Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Va trebui sa cureti foarte bine zona, inainte sa-l lipesti. probabil ca stii asta.

eleronul e super. sper sa te tina cat masina.

Cel mai probabil o sa merg la service sa imi curete si sa lipeasca ca la carte.Cat despre partea cu tinutul cat masina si eu sper sa nu mi-l fure..... :fear: Oricum am facut supliment la asigurare si va fi inclus in polita Casco,insa sper sa nu fie nevoie.

Nu in ultimul rand,multumesc tuturor pentru aprecieri ........ma gandeam eu ca nu dau gres daca adaug produse M Performance,ca doar pentru ea sunt concepute :drinks:

 

Adaug inca o poza de pe spatele eleronului,o sa fiti surprinsi,eu celputin am ramas masca !

Link to comment
Share on other sites

Am montat grilele,arata extraordinar de bine masina asa ( cel putin pentru mine ) iar eleronul l-am pus de forma,inca nu l-am lipit,eram prea obosit sa stau sa il bibilesc,cel mai probabil maine.Sper sa va placa ultimile poze cu numere de BR(azilia) :laugh:

Rectific o greseala de tastare,deh,ma chinui cu tastatura de pe iphone,vroiam sa scriu " ultimele poze " nu " ultimile poze " ,maine seara sper sa o am inmatriculata,azi am platit taxa de mediu si restul maruntisurilor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apropos, i-ai facut vreo zgarietura/ciupitura de cand o ai ? ca eu sunt obsedat de asa ceva si parca de aia in fiecare saptamana gasesc cate una noua pe ea (minora)

Nu prea am,dar,neagra fiind,numai de la spalat,are ceva zgarieturi fine,pana acum o spalam de cel putin 3 - 4 ori pe saptamana,dar cred ca o sa ma rezum la maxim 2. Si eu sunt obsedat dar nu am ce sa ii fac,sunt inerente se pare !

Link to comment
Share on other sites

Stii cum sa le scoti finut fara sa strici emblemele sau vopseaua?

Da stiu,exact cum a memtionat mai jos Briz,le incalzesc,apoi cu o guta si eventual putin polish,dar nu cred sa fie cazul,masina fiind noua.Multumesc de sfaturi !

 

Arata super masina felicitari!

Multumesc !

 

Vezi ca exista si embleme negre. Daca schimbi tips-urile de la esapament cu unele negre, poti sa pui si emblema 328i tot neagra :D

Emblemele,vorbind doar de cele mentionate,o sa renunt la ele,cat despre tipsuri,mai astept,poate gasesc ceva mai maricele,astea mi se par prea mici ca si diametru.

Link to comment
Share on other sites

foarte misto arata !

 

amuzanta faza cu made in Romania :) , zilele trecute ma amuzam cu un prieten tot de asta, la un e90 cautam sa vedem ce frm are e90-ul lui iar pe el scria made in Romania :)...Facem si bmw-uri...daca tot e plin de ele pe la semafoare

Link to comment
Share on other sites

Emblemele le dau jos fiindca nu m-am obisnuit cu ele ca si look,mai ales acum cand am si eleronul carbon,parca nu mai merge cromul ala acolo. Intradevar se putea comanda si fara,insa nu am dat importanta acestui aspect,este optiune,cost " 0 ".
Link to comment
Share on other sites

foarte misto arata !

 

amuzanta faza cu made in Romania :) , zilele trecute ma amuzam cu un prieten tot de asta, la un e90 cautam sa vedem ce frm are e90-ul lui iar pe el scria made in Romania :)...Facem si bmw-uri...daca tot e plin de ele pe la semafoare

 

 

Se si proiecteaza parti din BMW-uri...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.