Jump to content

E46 320cd Individual


Liw

Recommended Posts

Mai nu ma intelege gresit masina arata foarte bine, dar rotile pe spate m-i se par un pic prea iesite, parca sunt din alt film, nu se aseaza in desingnul masinii, nu m-i se par estetice, nu vreau sa par nici prea critic, caci inca o data MASINA ARATA FOARTE BINE, aaaa si inca ceva trebuie sa-i pui neaparat nr. de inmatriculare pe bara fata. :)
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Astazi am montat pe spate (9.5J) 235/35/19. S'au intins fara probleme, si am si ridicat-o pe spate cam 1 cm. daca o lasam acolo imi atingea si trebuiau roluite.

Inca nu am eliminat acest aspect si astept pareri unde pot rolui aripile spate fara a fi probleme. Trebuie doar putin... E vb de 3-4 mm.

 

 

 

Si spre exemplu daca ai da arcurile jos, si intri sub aripa pana nu se vede guma, tot nu atinge ?

 

Eu am 9.5J si ET27 si imi atinge cand guma e sub aripa trei sfert. Pana acolo nu atinge (daca te uiti de sus nu e mai afara janta decat aripa)

La mine nu este foarte lasata masina, probabil ca d-asta nu imi atinge, dar mai este si un alt aspect pe care il poti incerca inainte de roluire. Eu am 215/45/17 pe 9J, ma gandesc ca ai putea sa incerci 225/35/19 in felul asta intinzi mai mult anvelopa si ia forma aripii.

Cam asa arata la mine...

http://imageshack.us/a/img14/2953/cy2f.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A dracu. E scump la vedere in sibiu, bag de seama ca te-ai mutat in CJ.

Nu e asa... Mai repede sa cred ca sunt mai multi si mai activi clujenii pe forum :)

Intr-adevar merg des la Cj, dar si prin Sibiu o mai scot :D

O protejez mult, pe cat posibil circul tot cu altele ...

Link to comment
Share on other sites

Nu pot fi de acord cu tine,dar iti respect opinia.Eu consider ca obisnuita creeaza dependenta,la mine asa se intampla,drept dovada ca am parcurs 18.000 km in 6 luni :LMAO:

Dependenta nu e acelasi lucru cu placerea... Cel putin eu nu vad asa :)

 

Odata cu replyul asta si o poza ...

post-62882-0-14810100-1380563149_thumb.jpg

Edited by Liw
Link to comment
Share on other sites

Anunt important ! (rog un moderator sa mute acest post la locul potrivit si imi cer scuze pentru off topic)

 

S-a furat 316i E46 an 2000.

 

Orice informatie este recompensata!

 

Oricine are detalii legate de masina sau elemente provenite din dezmembrarea acestiea, e rugat sa sune la

TEL: 0746 602 967

 

Elemente rare: suport pahare, inele ceasuri, 188000km pe ceas, lovitura spate intre spoiler si capota spate, geamuri spate si luneta IONIZARE (nu folie) si ce se mai vede in poze.

 

E masina unui prieten si vreau sa il ajut, voi daca puteti ajuta cu ceva veti fi recompensati!

 

Multumesc

 

post-62882-0-31981300-1380970317_thumb.jpg post-62882-0-06026200-1380970326_thumb.jpg

Edited by Liw
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

la folia aia..nu mai conteaza perdeluta :)

 

plus 1 pt masina !

 

Parca zicea ca si-a schimbat folia si a pus 50%.. Deci , conteaza perdeluta.. :thumbsup:

si oricum, luneta se decoloreaza cel mai repede dintre toate geamurile cu folie..

Edited by mdln
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Parca zicea ca si-a schimbat folia si a pus 50%.. Deci , conteaza perdeluta.. :thumbsup:

si oricum, luneta se decoloreaza cel mai repede dintre toate geamurile cu folie..

 

Pusesem 50% pe laterale fata + spate. Acum cu montarea perdelutei voi pune 50 si pe luneta...

De decolorat nu cred ca pote fi vorba mai jos de 5-7 ani. Am montat Llumar ATR cu garantie 10 ani...

 

Si nu am pus perdeluta pentru ca intra prea multa lumina ... Am pus-o doar asa ... Se vede si din interior frumos :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.