Jump to content

Monstruletu'


MuscleMike

Recommended Posts

In cazul meu pussy tre sa faca ceva pt mine... :blush:

 

@FRE - 5300eur

 

:poke: Mi se pare o suma destul de mare,nu stiu daca chiar face banii,eu merg destul de des cu o masina care are faruri LED,am condus de foarte multe ori noaptea,sunt foarte multumit,insa nu as plati suma asta niciodata ca un retrofit.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/136242-x6-m50d/

Link to comment
Share on other sites

5.300 euro ptr 2 faruri ? Si ii platesti din buzunar sau magarii pe casco ?

 

3673eur + TVA - 2x faruri

269eur +TVA -FRM 3 LED

55eurx2 + TVA - spalat faruri

250eur + TVA manopera + codare

 

E greu sa fac magarii cu casco si sa-mi lovesc exact farurile si "exact" amandoua fara sa fac ceva si la bara si capota si nu-mi "sifonez" masina pt 2 faruri...deci fara magarii

 

 

:poke: Mi se pare o suma destul de mare,nu stiu daca chiar face banii,eu merg destul de des cu o masina care are faruri LED,am condus de foarte multe ori noaptea,sunt foarte multumit,insa nu as plati suma asta niciodata ca un retrofit.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/136242-x6-m50d/

 

 

Si-a mai pus din cate am inteles un baiat la un X6 din Bucuresti retrofitul asta si a fost f multumit...

 

P.S. E mare diferenta la condus intre LED si Xenon?

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

Mare diferenta nu cred ca este,insa mi se pare mai odihnitor pentru ochi.

 

Destul de mult retrofitul asta tinand cont ca optiunea LED 552 costa pana in 2300 euro.

 

 

Intotdeauna retrofitul a fost mai scump decat ca si cand ai pune o optiune intr-un configurator.

 

Din ce am vazut era cineva in state care si-a facut acelasi retrofit dar la F01 si din ce am vazut cred ca l-a costat mai mult sau tot pe acolo...

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

In cazul asta, luni dimineata la prima ora iti recomand sa-ti angajezi de urgenta 2-3 consilieri financiari ! Stiu ca sunt banii tai si faci ce vrei cu ei dar sa dai 240 milioane ca sa schimbi 2 faruri de moft... Excludem cazul in care-i faci can-filme de-i intorci cu lopata ! :sorcerer:
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu mai bine iti pui nightvision daca tot vrei sa vezi mai bine noaptea ? In afara de look nu prea o sa castigi mare lucru in plus , decat -5300 euro din buzunar :)

 

 

Hmm...nu-mi da idei... :D

 

 

 

In cazul asta, luni dimineata la prima ora iti recomand sa-ti angajezi de urgenta 2-3 consilieri financiari ! Stiu ca sunt banii tai si faci ce vrei cu ei dar sa dai 240 milioane ca sa schimbi 2 faruri de moft... Excludem cazul in care-i faci can-filme de-i intorci cu lopata ! :sorcerer:

 

 

Oricati bani ai avea KIP, niciodata nu ai destui...chiar si in cazul in care i-ai intoarce cu lopata (nu e cazul meu ;) )

Link to comment
Share on other sites

Un ceas de 5300 euro isi pastreaza valoarea.

nu neaparat , la fel de bine poate scadea valoarea . Daca iei ceva de nou e normal sa pierzi la el , poate sa nu il porti sa il tii in vitrina si sa il dai peste 15 ani . La casco va asigura farurile separat ....deci isi pastreaza valoarea :thumbsup: Vorbim pe banii omului , treaba lui ce-si cumpara .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

nu neaparat , la fel de bine poate scadea valoarea . Daca iei ceva de nou e normal sa pierzi la el , poate sa nu il porti sa il tii in vitrina si sa il dai peste 15 ani .

Eu an un prieten care colectioneaza ceasuri.

Nu e vorba aici de Tissot sau alte ceasuri normale sau ceasuri fashion de 5000 euro ci de marci consacrate, modele care se colectioneaza.

Un astfel de ceas nu scade la pret, e aproape ca un depozit bancar. De exemplu, a dat pe un Hublot Big Bang 13 000 euro, iar dupa cativa ani a primit o oferta chiar mai mare cu 1000 euro pentru el.

Iar exemplul era mai degraba urmatorul:

Pe farurile alea nu-ti da nimeni in Romania mai mult de 1500-200 euro dupa ce le-ai cumparat noi. Dar un ceas isi pastreaza, in mare, valoarea.

 

La casco va asigura farurile separat ....deci isi pastreaza valoarea :thumbsup: Vorbim pe banii omului , treaba lui ce-si cumpara .

Banuiesc ca asigurarea ar creste enorm.

 

Evident. Fiecare are dreptate pe banii lui.

Edited by Service Premium
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nu neaparat , la fel de bine poate scadea valoarea . Daca iei ceva de nou e normal sa pierzi la el , poate sa nu il porti sa il tii in vitrina si sa il dai peste 15 ani . La casco va asigura farurile separat ....deci isi pastreaza valoarea :thumbsup: Vorbim pe banii omului , treaba lui ce-si cumpara .

 

Am crezut ca esti "inamicu'" ... :rolleyes:

 

 

Ai fi plĂŁtit 5300 de euro in plus pe masina daca avea celelalte faruri?

 

Nu...dar nu as fi platit nici 114.000eur pe un X6 50i..."deci prin urmare si in consecinta", farurile ar fi intrat in negocierea la sange a masinii...

 

:) Ma da ce se discuta atata pe suma asta. Poate pentru om, 5300 eur inseamna ca 530 ron pentru altii.

 

Am citit tot topicul, masina de nota 10.

 

 

Multumesc :flowers:

 

 

 

 

Eu an un prieten care colectioneaza ceasuri.

Nu e vorba aici de Tissot sau alte ceasuri normale sau ceasuri fashion de 5000 euro ci de marci consacrate, modele care se colectioneaza.

Un astfel de ceas nu scade la pret, e aproape ca un depozit bancar. De exemplu, a dat pe un Hublot Big Bang 13 000 euro, iar dupa cativa ani a primit o oferta chiar mai mare cu 1000 euro pentru el.

Iar exemplul era mai degraba urmatorul:

Pe farurile alea nu-ti da nimeni in Romania mai mult de 1500-200 euro dupa ce le-ai cumparat noi. Dar un ceas isi pastreaza, in mare, valoarea.

 

 

Banuiesc ca asigurarea ar creste enorm.

 

Evident. Fiecare are dreptate pe banii lui.

 

...am ajuns de la doua amarate faruri sa vorbim de lucruri de colectie...?

 

P.S. Cine vrea un Harry Wiston Premier Excenter Dual Time Moonphase sa-mi dea un PM :)

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca mai bine iti pui niste proiectoare pe plafon, "camion style" asa..

Glumesc..am vazut recent un X6 cu faruri led in Mall Baneasa si iti atrag atentie intr-un mod foarte ciudat, in sensul ca doar la faruri ma uitam, restul masinii era in plus :rolleyes: . E ceva nou si arata spectaculos, daca sunt la fel de eficiente precum arata merita banii :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.