Jump to content

Bmw e46 2004 vs Renault Laguna 2004


Guinea Adrian

Recommended Posts

Salut,as dori sa achizitionez una din cele 2 masini si inclin mai mult spre laguna deoarece din cate am auzit nu prea au mari defecte, dar inclin si spre bmw deoarece are un design aparte. Despre BMW nu prea stiu multe lucruri, ce stiu insa este ca piesele au preturi destul de ridicate fata de renault si costurile de intretinere sunt mult mai mari. As dori niste pareri avizate ale posesorilor de Bmw 316 118 cp.Intre aceste 2 masini am de ales http://www.autovit.ro/renault-laguna-C31575003.html si http://www.autovit.ro/bmw-316-C31591044.html .Multumesc pentru viitoarele voastre pareri
Link to comment
Share on other sites

"ce stiu insa este ca piesele au preturi destul de ridicate fata de renault si costurile de intretinere sunt mult mai mari."

 

Asta cine ti-a zis-o te-a mintit bine de tot.

 

Iti recomand cu toata increderea BMW detin unul de 3 ani si nu am avut nici o problema majora cu el. Uite aici o lista cu tot ce am schimbat la ea in decurs de 3 ani.My link

Edited by Butzy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stiu pe cineva care a avut o Laguna si a vandut-o instantaneu cand a inceput sa aiba probleme cu ea.In plus cum a precizat colegul mai sus piesele de bmw nu sunt chiar asa scumpe cum crezi tu in schimb piesele de renaul in general piesele frantuzesti sunt foarte scumpe .

Inclin spre Bmw.

Edited by Dan1 E36 318is
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nici nu ai ce compara intre ele. totusi cred ca la banii de bmw e46 2004 iti iei laguna 2007-2008 si discutia se poate schimba un pic. http://www.autovit.ro/renault-laguna-C31374522.html uite un model ok de laguna la pret f bun.

 

intretinerea unui e46 nu e deloc ieftina, m as mira ca la laguna sa fie mai scumpa. in rest diferenta de calitate e evidenta.

in orice caz daca iti iei e46 asa chel la dotari cum e ala din anuntul pus de tine eu zic ca 50% din farmecul de a avea bmw se cam pierde :).

Edited by CosminE46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

As alege BMW fara sa ma gandesc o secunda la ce ar putea avea laguna in plus sau la cum as sta in ea...cat despre service si intretinere...nu cred ca este mai scump BMW. Plus ca sunt foarte multi colegi care vand piese aici la preturi rezonabile.

Cel mai bine pt linistea ta fa un drive teste cu fiecare...o sa iti schimbi inclinarea 180°.

Spor la alegere.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

am un prieten cu o laguna. luata din DE. un dezastru de masina. a stat mai mult in service. a avut foarte multe probleme cu ea. de la motor, la senzori de tot felul la trenul de rulare.in general nu suport Renault.

mi se par masini proiectate "pe genunchi".

Link to comment
Share on other sites

si tot timpul putea interiorul..... orice faceam tot putea.... consuma mult si pozitia la volan, oricum setam volanul sau scaunul era ca naiba... am avut ocazia sa cumpar odata din belgia un clio rs din 2008, galben, interior de nota 10, padele la volan si alte minuni dar mi-am adus aminte de renault laguna si m-am carat de acolo. masina aia m-a vindecat pe viata de renault. ma rog, n-as zice nu la un alpine a110.
Link to comment
Share on other sites

laguna are distributia pe curea parca,nu?

cat costa sa I-o faci?s-o schimbi,ma rog?

mai are avantajul ca are "consum redus la 1.8 16 valve".....cat de retard sa fii?

ia sa vedem ce mai are?e tipla frate!

 

bemveul daca vrei ia-ti macar motor de 2litri sau 1.8 cel cu valvetronic de 143cai parca,nu lua 1.6 ca deh...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.