Jump to content

E46 320cd Individual


Liw

Recommended Posts

Daca esti taran si iti transpira mainile, e clar ca nu poti circula cu alcantara pe volan.

 

Dar nimic nu e mai frumos ca un volan imbracat in alcantara. Pentru 200 lei cat costa sa il imbraci profesional, plm, o data la 2 ani il faci din nou.

 

250 costa profi. nu la cei care fac en-gros si lucreaza salariati, ci la cineva care lucreaza singur, cu interes si rabdare. In cazul de fata, in Sibiu, intr-un singur loc se lucreaza profi.

 

atata am dat si eu si l-am facut cum se vede ... cu piele fina (sus si jos) si perforata (in laterale) si cusaturile in culorile de la M, ca sa dea cu culorile de pe scaune. Asa am considerat eu ca da bine, chiar daca am luat in calcul si alcantara.. si inca nu am impresia ca am gresit...

Link to comment
Share on other sites

Ce imi e 200, ce imi e 250, dar cam asta era ideea. Daca alcantara aia se uzeaza dupa un an doi, nu e o suma mare sa il faci din nou. Pe forum aici e cineva care face profi, are multe lucrari efectuate pentru colegi de forum.

 

Eu am avut pe un 330xi un volan de ZHP pe care l-am luat sh de pe ebay si chiar si folosit, arata destul de bine. Mi-a placut foarte mult.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu le-am luat acum ~2 ani de la cineva din SUA care dezmembra niste M3-uri (e46fanatics.com). Incearca pe ebay, gasesti 100%.

Oglinzi M3 si niste splittere (macar clubsport, cele performance nu se gasesc neam) si e perfecta.

Te-au mai intrebat baietii mai sus, ce suspensie ai pe ea? Parca nu am vazut sa fi raspuns

 

Gen

http://imageshack.us/a/img51/6602/1jc5.jpg

Edited by Edi91
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eu le-am luat acum ~2 ani de la cineva din SUA care dezmembra niste M3-uri (e46fanatics.com). Incearca pe ebay, gasesti 100%.

Oglinzi M3 si niste splittere (macar clubsport, cele performance nu se gasesc neam) si e perfecta.

Te-au mai intrebat baietii mai sus, ce suspensie ai pe ea? Parca nu am vazut sa fi raspuns

 

Gen

http://imageshack.us/a/img51/6602/1jc5.jpg

 

Am gasit unele pe 2000 lei ...

 

Splitterele clubsport nu pot sa le vad, e mult mai frumoasa asa. Custom nu e ce caut eu, deci raman deocamdata asa...

 

Suspensie fata weitec si spate am ceva reglabil.

Link to comment
Share on other sites

Daca cineva dintre voi gaseste intamplator la vanzare BMW CARBON Performance splitters for E46 Mtech2 in Romania sau daca le vede pe vre-o masina tot in Romania va rog sa-mi dati un mesaj pe forum cu nr de inmatriculare al masinii sau cu Nr tel al celui care le vinde .

 

Mentionez ca s-au furat de pe fosta masina impreuna cu narile performance si proiectoarele

 

Spliterele sunt smulese, au parti lipsa si cel putin in Romania nu am mai vazut de carbon puse pe vre-o masina E46 iar cele care se gasesc aftermarket pe piata din fibra sunt fiindca EU le-am dat unui individ sa le copieze inainte sa le montez pe masina .

 

Prin urmare toti posesorii de E46 din RO ce au splitere din fibra Performance le au la preturi de NIMIC datorita mie ....

 

Multumesc !

Edited by edy1092
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt unicat ?

 

Si ce te faci daca vezi pe un alt e46 ? Ii dai in mufa la sofer ? :sorcerer:

 

Am specificat mai sus ca sunt SMULSE, RUPTE, SE VAD CA SUNT ALE MELE FIINDCA PARTEA LIPSA DE PE ELE AU RAMAS LA MINE PE MASINA

 

Personal nu le-as pune pe masina fiindca s-ar putea sa gasesc un Graffiti LA MULTI ANI scris pe toata masina :sorcerer:

 

Multumit ?

 

http://img854.imageshack.us/img854/8968/khy2.jpg

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Bravismele astea nu se aplica.

 

1. La mana, poate le cumpara vreun nefericit de prin targ, tu in dorinta de razbunare dai fuga cu sprayul, riscand sa o iei pe cocoasa caz in care esti prins si te da si pe mana lui garcea.

2. Le monteaza hotul pe masina, tu cu urarile, dar el crezi ca nu stie de pe ce masina le a furat ?

 

Si am incheiat pe o sa, cu offtopicul.

 

Dretate ai !

