Jump to content

cutie automata 535d


Recommended Posts

Salut, tin sa va anunt ca detin un e60 535d din 2005, de curind la plecare brusca de pe loc se simte un fel de socuri pe spate, este ca si cum as avea ceva in portbagaj si se rastoarna, se simte cum tremura toata masina vibreaza, asta doar cand plec de pe loc, cutia schimba bine nu are nici un fel de problema, uleiul e schimbat recent, sa uitat ceva mecanic si a zis ca am ceva joc in cutie si e dus ceva rulment din interior si necesita schimbata cutia, hmmm oare ce poate fi?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Exact acelasi lucru l-am patit eu la 530'u meu, si am schimbat flansa cardan, facea la fel.. cand colo, era suport motor... l-am schimbat si nu mai face.. Am crezut ca-i din diferential sau ceva, l-am urcat pe elevator si acolo am vazut ca-i de la suport motor, se misca motoru cand plecam mai tare de pe loc...
Link to comment
Share on other sites

Exact acelasi lucru l-am patit eu la 530'u meu, si am schimbat flansa cardan, facea la fel.. cand colo, era suport motor... l-am schimbat si nu mai face.. Am crezut ca-i din diferential sau ceva, l-am urcat pe elevator si acolo am vazut ca-i de la suport motor, se misca motoru cand plecam mai tare de pe loc...

Si ce avea suportul motor?

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

pai i ai facut resoftarea aia mai vasi?parca ziceai ca vrei s o faci de 400 de cai

 

asa nevoasa e ca deja ai paradit diferentialu?

ahh nu am mai facut resoftarea,

problema e ca suport motor sunt noi, motorul mere lin si nici nu trepideaza la oprire

huruitul ala si vibratiile se aud in spate, zici ca se ratoarna ceva in portbaga, daca o iau incet de pe loc mere fara probleme, vibratiile incep cam cand incepe sa patinezesau o accelerez mai brusc de pe loc

Link to comment
Share on other sites

deci nu sa mai confruntat nimeni cu o problema asemanatoare? poate cineva sa imi recomande un mecanic bun aproape de satu-mare, cluj sau arad? ,meri

 

Cel mai simplu, te duci la Debrecen Ungaria...

Daca tot vrei satu-mare, arad, cluj.. La oradea, nu prea sunt mecanici buni, la reprezentanta doar, dar nici acolo nu-s straluciti.. Cel mai bine, te duci in Ungaria, ca tot esti aproape..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta se refera la flansa aia. Sper ca nu l-au pus la service sa cumpere tot cardanul :)

 

Mai sus a scris ca a fost si a cumparat alt cardan.. Deci, l-au cam pus :sorcerer: ..Nici mie nu imi vine sa cred ca trebuie cumparat alt cardan.. Flansa cardan, crucea cardanica..

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.