Jump to content

In sfarsit....


Marius05

Recommended Posts

Bine v-am gasit!!!

Acum 4 luni m-am decis sa schimb Octavia 2 fl cu ceva mai mare.Dupa vreo 2 saptamani de cautat superb II(pe masina asta eram chitit,vroiam ceva mai mare)mi-am dat seama ca in afara de dimensiuni as fi avut practic aceeasi masina,asa ca mi-am indreptat atentia spre masina care parca imi facea cu ochiul oriunde o vedeam,dar nu indrazneam sa ma gandesc la ea.

Asa ca am alocat o suma mai mare de bani si am inceput sa caut un bmw serie 5,o provocare pentru mine.Era luna mai,ziua mea de nastere si ma gandeam ca asta era cadoul perfect,numai ca autovitu avea sa imi demonstreze ca o sa treaca mult timp pana o sa imi gasesc masina ok.

Dupa 4 luni de cautari,drumuri lungi prin tara dupa masini care se dovedeau a fi cazane si stresat incontinuu o prietena de la bmw care imi verifica zilnic cate 2-3 masini si toate erau manarite am inceput sa ma resemnez(si credeti-ma,erau masini scumpe)ca nu o sa imi gasesc masina vreodata.Initial plecasem pe 525 2009,dar cand am vazut ca are motor de 3000,m-am reorientat spre 520(e japca impozitul ala)

13 septembrie 2013 intru pe autovit(rutina din fiecare zi)si o vad...era adaugata de vreo 2 ore..sun,cer VIN-ul,o verific,km erau ok,masina adusa din belgia de la licitatie,cu factura de la firma de leasing,cu tot ce trebuia sa ma faca sa cred numarul de km.Am plecat la bucuresti imediat,am vazut-o(samsarul a fost foarte transparent,i-am cerut sa imi arate licitatia,pozele cu ce defecte a avut,factura originala si toate datele de la athlon de unde o luase)

Masina era perfecta!!!pentru mine...(in afara de culoarea exterioara,niciodata nu mi-au placut masinile gri,dar am trecut peste pentru interior)

520d 06.2009,km 140.000,optiunile le vedeti din poze,kw nu stiu daca 120 sau 130...

O am de 2 saptamni.i-am facut revizia,am schimbat placute spate,rolele si cureaua dar parca tot se aude un zgomot ciudat,am zis sa verific si rulmentul de la alternator.Singura chestie care ma streseaza este schimbatorul care cam vibreaza si parca simt vibratia si in canapele(este primul diesel pe care il am,nu stiu daca e normala vibratia asta,am verificat cutia am zis ca e vreun tampon ceva,dar nu)

Deja v-am plictisit cu povestea mea,dar mai am ceva de adaugat!:D

Planuri de viitor nu foarte mari:o resoftare safe,niste jante de iarna,folii pe fata,vopsit nari(care nu am reusit sa le dau jos)

Ea e tractorasul!!

Link to comment
Share on other sites

Sper sa nu fie..e rulmentul de la alternator care harjaie...e urmĂŁtorul pe lista

 

Saptamana viitoare as vrea sa ii fac o resoftare pana la 200cp...am vazut ca e un baiat pe forum,george parca,numai cuvinte de lauda am citit despre el

Urmatoarea miscare e sa o imbrac in colant negru mat..dar inca sunt in dubii

Link to comment
Share on other sites

Urmatoarea miscare e sa o imbrac in colant negru mat..dar inca sunt in dubii

 

Lol,cred ca glumesti. Cum naiba sa-ti bati joc de ea in halul ala ?! Las`o asa ca e prea bine

 

niste tribale pe usile din spate, ceva special

 

Sau ceva body stripe all white din spate spre fata,gen NFSMW,a? :naughty:

Edited by Criss88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.