Jump to content

F32 420 d


tutorial

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

FRumoasa rau..

 

Parca i-ar sta bine cu niste grile perfomance :sorcerer:

merci!

m-am gandit la aasta si probabil ca in primavara le voi achizitiona;

mi-au facut cu ochiul si niste jante de la Z performance (ca tot se face reclama pe forumul asta la ele) pe 19; ceva concav; dar anu asta merg cu cele ce le am acum ca au 2 km!!!

Link to comment
Share on other sites

merci!

m-am gandit la aasta si probabil ca in primavara le voi achizitiona;

mi-au facut cu ochiul si niste jante de la Z performance (ca tot se face reclama pe forumul asta la ele) pe 19; ceva concav; dar anu asta merg cu cele ce le am acum ca au 2 km!!!

 

Super masina!

 

Ce model iti face cu ochiul de la Z? :)

Link to comment
Share on other sites

merci!

m-am gandit la aasta si probabil ca in primavara le voi achizitiona;

mi-au facut cu ochiul si niste jante de la Z performance (ca tot se face reclama pe forumul asta la ele) pe 19; ceva concav; dar anu asta merg cu cele ce le am acum ca au 2 km!!!

mie-mi par niste pocnitori Zperfomance , no offence .Nu ma impresioneaza cu nimic ,mult mai frumoase jantele din gama BMW; f frumoasa masina .

Edited by Myx
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

SIX Deep as zice eu :D

da acestea..six deep concave!

imi plac, dar nu stiu daca sa trec de la OEM la asa ceva;

mai imi plac si cele de M paket pe 18;

Voi vedea

Poti fi putin mai explicit FRE? daca nu o las pe burta....ce problema ar putea aparea?

 

Superba...imi iau si eu una prin 2025 :))

o vand pe a mea peste 4-5 ani!

 

 

@Myx--meci

@mikken - danke shon

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

Cum se descurca cu gropile ? Ai run flat uri ?

da, normal ca am runflat;

pai ca sa intelegi cum abordez eu gropile....in general aveam de mers cam o data la 2 saptamani un drum de 200km, din care 25 aveau denivelari..... eu preferam sa merg pe un alt drum ce avea in total 260 km, dar care avea doar 5 km de drum denivelat

prefer sa merg cu 3km/h decat sa iau o groapa....

ca sa iti raspund la intrebare, nu stiu exact cum face fata gropilor pentru ca nu am luat nicio groapa mai serioasa

Edited by tutorial
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da acestea..six deep concave!

imi plac, dar nu stiu daca sa trec de la OEM la asa ceva;

mai imi plac si cele de M paket pe 18;

Voi vedea

Poti fi putin mai explicit FRE? daca nu o las pe burta....ce problema ar putea aparea?

 

 

o vand pe a mea peste 4-5 ani!

 

 

@Myx--meci

@mikken - danke shon

Pai ar aparea probleme de look,nu am comentat alte aspecte ; uita-te la toate pozele de prezentare si identifica cate masini au suspensia standard ( fie ea si sport )

Link to comment
Share on other sites

da, normal ca am runflat;

pai ca sa intelegi cum abordez eu gropile....in general aveam de mers cam o data la 2 saptamani un drum de 200km, din care 25 aveau denivelari..... eu preferam sa merg pe un alt drum ce avea in total 260 km, dar care avea doar 5 km de drum denivelat

prefer sa merg cu 3km/h decat sa iau o groapa....

ca sa iti raspund la intrebare, nu stiu exact cum face fata gropilor pentru ca nu am luat nicio groapa mai serioasa

 

Te-am intrebat ca si eu am pe 18 la e90 si nu am putut sa merg cu ele in bucuresti

Am pus normale. Si nu din cauza ca nu isi fac treaba bine amortizoarele dar o simteam cum sufera si decat sa i schimb toata articulatia i am pus normale

Eu de iarna pe 16 am runflat si acum cele de vara pe 18 sunt mai confortabile decat cele pe 16 de iarna

 

Oricum tu ai si balonul mai mare decat mine

Link to comment
Share on other sites

Te-am intrebat ca si eu am pe 18 la e90 si nu am putut sa merg cu ele in bucuresti

Am pus normale. Si nu din cauza ca nu isi fac treaba bine amortizoarele dar o simteam cum sufera si decat sa i schimb toata articulatia i am pus normale

Eu de iarna pe 16 am runflat si acum cele de vara pe 18 sunt mai confortabile decat cele pe 16 de iarna

 

Oricum tu ai si balonul mai mare decat mine

eu nu cred ca tine de balon , pur si simplu sunt f tari RFT , nu poti lua nici un bumper de inaltime mica cu mai mult de 20 si tot bubuie in tot ce misca .

Link to comment
Share on other sites

eu nu cred ca tine de balon , pur si simplu sunt f tari RFT , nu poti lua nici un bumper de inaltime mica cu mai mult de 20 si tot bubuie in tot ce misca .

 

Da absolut

Ma gandesc serios la renunt la bmw din cauza lipsei locului pentru roata de rezerva

 

Merg mai atent sa nu rup masina ca stiu ca am runflat uri dar parca n am intotdeauna chef sa stau super atent la gropi

Cateodata ma si oboseste

 

Plus ca ma mai si oftic cand trec audi uri si merc uri pe langa mine fara sa cracneasca

  • Like 3
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

Pai ar aparea probleme de look,nu am comentat alte aspecte ; uita-te la toate pozele de prezentare si identifica cate masini au suspensia standard ( fie ea si sport )

ok, asta am considerat si eu ca ai vrut sa zici; intr-adevar, toate sunt lasate si arata foarte bine;

pana acum nu am avut nicio masina "lasata pe burta";

oricum asta e cam joasa,parchez la 10 cm de bordura de la OMV cand ma duc acolo; cu E90-ul nu era nicio problema, cu asta in schimb direct in bordura m-as infinge;

 

nu-s urate

 

da, asteea ma gandeam sa mi le cumpar la un moment dat;

sa vedem, vara asta merg astea, poate la anu, dar intr-adevar va trebui sa cobor si masina;

oricum la cat merg eu pe an, adica 15000km....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.