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Detin din 2011 un E46 coupe 320cd, fabricat in februarie 2006.

 

De la achizitionare am facut cateva modificari atat la interior cat si la exterior. La motorizare nu am modificat si nu am de gand, consider ca e un diesel pentru drum si e mai mult decat ok asa cum trage momentan. Pentru viteze/drift/orice altceva, consider ca e nevoie de ceva pe langa. De altfel, si coupe-ul il protejez pe cat se poate :)

 

Cateva poze pentru o mai buna descriere...

 

Odata ce am facut postarea asta, astept cu drag si fara nicio suparare orice parere/sfat.

 

post-62882-0-58414500-1376250373_thumb.jpg

post-62882-0-54652400-1376250388_thumb.jpg

 

 

superba compozitia acestor doua poze. reflectia soarelui prin padurea din jur e superba. felicitari, ai talent la fotografie, foloseste-l.

 

.

Link to comment
Share on other sites

incape finala de 330i in locul celei de 320d?

ce modificari ai facut la toba?

P.S. alta viata cu toba asta

 

Finalele sunt IDENTICE.

 

Eu am montat-o la un atelier autorizat, ei au confectionat un "Y", care l-au folosit pe post de reductie de la cele 2 tevi care la 330i mergeau pana in fata - la una singura cum e la 320d. Si s-au mai mutat si prinderile.

 

Durata: 1-2 ore

Cost: 100-150 lei

 

 

Parerea mea, e pacat sa te chinui sa montezi tips-uri sau alte minuni. E prea greu sa faci sa semene cu cea oem de 330i.

 

 

post-62882-0-04713800-1376738885_thumb.jpg

 

frumoasa masina :goodjob:

ceva poze cu interiorul?

fa ceva cu tipsul ala ca este prea mare

 

ai vazut ce ascultator sunt ?? :)

Edited by Liw
Link to comment
Share on other sites

Finalele sunt IDENTICE.

 

Eu am montat-o la un atelier autorizat, ei au confectionat un "Y", care l-au folosit pe post de reductie de la cele 2 tevi care la 330i mergeau pana in fata - la una singura cum e la 320d. Si s-au mai mutat si prinderile.

 

Durata: 1-2 ore

Cost: 100-150 lei

 

 

Parerea mea, e pacat sa te chinui sa montezi tips-uri sau alte minuni. E prea greu sa faci sa semene ca cea oem de 330i.

 

 

post-62882-0-04713800-1376738885_thumb.jpg

 

 

 

ai vazut ce ascultator sunt ??

am vazut ca asculti si ma bucur :laugh:

au mai taiat si din traseul tevii de evacuare? as vrea si eu sa fac o toba de asta cu 2 iesiri

Link to comment
Share on other sites

am vazut ca asculti si ma bucur :laugh:

au mai taiat si din traseul tevii de evacuare? as vrea si eu sa fac o toba de asta cu 2 iesiri

:))

 

Pai taiat exact de unde se termina finala in partea spre motor, si au construit un "Y" (deoarece avea 2 tevi pana in motor, avand 6 cilindrii 330i )ca sa intre cu ea in teava veche. Aproximativ 30 cm construit spre motor, unde au imbinat cu teava de pe masina. Sper ca m-am facut inteles...

Link to comment
Share on other sites

O poza ar fi fost de ajutor. S-a imbunatatit sunetul dupa montarea evacuarii?

o sa fac si o sa iti trimit poza.

 

sunetul nu s-a modificat, logic nici nu are de ce. Dar nu am umblat dupa asta sau chiar ma bucur.

Am "mintit" destul optic, nu vreau sa ma dau a fi intr-un benzinar.

Daca vrei probabil prin golirea finalei si/sau excluderea catalizatorului vei optine un alt sunet. Sportiv cum spun unii, jalnic pe diesel pentru urechea mea.

Momentan sunt foarte multumit de tot legat de masina. ! Momentan :))

Link to comment
Share on other sites

faina masina Liw ! am si eu una pe masura :))

 

Multumesc si ma bucur pentru tine :)

 

Te-am vazut in urma cu o saptamana cred. Ai fost pe langa blocul meu in Cluj, la o nunta. Stiu ca mi-a furat atentia culoarea, si am stat si m-am uitat la ea de pe balcon vreo 15 min dupa ce ai parcat-o. Superba! Sa te poarte fara probleme!

Salut!

Intr-adevar am fost si duminica trecuta si ieri la nunti la cluj :))

Pana ma duc si eu catre casa, nu facem si noi o mica incalnire ? Nu prea stiu lume cu masini prin cluj si n-ar fi rau sa ne vedem la o poveste...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.