Jump to content

Monstruletu'


MuscleMike

Recommended Posts

Monstruletul e pe "masa de operatie" ... :purple:

 

P.S. centura bucurestiului e rupere...mai bine prind traficul din Bucuresti sau plec noaptea decAt sa prind iar gropile alea...

 

Ospitalitatea Bucurestiului te-a intampinat cu gropile deschie :))

 

Nasol, asa am prins eu centura pe portiunea de la Bragadiru pana la Voluntari pe o ploaie de nu se vedeau gropile.

 

Ceva poze ai Mike?

Link to comment
Share on other sites

Nu...am lĂŁsat masina și am mers la hotel sa pap ceva ca dupĂŁ masa am antrenament cu bĂŁieții de la Steaua și nu pot pe stomacul gol...:)) Masina e pe mana bĂŁieților de la TopGear...defapt e catarata sus pe elevator...trec mâine pe acolo sa vad poate apuc ceva poze...
Link to comment
Share on other sites

Tot Bucurestiul este o groapa acum, cred ca asfaltul romanesc are aceeasi compozitie ca si zapada sau gheata, cand dezapezesc, astia iau si asfaltul odata cu zapada.

Esti prin oras,

Iesim la o cafea?

 

 

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

P.S. centura bucurestiului e rupere...mai bine prind traficul din Bucuresti sau plec noaptea decAt sa prind iar gropile alea...

 

 

Am ajuns si eu azi in Bucuresti...am intrat pe centura, am mers ce am mers si am facut cale intoarsa, am intrat iar pe autostrada si de acolo prin centru ca nu se mai putea... :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

instalat downpipe catless + X-pipe iar maine se monteaza finala...am avut o mica problema...tipsurile nu inchideau/deschideau valva se si vede in poza cu finala veche faptul ca aceasta din urma era inclazita doar intr-o parte, gazele inteand doar intr-o singura camera din finala iar in cealalata ,care era sa zic asa raspunzatoare de deschiderea valvei, nu intrau deloc gazele de la evacuare...nici cand puneam pe modul sport nu se intampla nimic. Mi-au spus baietii ca sunt doua posibilitati: sa facem sa fie valva pe auto...cum trece de anumit rpm sa se deschida sau sa fie free flow constant...m-a sfatuit sa o facem pe cea din urma pt ca daca e sa isi "aleaga" sistemul cand si cum sa deschida valva ar fi putut sa iasa ceva nu foarte armonios si nu, nu s-a putut monta pe sistem sa deschid valva prin apasarea butonului de sport...oricum baietii au fost super super ok....aveau finala facuta tot de ei pentru un X6M dar din ce am inteles evacuarea r diferita intre X6m pre 2011 si cea dupa 2011...si asa au ramas cu ea pe cap...eu cand le-am cerut oferta de pret mi-au facut pt tot sistemul mai putin finala, eu crezand ca o aveam schimbata de reprezentanta din germania dupa accident cand defapt eu aveam schimbate doar tipsurile...Gabi m-a intrebat: Mihai...vrei finala sa fie doua chestii mici la fiecare tips sau una mare cu o singura camera gen cum e stoc...daca vrei doua mici pt fiecare camera te costa in plus 250eur daca vrei iti dam noi gratis cea care ne-a ramas de la X6M...i-am

Spus ca daca exista vreo diferenta la sunet sau performanta facem modificarea...mi-a spus...nu exista absolut nici o diferenta...putea da zica ca e diferenta la sunet, il credeam si isi baga 250eur in buzunar...sa nu mai zic ca mi-a ofert finala cealalta gratuit...baieti de nota 10...vedem maine si cum suna sistemul iar miercuri programat la um dyno si retune la

SKN Benstorf, maine poate o sa merg la baietii de la Exelixis sa fac un dyno asa cum e acum desi doar dupa ora 3 is disponibili cu standul dyno si as cam sterge-o spre casa...vedem maine...

post-7199-0-79063900-1422548627_thumb.jpg

post-7199-0-81927400-1422548645_thumb.jpg

post-7199-0-04539200-1422548656_thumb.jpg

Edited by MscleMike
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am inteles ca la Exe.... iti ies ceva cai in plus,sunt multe exemple facute in paralel,insa daca ai posibilitatea sa mergi chiar ar fi bine de verificat :drinks: Vizavi de lucrarea TopGear arata foarte bine,sper si rezultatul ( sound-ul ) final sa te multumeasca :hyper:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.