Jump to content

"Cazanul de prune" BMW E91 LCI


gugulete

Recommended Posts

Imi place masina si nici macar nu-s fan touring. Nu-mi displac dar nu am simtit nevoia vreodata sa am touring. Burlacia probabil :)

 

Din partea mea s-o stapanesti sanatos!

 

Foarte urat si mare. Parca e de autobuz

 

Daca ti-l arat p-al meu de la E38... :)

Link to comment
Share on other sites

touring-ul asta imi da de gandit...

 

 

 

 

parca te si vad cu haionul deschis la coltul strazii, intr-o mana cu un cantar si in cealalta cu o lopetica: - lume ,lume hai la prune!

http://adevarul.ro/locale/zalau/video-facut-avere-vanzand-tuica-prune-falsa-1_50acebce7c42d5a6638be2b7/index.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

e frumos, sa te bucuri de el :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Frumos rau cazanul!

A avut 136cp (de Belgia) ?

 

Gugu, vezi ca siguranta de la etrier si tabla de protectie din spatele discului poti sa le faci argintii sa iasa mai bine in evidenta.

Da, a avut 136 de cai, e din Olanda masina. Etrierii o sa-i fac si eu argintiu, cu tot cu tablele alea de care zici, dar la toamna cand pun cauciucurile de iarna.

 

touring-ul asta imi da de gandit...

 

 

 

 

parca te si vad cu haionul deschis la coltul strazii, intr-o mana cu un cantar si in cealalta cu o lopetica: - lume ,lume hai la prune!

http://adevarul.ro/locale/zalau/video-facut-avere-vanzand-tuica-prune-falsa-1_50acebce7c42d5a6638be2b7/index.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

e frumos, sa te bucuri de el :thumbsup:

Astia din articol sunt mici copii pe langa gugulanii care vand tuica, la noi se face tuica din zahar, pe care il cumpara cu tona, iar bulgarii sau altii care trec prin zona opresc la tarabele lor cu tuica de pe marginea drumului. Intreaba clientul de care vrea (visinata, caisata, de pere), baga esenta in ea si iese brici, sa nu-ti mai zic de care se facea pe vremea raposatului, cand nu se gasea zahar (gainat de gaina, pufoaica, electrozi), etc...)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Asta seara am desfacut filtrul de polen, sa vad cum se prezinta, ca se apropie revizia de 10000 de km.

Nu era murdar, avea doar puf si foarte putin praf, pe care l-am aspirat cu aspiratorul si e ca nou si o sa-l schimb la urmatoarea revizie.

Era si rupta rama de plastic in doua locuri, ca asa l-am primit de la curier, vanzatorul de pe forum neobosindu-se sa- ambaleze/infasoare intr-un carton mai gros, cutia lui neputandu-l proteja de excesul de zel al hamalilor. Am lipit rama frumos cu Poxipol si s-a rezolvat si aceasta problema.

http://i.imgur.com/6Xa7NkG.jpg

Mi s-a ars si un bec la Angel Eyes (de la gropi cred), pe care l-am comandat de la grozadan, impreuna cu filtrele pentru revizie. Sper sa vina intregi de data asta, uleiul vine si el din Germania. 8)

http://i.imgur.com/Lfm4Aln.jpg

Link to comment
Share on other sites

acum am facut si eu revizia la 13 k. filtrul polen, cum zici tu , foarte putin murdar dar l-am schimbat oricum. la urmatoarea nu il mai schimb. nici filtru motorina nu l-am schimbat. eu fac 12 - 15 k in 3,4 luni. dar filtru de aer era cu ceva mizerie pe el....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Azi am schimbat lichidul de frana, cu aparat special, m-a costat 75 de lei (lichid ATE + manopera), ceea ce mi se pare extrem de putin, la reprezentanta mi-au cerut 250 ron, plus ca nu poti sa stii daca ti-l schimba tot. O sa mai trec pe la Pitstop, caci poti sta langa masina, sa vezi ce-i face.

http://i.imgur.com/LV2qcB5.jpg

Problema e ca nu mi-au resetat intervalul de service al lichidului de frana, ca nu stiu cine, care se pricepe, nu era azi. L-am sunat pe Roby si am convenit sa-l sun dupa masa, sa ma ajute, contracost evident, dar cand l-am sunat nu mi-a mai raspuns la telefon si nici nu a sunat inapoi :rolleyes: . Daca stie careva cum se reseteaza, as fi recunoscator.

Saptamana viitoare urmeaza uleiul si filtrele.

http://i.imgur.com/Gd2TIkR.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi bag pla, m-am uitat de 1000 de ori la poza si tot nu am reusit sa-mi dau seama ce ai colantat la proiectoare !

"-Colantat aripioare grile poiectoare" Nu stiam cum sa le zic... :shy:

Erau negre cand am luat-o si parca schimba aspectul masinii pentru 25 de lei. :rolleyes:

http://i.imgur.com/CP7AfrM.jpg

 

frumoasa masina gugule. sa o stapanesti sanatos

Saru'mana. :rolleyes:

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Gugule cand ai sunat tu dormeam. Azi am fost lenes rau si n-am muncit deloc.

nu te-am mai sunat inapoi ca nu am nr tau salvat si aveam vreo 5 apeluri necunoscute cand m-am uitat la telefon.

nu ti-as fi luat nici un ban pe reset deci scuteste-ma cu contracostul ala.

chiar tu ai zis ca azi sau data viitoare... deci nu era urgenta ca sa te revoltezi acum.

 

 

ps : da detalii despre folia cu care ai colantat ca si eu am de facut ceva cu aceeasi nuanta.

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

Stai linistit Roby, ca nu m-am revoltat, ai inteles tu gresit sau m-am exprimat eu prost. :rolleyes:

Daca asa s-a inteles, imi cer scuze. :thumbsup:

 

... aveam vreo 5 apeluri necunoscute cand m-am uitat la telefon.

Te cauta Syca sa-ti rupa capul... :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Fiind topicul tau, trebuie sa te laudam ? Daca e asa, sa o stapanesti cu placere , ce mai e ..aaa.. multi km fara probleme, sa ai parte de drumuri bune... Sa-i plimbi mocca pe astia de pe forum fara BMW-uri.

Mie nu-mi place ca e cazan-break-touring-wagon, e 318d, jantele tip E46. Si in general nu-mi place seria3. E prea inghesuit bordul.

Mai bine nu scriam, nu ?

Numai bine !

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Fiind topicul tau, trebuie sa te laudam ? Daca e asa, sa o stapanesti cu placere , ce mai e ..aaa.. multi km fara probleme, sa ai parte de drumuri bune... Sa-i plimbi mocca pe astia de pe forum fara BMW-uri.

Mie nu-mi place ca e cazan-break-touring-wagon, e 318d, jantele tip E46. Si in general nu-mi place seria3. E prea inghesuit bordul.

Mai bine nu scriam, nu ?

Numai bine !

Mersi de laude... :console:

Ai dreptate, e cam uratel seria 3, e90/91lci-ul, mai ales break-ul, dar pe langa el, e60 mi se pare urat, dar cu spume, fata de f10 si chiar si de e90 zici ca-i din secolul trecut. Deci asta inseamna sa fii subiectiv si un pic ipocrit. :flowers:

 

Cat despre jante, eu nu bag bani ca voi in masina, sa-i pun jante M si schimbator nu stiu de care schimb doar consumabilele si ce mai e nevoie, nu-mi bat joc de ea si atat, pentru ca peste 2-3 ani sa-mi pot lua un F30 :naughty: , sa moare dusmanii da ciuda...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.