evacuarea la seria 3, cel putin la 318/320, unde e doar o teava, arata groaznic. Totusi vorbim de o masina de peste 30.000e cheala, e cam penibil sa te uiti in spate si sa vezi o teava amarata. Ma uitam la noua Mazda 6, la 30.000E o iei cu toate dotarile, vine standard cu evacuare dual si arata criminal masina.

Mie imi place foarte mult asa cum este,cu mentiunea ca tevile sunt anemice,adica aproximativ 65 mm.

Link to comment
Share on other sites

Presimt ca azi voi fi foarte fericit......o sa primesc un pachetel :sorcerer:

 

ce e ca nu se vede bine... ?

 

Ar merge totusi o evacuare dual, in genul celei de la M3. Sincer, nu imi place deloc cum arata evacuarea la seria 3, cel putin la 318/320, unde e doar o teava, arata groaznic. Totusi vorbim de o masina de peste 30.000e cheala, e cam penibil sa te uiti in spate si sa vezi o teava amarata. Ma uitam la noua Mazda 6, la 30.000E o iei cu toate dotarile, vine standard cu evacuare dual si arata criminal masina.

 

da, arata demential, am si facut drive test cu varianta de 140 c.p benzina. dar masina are 1300 kg. deci nu mi-as lua in veci o barca uriasa la 1300 kg. vechea mazda 6, model 2012 are frate-mio. are 1600 kg.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu este al meu,este al sefului meu,dar ma fac eu mare.....deocamdata stam in asteptare

 

Eu sunt cel nerabdator si chiar nu imi explic de ce.Nu sunt genul sa ma folosesc de toata puterea masinii,poate doar asa sa stiu ca am mai mult :thumbsup:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nu este al meu,este al sefului meu,dar ma fac eu mare.....deocamdata stam in asteptare

 

La ce firma lucrezi? :))

 

LE: Nebunie curata...arata foarte bine amandoua

Edited by Schumi
Link to comment
Share on other sites

Nu este al meu,este al sefului meu,dar ma fac eu mare.....deocamdata stam in asteptare

 

Eu sunt cel nerabdator si chiar nu imi explic de ce.Nu sunt genul sa ma folosesc de toata puterea masinii,poate doar asa sa stiu ca am mai mult :thumbsup:

 

se pare ca esti prieten bunul cu seful tau...; asa ca in familie thumbsup.png

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.