Jump to content

318i Facelift - o mare implinire


Cosmin316

Recommended Posts

Asa e regulamentul boss?

 

stai sa ma gandesc...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

da. :sorcerer:

 

Eu nu-ti ling nici un dos si daca ai de gand sa dai ban da-mi acum ca-s curios daca o sa ma afecteze. Nike

 

cum se zice? rollback, sau rollover? :sorcerer:

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

vezi user grozadan aduce piese oem la preturi decente, http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AY71&mospid=47632&btnr=63_0472&hg=63&fg=05 item 1

se pare ca e 330 lei bucata, uitasem de asta. sunt si aftermarket insa nu stiu ce calitate au. am vazut si ok am vazut si care se matuiesc dupa 1 luna

 

de afttermarket imi este si mie sa nu dau banii degeaba :)

 

Merci Dane :thumbsup:

astea sunt nu ? My link

 

apropo , mistoaca masina din topic , curata si intretinuta ! :good:

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

blue6 eu cred ca totusi ar fi dragut din partea ta sa stergi comentariile aiurea, nu e frumos sa-i stricam la om topicul masinii si bucuria. Eventual lasa cel cu sfatul tau onest de forumist despre posibilitatea sa-si fi luat o teapa, ca-i democratie nu de alta si sa stie omul. Edited by Roland
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Blue6 se refera la primul meu e46 si s-a vandut prin 2007 parca. Nu stiu daca era grav la motor insa dadea mult fum din cauza chip tuningului cel mai probabil. Masina nu era un cazan.

 

 

minti cu nerusinare, tu te laudai cum masina e un cazan si a fost data peste cap de n ori

Link to comment
Share on other sites

de afttermarket imi este si mie sa nu dau banii degeaba :)

 

Merci Dane :thumbsup:

astea sunt nu ? My link

 

apropo , mistoaca masina din topic , curata si intretinuta ! :good:

 

sunt ok dar vezi sa nu fie producator DEPO alea am vazut pe un e46 si se fac tare urat.

 

minti cu nerusinare, tu te laudai cum masina e un cazan si a fost data peste cap de n ori

 

Da, e normal sa exageram putin ca-n presa sa fie mai senzational, nu? Masina aia nu a fost lovita si in nici un caz nu a fost data peste cap de n ori cum spui tu.

Link to comment
Share on other sites

tu spuneai asta dupa ce ai vandut masina nu eu

 

Din 2007 nu imi aduc aminte ce spuneam, stiu doar ca masina aia dadea fum la accelerare alte probleme nu-mi amintesc. Cu siguranta n-am spus c-a fost data peste cap pentru ca nu corespunde.

 

ai uitat ca stiu de la cine ai luat piesele? :)

 

de la 3expert pt masina aia am luat asa: kit retrofit pt clima, retrofit pt pdc, cd player ( controversat din punctul tau de vedere ), doua faruri cu xenon ca nu aveam, frane/ulei/filtre si nush ce maruntisuri. Nici un element de caroserie, sau pe la motor. Dupa cum spuneam, e o tenta de exagerare anticipata de mine.

Din ce am cumparat mai sus rezulta ca masina a fost dauna totala data peste cap de n ori? nu cred.

 

Le pune folie si n-or sa fie probleme cu oxidatul.

 

La noi in Cluj cer vreo 200 lei pe foliat faruri adica atata cereau la masini mai mari. Nu merita sa le iei am si sa pui si folie, tot la banii aia ajungi.

Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

@Similea - Mi-ai inteles perfect starea de spirit, abia am mai dormit noptile dinainte sa iau masina. Nu stiu ce asteptam mai mult, nunta sau masina :) (gluma)

 

Despre consumul de ulei, supape sau mai stiu eu ce, momentan nu cunosc. Nu i-am desfacut capota de cand am luat-o, urmeaza sa ii completez azi lichid de parbriz. Momentan are schimbul de ulei si filtre facut pe 1 iulie. Motorul e uscat, prafuit, nu are pierderi de ulei. Daca va consuma, o sa mi se aprinda martorul in bord.

 

Legat de colegul Roland, nu pot decat sa sustin ce am scris si in primul post, om de nota 10. Sunt convins ca daca v-ati intalni la un pahar de vorba, in afara forumului, parerile s-ar schimba.

Nu ma deranjeaza discutiile off-topic, nu m-ar deranja nici sa mi se spuna ca masina a fost dauna totala, sunt atat de incantat de ea si merge atat de bine incat nici macar asta n-ar mai conta. Am mai avut e46 si diferentele sunt enorme, dupa 1000 km de mers cu ea efectiv n-am ce sa-i reprosez.

 

Stima!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Din 2007 nu imi aduc aminte ce spuneam, stiu doar ca masina aia dadea fum la accelerare alte probleme nu-mi amintesc. Cu siguranta n-am spus c-a fost data peste cap pentru ca nu corespunde.

 

 

si a mea a fost lovita si totusi poti sa te uiti cu lupa ca tot nu iti dai seama :blink:

 

acuma nu mai gasesc tot textul, ideea e ca toate declaratiile astea au venit dupa ce prezentai masina la vanzare ca fiind impecabila,bestiala, etc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

multumesc baieti , scuze si de offtopic, o sa vorbesc cu veyron.

 

Cosmine ai luat masina buna mai , daca o sa ai probleme cu consumul de ulei schimbi simeringurile de la supape si gata.

Edited by Krebs
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

acuma nu mai gasesc tot textul, ideea e ca toate declaratiile astea au venit dupa ce prezentai masina la vanzare ca fiind impecabila,bestiala, etc

 

A fost cu multi ani in urma si a fost prima masina care am vandut-o, eram mai copil sa zic asa. Nu a fost lovita masina, frecata in parcari si la semafor da, dar pana la dat peste cap e cale lunga, acolo e si exagerarea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Unde?

La autoaccesorii, au service pe str. Mestecanis (zona Bragadiru, sos Alexandriei).

Am pus eu pe E60 si s-au mentinut foarte bine de 1 an.

Si aveau 2 tipuri de folie, la 80 lei mai subtire si 100 lei una mai groasa dar am pus de 80 lei ca n-aveau pe stoc cea de 100.

Link to comment
Share on other sites

mai cosmine, nu vreau sa te ingrijorezi...

Asta explica sicanarile dintre voi pe forum; acum nu ma apuc eu sa iti dau sfaturi, dar util era sa fi mentionat asta pe topicul de vanzare al masinii, ca eventualii cumparatori sa caste ochii bine.

 

Totusi asta din poze arata bine si sa speram ca nu vor fi probleme nici pe partea tehnica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.