Jump to content

Cumpar un bmw 320 Benzinar


cristiice

Recommended Posts

M-ati lamurit , nu mai iau :D.

 

Prea multi bani de investit si reinvestit in ceva deja prea vechi, ca mai tarziu sa ajung s-o vand.

si daca o fi din 2008 tot asa investesti in ea si dupa 4,5 ani cum crezi ca o vinzi? cu pret mai mare decat cel de achizitie?

Link to comment
Share on other sites

M-ati lamurit , nu mai iau :D.

 

Prea multi bani de investit si reinvestit in ceva deja prea vechi, ca mai tarziu sa ajung s-o vand.

Ce repede te-ai speriat :) Motorul de pe e 320i 46 Nfl il am si eu pe e36 ,cu o intretinere corespunzatoare motorul respectiv nu are moarte.Nu este o ''bruta'' dar nici nu se face de rusine in trafic .Eu spun ca poti sa mergi linistit pe un 320i inainte de 2000 cu conditia sa gasesti un model intretinut .

Link to comment
Share on other sites

nu exista 318 bun la 4000 . doar in vise frumoase. erotice eventual..

 

daca ar fi sa mai cumpar un e46 as lua 320i nfl cat mai ieftin, nelovit si inmatriculat cu taxa. restul se poate upgrada si daca investesti cateva mii de euro faci un e46 de senzatie. 6 cil pica foarte greu la bmw.

cand iei cat mai ieftin ai mult de investit. Merita sa iei o masina mai scumpa care isi merita banii si te poti bucura de ea .

Link to comment
Share on other sites

Detin de 1 an un 320i din 1999, motor 2L, linie 6. Consumul este destul de mare in oras, 12.5 in Bucuresti in conditii de trafic greu de imaginat, dar pot sa iti spun ca nu regret decizia. Daca ar fi sa imi mai iau unul, tot 2L benzina mi-as lua. Fiabilitate ridicata, RCA destul de scump daca ai sub 25 ani (nu e cazul la tine... neaparat :) ). Costuri de intretinere... depinde de bugetul fiecaruia. La turatii ridicate simti cu adevarat motorul acesta si te bucuri pe deplin de cei 6 cilindrii. Oricum. Depinde si de starea masinii pe care o cumperi. Cu cat e mai rupta in 2, cu atat bagi mai multi bani in ea. Cand am cumparat-o pe a mea, am dat 3900 euro (negociat de la 4200), era deja inmatriculata si avea cateva probleme, dar tinand cont de faptul ca avea un istoric de service destul de cuprinzator, nu mi-a fost greu sa iau decizia de a o achizitiona. Edited by the_don
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.