Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

parerea mea este ca nu se merita atata munca pt luminile din panouri. va spun sincer ca masina mea are aceasta dotare iar cele din panouri de sub ornamentul de aluminiu sunt insesizabile noapte prin oras. se vad doar unde sunt drumuri foarte intunecate(neiluminate). cel mai bine se vad cele din buzunarul usii si cele din plafoniera. alea chiar se vad. cele din panou de sub ornament si cele de la picioare prea putin...daca schimbi culoarea si pe alb...chiar nu se mai vad. daca vreti o sa va fac o poza sa vedeti.
Link to comment
Share on other sites

parerea mea este ca nu se merita atata munca pt luminile din panouri. va spun sincer ca masina mea are aceasta dotare iar cele din panouri de sub ornamentul de aluminiu sunt insesizabile noapte prin oras. se vad doar unde sunt drumuri foarte intunecate(neiluminate). cel mai bine se vad cele din buzunarul usii si cele din plafoniera. alea chiar se vad. cele din panou de sub ornament si cele de la picioare prea putin...daca schimbi culoarea si pe alb...chiar nu se mai vad. daca vreti o sa va fac o poza sa vedeti.

 

Pai ramane de vazut daca se merita , dar mai mult decat atat, daca face cineva la vreun service oriunde in tara asa ceva in primu rand.

Nu am inteles la ce lumina alba te referi de schimbat cand vbim de luminile ambientale care sunt "amber".

Luminile (led-urile) de veghe din plafon sunt oricum standard .

Link to comment
Share on other sites

Cool masina ta - selena - e 2013 ai si NBT nu mai ai CIC .E si facelift ?

By th way CIC fans : update la navigatie CIC high apare abia in Iunie. Era vorba initial in Martie sa apara deja. :frantics:

 

Cool masina ta - selena - e 2013 ai si NBT nu mai ai CIC .E si facelift ?

By th way CIC fans : update la navigatie Premium CIC high va aparea abia in Iunie. Era vorba initial in Martie sa apara deja. :frantics:

Link to comment
Share on other sites

masina mea este 2013. luminile ambientale la ea sunt. lumina picioare, lumina buzunar usa, lumina sub ornamentul de aluminiu de pe usa, lumina in plafoniera. o pot seta din navigatie sa fie portocalie sau alba (clasic sau modern mai exact)

 

Eu am vazut cum arata luminile ambientale, masina avea piele neagra pe fetele de la usi si arata superb.

deaceea m-am decis sa fac retrofitul avind la fel piele neagra.

Edited by bmwbv
Link to comment
Share on other sites

Lasa masina sa mearga, baga motorina mai scumpa din cand in cand, urca in turatzii la 3000 cam 30 de minute...si se curatza si de la sine.B) Cate zic unii si altzii ca trebuie facute...ar treb sa stea numai in service. Bucura-te de masina.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

informatie pt ajutoul celor care au aceasta problema : aveam lcd-ul de la nav. zgariat intr-un mare fel, asa in directia lavetelor de la spalaorie, efectiv voiam sa schimb ecranul, in soare se vedea perfect miscare circulara, dar am citit pe diverse forumuri despre produsul xeropol, pe care l-am comandat si in secunada zero m-am pus pe frecat : incredibil este, ca nou, nici pic de urme ! Si nu aveam gram incredere in produse....din astea :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

informatie pt ajutoul celor care au aceasta problema : aveam lcd-ul de la nav. zgariat intr-un mare fel, asa in directia lavetelor de la spalaorie, efectiv voiam sa schimb ecranul, in soare se vedea perfect miscare circulara, dar am citit pe diverse forumuri despre produsul xeropol, pe care l-am comandat si in secunada zero m-am pus pe frecat : incredibil este, ca nou, nici pic de urme ! Si nu aveam gram incredere in produse....din astea :)

Am folosit si eu si la plasticul de la ceasurile de bord ! Rezultat incredibil

Edited by dinu m
Link to comment
Share on other sites

Lasa masina sa mearga, baga motorina mai scumpa din cand in cand, urca in turatzii la 3000 cam 30 de minute...si se curatza si de la sine.B) Cate zic unii si altzii ca trebuie facute...ar treb sa stea numai in service. Bucura-te de masina.

Asa voi face! Multumesc mult de raspuns!😊

Link to comment
Share on other sites

Presupun ca sunt 200 000 de kilometri..? :)

Am o curiozitate:

A facut cineva dintre voi o revizie la BMW? Daca da, cat va costat?

Aici e intre 500-600 de euro o revizie mare, ca idee.

Da sunt 200.000km

Masina este adusa din Germania acum jn an si ceva! Toate reviziile au foast facut la Bmw km sunt reali verificati!

Link to comment
Share on other sites

Ultima data m-a costat in jur de 1800 ron schimbul de ulei plus filtre la 525d. Cu noul ulei cred ca pretul trece de 2000 ron.

 

Cum cureti galeria? Mentionez ca asa arata si la un e250 cdi la 180k km, masina care a vazut doar motorina premium.

Edited by bomb3009
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ultima data m-a costat in jur de 1800 ron schimbul de ulei plus filtre la 525d. Cu noul ulei cred ca pretul trece de 2000 ron.

 

Cum cureti galeria? Mentionez ca asa arata si la un e250 cdi la 180k km, masina care a vazut doar motorina premium.

Se da jos, se dezechipeaza si de apuci de treaba! Am folosit spray WD40 doua buc si cu periuta de dinti 😁 si o perie de spalat sticle fereci si stergi la sfarsit sufli cu aer comprimat stergi bine apoi montezi la loc

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

O revizie la 127 000 Km la un F 11 la Reprezentanta BMW in Germania ma costat 400 euro .Schimb ulei si filtre si am primit-o spalata cu toate ca m-am dus cu ea destul de curata (adica spalata cu 3-4 zile inainte de verificare ).Am cumparat masina la 117 000 km

si am fost sa o verifice si sa ii faca ce trebuie .Au ridicat-o si totul a fost Ok .

Verificarea nu a fost trecuta pe factura

Am un prieten care a fost la Opel si a platit 100 ca doar sa uitat un expert la masina .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am desfacut galeria de admise azi la f10 530d 2010 km 200 km

Am ramas socat cata calamina am putut gasi! Atasez cateva poze!

Nu e ceva de speriat. Am vazut si eu cateva cu galeria plina ochi. Depinde si de exploatare. Dar ii face bine o curatare macar la 100k km sa zicem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.