Jump to content

E46 320cd Individual


Liw

Recommended Posts

Careva din Cluj ma ajuta cu o vulcanizare ok sa pot schimba 2 gume pe jantele astea ?

O iau in ordine si ar fi 3 pasi...

1. Incerc sa pun pe spate 235/35

2. O mai inalt putin

3. Roluiesc aripile

 

Totusi nu inteleg cum ET 27 nu incape sub aripi.....

 

Pe fata au ET47 si am pus distantier de 15 si e ok. Ar merge parca 20...

 

M3 Dream :). Nice :thumbsup: . Pe cele vechi le`ai vandut?

Nu

Link to comment
Share on other sites

Ce suspensie ai pe masina ?

Eu zic sa o lasi cum este ( ca inaltime) si sa roluiesti aripile si/sau sa schimbi anvelopele. Daca o ridici mai sus nu rezolvi nimic pentru ca la orice denivelare mai mare sau daca transporti in masina mai multe persoane iti va atinge.

Link to comment
Share on other sites

Astazi am montat pe spate (9.5J) 235/35/19. S'au intins fara probleme, si am si ridicat-o pe spate cam 1 cm. daca o lasam acolo imi atingea si trebuiau roluite.

Inca nu am eliminat acest aspect si astept pareri unde pot rolui aripile spate fara a fi probleme. Trebuie doar putin... E vb de 3-4 mm.

 

Eu rulez fara probleme 9J ET 20. De doua ori mi-a atins si asta cand era incarcata...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

 

Si spre exemplu daca ai da arcurile jos, si intri sub aripa pana nu se vede guma, tot nu atinge ?

 

Eu am 9.5J si ET27 si imi atinge cand guma e sub aripa trei sfert. Pana acolo nu atinge (daca te uiti de sus nu e mai afara janta decat aripa)

Link to comment
Share on other sites

chiar azi ma uitam la un e90 cu modelul asta de roti , se vad frumos in mers.

 

la un e46 poti sa pui roti cat de cat late cam maxim la un et35, asta ca sa le pui fara probleme, la et 20 si sub deja sunt jante de seria 5,6,7 si cam trebuie sa faci modificari care or sa influenteze mersul masinii..spor !

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

la un e46 poti sa pui roti cat de cat late cam maxim la un et35, asta ca sa le pui fara probleme, la et 20 si sub deja sunt jante de seria 5,6,7 si cam trebuie sa faci modificari care or sa influenteze mersul masinii..spor !

Cui ii raspundeai sau la ce faceai referire ?

Edit: Cred ca la postul anterior al baiatului care zicea ca are ET20.

 

Eu am ET 27 pe 9.1/2J si nu e nevoie de roluire...

Edited by Liw
Link to comment
Share on other sites

sal. ai tips-uri la toba sau e toba cu 2 iesiri?

 

finala OEM cu 2 iesiri :)

 

Foarte bine ii sta cu jantele noi,o alegere reusita zic eu :thumbsup:

Multumesc. Si din punctul meu de vedere am bifat toate criterile dupa care cautam jante. OEM, 19, model rar, de preferat de E46 (nu E36 nu E92), stare buna.

Momentan sunt foarte multumit atat de aspect cat si de setup-ul jantelor :)

Link to comment
Share on other sites

Ai trecut azi pe langa mine pe str.Banatului si m-am uitat un pic la jante, pe fata e super ok dar pe spate ies in afara si arata un pic ciudat, fie modifici aripa fie faci altceva, caci privita din diagonala pare ceva fortat la linia masinii, pune o poza din diagonala si cred ca o sa mai fie si alte pareri asemanatoare cu a mea. Masina per total arata foarte bine. Felicitari
Link to comment
Share on other sites

Ai trecut azi pe langa mine pe str.Banatului si m-am uitat un pic la jante, pe fata e super ok dar pe spate ies in afara si arata un pic ciudat, fie modifici aripa fie faci altceva, caci privita din diagonala pare ceva fortat la linia masinii, pune o poza din diagonala si cred ca o sa mai fie si alte pareri asemanatoare cu a mea. Masina per total arata foarte bine. Felicitari

 

Sunt omul care accepta orice parere si nu ma supar orice mi s-ar spune. Insa le pun in practica pe cele care, dupa ce le analizez, ma avantajeaza! Personal imi place si modelul si setup-ul iar la aripi sa fac modificari e ultimul lucru care mi-l doresc si care l-as face. Nu iese deloc, atasez acum o poza si o sa pun si de sus. Ce mai trebuie facut e sa cobor putin masina, in graba am ridicat-o ~2cm fata de cum era... Si incerc sa inlocuiesc distantierul de fata de 15 cu unul de 20 (nu sunt convins ca e mai bine dar voi face o proba)

 

Ce nu ti-a placut ? post-62882-0-73279900-1379359295_thumb.jpg post-62882-0-76955200-1379361197_thumb.jpg

 

la et27 n-are cum sa arate bine fara modificari , sigur il si trage pe sosea , face antebratele beton dupa un drum de 60 de km :)

Cu cine vorbesti ? Pe tine ET-ul te trage de pe sosea ? Si tocmai cel de pe spate ?

Pe fata ET47 si 8j nu trage cum tragea cu alte roti.

 

post-62882-0-97532200-1379359684_thumb.jpg Scuze pentru claritate si mizerie. Acum le-am montat :)

Edited by Liw
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.