Jump to content

BMW E90 LCI 330xD


Calin.

Recommended Posts

Kenbobo, vezi ca incurcam chestiile. Roland zicea de E65 si tu ai postat ceva mai recent.

 

 

Ups...

In cazul asta, cel cu e65 face 13s 0-160km/h, caz in care da, 330xd-ul e mai rapid :frantics:

 

Am mai gasit un filmulet, aici asta face 0-180 km/h cam in 14s.

Oricum, ideea e ca un 330xd remapat ii da batai de cap unui 760i (Precizez E65)

 

http://www.youtube.com/watch?v=z-em029VqVg

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc tuturor pentru urari si pentru comparatiile cu 760 :D

Nu e oricum tinta mea sa ma tin dupa 760 :p

 

 

Frumoasa masinutaa, sa o stapanesti sanatos!

 

Legat de remap, fa-i linistit... si eu am pe 530dA si nu am avut probleme pana acum.. Remap + DPF off :thumbsup:

 

Cantitatea de fum e mare? :) Mie nu imi e frica de soft in sine, ci de ambreiaj. Stiu ca automata tine, la manuala e problematic...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Cantitatea de fum e mare? :) Mie nu imi e frica de soft in sine, ci de ambreiaj. Stiu ca automata tine, la manuala e problematic...

 

La mine da cu fum destul de mult, doar in sarcina de la 3500-4000... Dar la mine-i din cauza unui injector... De dat, o sa dea fum oricum, dar nu ceva de speriat...

Daca-i bine facut softul, nu ar trebui sa ai probleme..

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca masina e destul de noua si DPF-ul la LCI nu mai face atatea probleme ca la modelul anterior, nu are rost sa umbli la DPF. Mai mult , eliminarea DPF duce la fenomenul de back-pressure, ceea ce afecteaza turbina.

Eu am masina resoftata si merge f bine, cu tot cu dpf pe masina si fara pic de fum si km cat cuprinde...

 

Eu unul n-as schimba nimic la masina ta. Are cam de toate. Foarte rar si cu noroc gasesti una asa. Sunt curios si cat te-a dus.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Sper sa pot achizitiona si evacuarea activa Performance.

 

Poti explica un pic...?

Eu din cate stiu, evacuarile BMW Performance se adreseaza strict benzinarelor in 4 sau 6 cilindri.

Detalii legate de toata gama BMW Performance, aici

 

 

 

Foarte frumoasa, cat mai multi km fara probleme iti doresc !

Edited by TudorMTS
Link to comment
Share on other sites

Hello guys!

 

Intre timp masina a primit un detailing complet si bare OEM pentru portbagaj de plafon :D

 

post-62146-13714536280404_thumb.jpg

post-62146-13714536397251_thumb.jpg

post-62146-13714536938964_thumb.jpg

post-62146-13714537025956_thumb.jpg

 

Am facut si un drum la munte. Senzatie 3.0 la drum lung, atat la putere si tinuta de drum, cat si la consum :D

Edited by Calin.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.