Jump to content

Dealul Negru


MaQ

Recommended Posts

L-am vazut si eu p'asta cu Allroad-ul, tocmai veniserau cei de la asistenta rutiera sa-l scoata de acolo, si mai era unul la Valea Ursului (la iesirea din Pitesti spre Valcea) cu un A4 facut praf, intrase intr-un podet, il suiau cu o macara pe o platforma. Edited by intelinside
Link to comment
Share on other sites

Cum o fi reusit ?In general inainte de curba aia se formeaza coloana.Norocul lui cu parapetul,ca altfel se oprea in vale  :blink:

195172[/snapback]

Probabil s-a intamplat noaptea/dimineata cand nu e traficul aglomerat; oricum tampit sa fi sa intrii cu viteza in curba aia unde ai vizibilitate destul de mare, si oricum asta s-a dus drept, nu a virat deloc, poate i s-a blocat volanul - stiu un caz in care s-a blocat volanul in mers la un A3, noroc ca mergea incet.

Link to comment
Share on other sites

Subvirare. Viteza prea mare pentru curba respectiva si n-a stiut sa recupereze din subvirare, ca urmare s-a dus drept.

195360[/snapback]

 

hmmm deci pana la urma degeaba ai quattro daca esti bleg sau neatent ....asta ar fi morala nu? :blink:

oricum naspa .....dc nu a avut casco

Link to comment
Share on other sites

hmmm deci pana la urma degeaba ai quattro daca esti bleg sau neatent ....asta ar fi morala  nu?  :)

oricum naspa .....dc nu a avut casco

195361[/snapback]

inainte de curba aia sunt si bump-ere pe asfalt...nu ar trebui sa ai mai mult de 30 la ora...care deja e mult

 

p.s. sigur e curba de la dedulesti...? pare cea de la izvor (APA POTABILA)...unde nu e banda dubla pe urcare, inainte de popas... :blink:

Link to comment
Share on other sites

...era polei? sau eroare de pilotaj? :blink:

195357[/snapback]

 

Nu era polei. Era doar uda soseaua.

 

 

nainte de curba aia sunt si bump-ere pe asfalt...nu ar trebui sa ai mai mult de 30 la ora...care deja e mult

 

p.s. sigur e curba de la dedulesti...? pare cea de la izvor (APA POTABILA)...unde nu e banda dubla pe urcare, inainte de popas...

 

Nu e curba aia cu bump-ere pe asfalt. E chiar dupa terasele de la Dedulesti, unde e nebunia aia cu mici, pui, caini ... samd. E curba la dreapta (Rm. Valcea -> Pitesti)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

trecusem si eu atunci cand a fost accidentul asta :blink:

si eram cu cineva si eram amuzat putin de pozitia in care a cazut acolo, nici daca il puneai la showroom la expus nu iti reusea asa de bine o priveliste cu o masina frumos aanjata pe niste pietre.

Am facut 3 luni naveta la sibiu in fiecare zi si sunt destul de obisnuit cu dealul negru. Cu tirurile ce trebuiesc depasite, cu idiotii ce depasesc in curbe fara vizibilitate, cu tirurile de mai sus ce depasesc pe contrasens cand se fac 2 benzi la mine ( uneori si in curbe ) si cu alea vreo 5 curbe destul de grave.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.