Jump to content

Chip tuning BMW


CT-87-ADY

Recommended Posts

@BoBo: daca stai sa te gandesti nici un producator de masini nu iti da garantie la 150K pt ca viata subansamblelor difera cat si gradul lor de uzura..mi se pare normal ceea ce spune..totusi un chip mai ales de putere solicita in plus elementele de motor si transmisie..ia-o logic..daca deja sunt uzate realizezi ca daca ar pica ceva in urma chipului nu resoftarea este cauza directa ci starea avansata de uzura la care se adauga si o exploatare mai violenta a masinii ca doar nu o sa mergi tot incet cu ea ca d'aia vrei si chip..deci de ce ti-ar oferii garantie in astfel de cazuri???...plus ca nu toata lumea isi ingrijeste masina cum trebuie..pe principiul "las' ca tzine"..sa nu uitam ca suntem romani si am copilarit in Dacii ...ma rog, dupa anul de nastere al unora :blink:)

..si ca sa te linistesc definitiv...in cazul lui..sunt o gramada de masini cu peste 150k care au chip de la el si nu s-a plans nimeni de nimic..pt ca se pare ca softu e facut cu cap si personalizat pe stilul de condus ..deci iar nu vad de ce sa dea garantie

Edited by bimmer_girl
Link to comment
Share on other sites

Sal...ma bag si eu in seama cu o parere cu si despre Rabanne care e un softant bun ..eu sunt la a 2 masina deja tunata de el un golf 4 si respectiv un Bmw320 D 150 hp....sunt foarte multumit cum merge masina , am soft de 10000 de km ...masina trage impecabil , este mult peste asteptari ...presiunea in turbina a fost verificata si este in parametri deci nu se pune problema de uzura suplimentara!! m-a costat 300 euro pe care nu regret ca i-am dat ! Stiu foarte multi insi care s-au dus la rabanne , personal am dus si eu cateva persoane si toata lumea e multumita !!! firma este oarecum pentru cunoscatori iar treburile incredibile care se fac in acel service raman in cerc restrans !!!!!!!!!!! Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

!!! firma este oarecum pentru cunoscatori

 

La ce te referi?

 

In sensul ca numai cine a auzit de Rabanne , stie ce stie omul (Rabanne ) si ce poate face !!

 

 

Am inteles.Pacat ca incerci sa ii faci reclama, si nu lasi sa se bucure de acel soft numai cunoscatorii, numai un cerc restrans de oameni.

Link to comment
Share on other sites

!!! firma este oarecum pentru cunoscatori

 

La ce te referi?

 

In sensul ca numai cine a auzit de Rabanne , stie ce stie omul (Rabanne ) si ce poate face !!

 

 

Am inteles.Pacat ca incerci sa ii faci reclama, si nu lasi sa se bucure de acel soft numai cunoscatorii, numai un cerc restrans de oameni.

 

Sincer nu i fac reclama !! pe cuvant..daca vrei ne putem intalnii sa mergi u cu masina mea si ...nici o suparare daca nu iti place ..am dat un VR6 , un 530D cupra 170 cp , passat 1,8 T de 180 cp !!

Edited by B-84-FIO
Link to comment
Share on other sites

!!! firma este oarecum pentru cunoscatori

 

La ce te referi?

 

In sensul ca numai cine a auzit de Rabanne , stie ce stie omul (Rabanne ) si ce poate face !!

 

 

Am inteles.Pacat ca incerci sa ii faci reclama, si nu lasi sa se bucure de acel soft numai cunoscatorii, numai un cerc restrans de oameni.

 

Sincer nu i fac reclama !! pe cuvant..daca vrei ne putem intalnii sa mergi u cu masina mea si ...nici o suparare daca nu iti place ..am dat un VR6 , un 530D cupra 170 cp , passat 1,8 T de 180 cp !!

 

Te cred, nu asta era problema.Faci sa para ca este ceva special, "numai pentru cunoscatori", insa de fapt ii faci reclama.

Nu contest calitatea softului deoarece nu stiu nimic despre el.

Oricum, succes la vanzare :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sunt "proprietara" de chip de la Rabanne de aproape 2ani, ultimul "update" s-a facut acum 4luni..masina are peste 250k si merge super ok nu am avut nici o pr tehnica dupa chip iar performantele nu s-au lasat asteptate..cat priveste consumul este optim pot spune..personal recomand chipul de la el Edited by bimmer_girl
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

pei diferenta am facut-o cu un 525 motorina, cel de 167 de cai, el a avut chip mereu, inainte ma facea, acum nu prea...deci din pct-ul meu de vedere merita.

 

alt argument, 0-100 a scazut cam cu o secunda

 

pret 220 euro pentru benzina

Edited by zender
Link to comment
Share on other sites

pei diferenta am facut-o cu un 525 motorina, cel de 167 de cai, el a avut chip mereu, inainte ma facea, acum nu prea...deci din pct-ul meu de vedere merita.

 

alt argument, 0-100 a scazut cam cu o secunda

 

pret 220 euro pentru benzina

 

 

Really?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.