Jump to content

Totul despre RCA 2014


cristimm

  

225 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dane, daca stiam, faceam ca tine.

Am rezolvat-o fix de pe-o zi pe alta, deschizand un dosar de casco la Groupama. Joi la pranz am dus actele, vineri service-ul a avut acceptul. Am avut putin noroc cu pozele facute de service pt reconstatarea Allianz, masina fiind reparata, au mers la fix, mai ales ca nu a mai asteptat nimeni dupa Allianz sa dea drumul la poze. Acum Groupama isi iau banii cu regres de la Allianz, iar la ei nu o sa tina cu vrajeli.

Si agentul constatator de la Groupama mi-a spus ce ai spus si tu, daca faceam plangere/reclamatie o rezolvam intr-un final, pt ca e clar abuz ce fac cei de la Allianz.

Link to comment
Share on other sites

salut, citeam mai sus ca unii dintre voi au platit undeva la 400 lei pe an asigurarea !!! :blink: eu am 29 ani (impliniti pe 21 august) si am platit pe 6 luni 533 lei la Uniqa :no: . e posibil sa fi platit atat doar pentru faptul ca a fost pentru ca acum am inscris masina (prima imaticulare) este vorba despre un 318D cu motor de 1995 cmc, 85 kw, 115 cp... nu mai inteleg nimic din modul de calcul al asigurarile astora. sper ca anul ce vina dupa ce trec de vasta de 30 de ani sa platesc si eu mai putin..
Link to comment
Share on other sites

salut, citeam mai sus ca unii dintre voi au platit undeva la 400 lei pe an asigurarea !!! :blink: eu am 29 ani (impliniti pe 21 august) si am platit pe 6 luni 533 lei la Uniqa :no: . e posibil sa fi platit atat doar pentru faptul ca a fost pentru ca acum am inscris masina (prima imaticulare) este vorba despre un 318D cu motor de 1995 cmc, 85 kw, 115 cp... nu mai inteleg nimic din modul de calcul al asigurarile astora. sper ca anul ce vina dupa ce trec de vasta de 30 de ani sa platesc si eu mai putin..

 

Cred ca anul ce vine o sa platesti mai mult ...o sa se scumpeasca de la 1 ianuarie 2015...e insesizabila varsta de 30-31-32 fata de 29 cat ai acuma ...:|

Link to comment
Share on other sites

va urma o scumpire de 30-40% de la 1 ianuarie. tineti-va bine :(.

Cosmin Andrei, la primul rca si eu am platit 640 dupa care am scazut la 420 (27 de ani, Bucuresti, e46 motor 1.9 benzina 105 cai). La mine e posibil sa fie asa putin si ca e 316i, putere mica, etc. e normal sa platesti mai mult la prima asigurare.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

va urma o scumpire de 30-40% de la 1 ianuarie. tineti-va bine :(.

Cosmin Andrei, la primul rca si eu am platit 640 dupa care am scazut la 420 (27 de ani, Bucuresti, e46 motor 1.9 benzina 105 cai). La mine e posibil sa fie asa putin si ca e 316i, putere mica, etc. e normal sa platesti mai mult la prima asigurare.

6 luni sau 1an?

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa fac si eu in curand RCA'ul din nou , de fiecare data ma ingrozesc din 6 in 6 luni se dubleaza desi am carnetul de 5 ani si nici un incident ( 27 de ani ) , evolutia este cam asa ( preturi pe 6 luni )

 

E60 530i ( pe 6 luni ) :

 

- prima data 780 ron la Allianz ( 2012 )

- a doua oara 1280 ron la Allianz ( 2013 )

 

F07 530d ( pe 6 luni ) :

 

- prima oara 1580 ron la ASTRA ( la Allianz era aproape 3000 ron ) ( 2014 )

- a doua oara 2200 ron la ASTRA ( la Allianz este 4080 ron ) ( 2014 )

 

E46 318i ( preturi pe 1 an ) :

 

- prima oara 620 ron la Omniasig ( 2012 )

- a doua oara 1180 ron la Omniasig ( 2013 )

- a treia oara 1400 ron la ASTRA ( la Omniasig este 2800 ron ) ( 2014 )

 

la E46 325i era masina pe numele tatalui si aveam niste preturi de ras ( intre 280 si 600 ron maxim pe 1 an )

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.