Jump to content

E34 520i 24v, since 1995


db 85 amd

Recommended Posts

Salutare! Desi am masina in proprietate inca de anul trecut, m-am gandit tocmai acum sa ii fac si aici un topic.

Este un E34 520i 24v, din 1995, adus in RO in 2011.

Conform fisei scoase de la Bavaria, masina a venit din fabrica cu "sasiu M", banuiesc ca se refera la ceva bari torsiune mai groase, oricum suspensia M-Tech o are.

 

Ca optionale/ imbunatatiri, masina are:

-volan cu comenzi E39 M

-telefon

-perdeluta luneta electrica+perdelute usi

-pilot automat

-bara fata V8+bara spate/eleron/praguri/stopuri M5

-suport numar spate S.U.A.

-jante BBS RC 8j/ 9j

-spalatoare faruri/ proiectoare

-faruri+proiectoare clear look+xenon+angel eyes

-pleoape faruri

-interior M recaro cu incalzire

-oglinda antiorbire

-senzori parcare

-evacuare completa 2.5i M50

-cass+6cd changer

-alarma+inchidere OEM

-inele crom ceasuri bord

-strut-bar fata Wiechers

-schimbator E39 iluminat

-pachet shadow line

-pachet lumini interior

-pachet lemn interior

-aer conditionat bi-zonal

-4 geamuri electrice

-oglinzi electrice si incalzite

-duze spalatoare parbriz incalzite

-caseta directie cu servotronic

-sky sac

 

Va las cu ceva poze...

Edited by db 85 amd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Arata foarte frumos masina.

 

Imi place ce ai facut cu ea cu exceptia acelor semnale pe fata si proiectoare, insa e doar o preferinta personala.

 

Mai multe poze de ansamblu cu interiorul curat pe viitor daca se poate.

 

Sa o conduci cu placere si bafta pe viitor!

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa.cred ca o sa intorc capul dupa un e34 frumos si peste 20 de ani,daca voi mai fi.tu parca aveai si un e12 foarte misto,din cat imi amintesc

 

felicitari oricum.ce nu mi place mie personal,ca sa mi pastrez obiectivitatea,sunt stickerele care o incarca prea mult si volanul de e39,care dupa mine n are ce cauta pe o masina clasica.daca ai gasi volanul in 3 spite de m5e34 ar fi extraordinar

 

ps.daca afli de o bara de v8 da mi te rog de stire,sunt interesat.sau prizele alea de aer

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa.cred ca o sa intorc capul dupa un e34 frumos si peste 20 de ani,daca voi mai fi.tu parca aveai si un e12 foarte misto,din cat imi amintesc

 

felicitari oricum.ce nu mi place mie personal,ca sa mi pastrez obiectivitatea,sunt stickerele care o incarca prea mult si volanul de e39,care dupa mine n are ce cauta pe o masina clasica.daca ai gasi volanul in 3 spite de m5e34 ar fi extraordinar

 

ps.daca afli de o bara de v8 da mi te rog de stire,sunt interesat.sau prizele alea de aer

pentru confortul personal prefer sa las volanul acolo :D oricum si la e12 pusesem elemente non clasice gen navigatie in bord sau angel eyes.uri... stii cum e cu gusturile :D

iar stickerele....consider ca e de bun simt un sticker in fata si unul in spate, nu am pus cum au altii cu toti tunneri posibili pe usi si luneta :D

Link to comment
Share on other sites

Bravo tie ( si voua care mai aveti E34 ) pentru cum ai reusit sa intretii aceasta masina,cel putin in poze arata perfect si banuiesc ca si in realitate este la fel.Din ce in ce mai rare,iar intretinute si mai putine,asa cum se spunea mai sus,vom intoarce capul si peste 20 ani dupa ele :drinks:
Link to comment
Share on other sites

Bravo tie ( si voua care mai aveti E34 ) pentru cum ai reusit sa intretii aceasta masina,cel putin in poze arata perfect si banuiesc ca si in realitate este la fel.Din ce in ce mai rare,iar intretinute si mai putine,asa cum se spunea mai sus,vom intoarce capul si peste 20 ani dupa ele :drinks:

ms! intr-adevar si in realitate este impecabila si imaculata masina :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.