Jump to content

e46 euro 2 in certificatu din olanda


gabrieL1234

Recommended Posts

sal baietii am si eu o curiozitate pana ajung la RAR vineri :)

 

am cumparat masina acum 3 luni toate bune si frumoase numere rosii etc / cand ma uit mai atent pe certificatul din olanda na minune vad ca scrie Euro 2 este posibil ? dupa ce criteri ii pune euro ? se face alt test aici ? sau ...

am pus si o poza cu certificatul

 

 

 

Bmw 320D

 

Cod motor 204d1

 

prima inmatriculare 29 jan 1999

post-65473-0-68380900-1389833309_thumb.jpg

post-65473-0-14934300-1389833575_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stii cumva cand e produsa masina? Am auzit ceva de genu ca primele modele de 320d ar iesi euro2, zicea cineva de alea produse pana in aprilie 98 (exista e46 produse si in 97 apropo).

 

 

sal cosmin , am verificat pe vin decoder bmw si vad ca scrie Data de producție: 11.12.1998 Motor: M47 - 2,00 l (100 kW)

 

sa vedem ce o iesi maine :|

Link to comment
Share on other sites

Nu exista E46 produs in '97, la fel cum nu exista E46 euro 2.

bingo ! :thumbsup:

 

sal cosmin , am verificat pe vin decoder bmw si vad ca scrie Data de producție: 11.12.1998 Motor: M47 - 2,00 l (100 kW)

 

sa vedem ce o iesi maine :|

100 % EURO 3.

asta o sa iasa

Link to comment
Share on other sites

stai linistit am cumparat din olanda Bmw E46 320d din 1998 de 3 luni, defapt masina actuala, si tot asa imi scria si mie in certificatul ala de conformitate, dar in Romania cu derogare iese Euro3, oricum acel certificat ce l-ai postat tu nu trebuie sa il depui la noi la RAR sau Politie, ci celelalte 3 acte, unul dublu verde, unul simplu verde si inca unul simplu verde daca masina ai luat-o de la privat(cu numele privatului si adresa pe el), daca este luata de la firma din Olanda atunci ar trebui sa ai in loc de cel simplu verde(cu numele privatului si adresa pe el), un act mic roz sau unul in format A4 unde este trecut numele si adresa firmei din Olanda.
Link to comment
Share on other sites

masina este fabricata in 29-12-1998 si prima inmatriculare 2.01.1999

 

a iesit euro 3 huh Multumesc mult la toti

 

oricum o adevarata comedie intrasem primu la rar si dupa mine au mai intrat 2 masini ghici ce au iesit inaintea mea:D

 

Noroc ca schimbasem brate placute lichid frana la ea ca altfel sigur ma pica

 

o seara placuta va doresc

Link to comment
Share on other sites

Cat a fost timbrul pana la urma?

 

 

sal florinel nush maine ma duc dar din ce iese pe site este 640 euro /

 

stii cumva daca mai trebuie tradusa cartea de identitate din Olanda pentru fisc ?

 

am inteles ca in unele judete vor cartea legalizata etc

 

daca am cartea de la rar mai e nevoie de aia din olanda?

 

Multumesc mult :D

Link to comment
Share on other sites

salut baieti, am urmarit acest topic si as avea si eu ceva nelamuriri...

1. Am si eu un e46 320d din '99 februarie tot din olanda adus...eu nu am acel certificat, am doar cele 3 taloane c-v-ul si cva de la rdv...nu scrie nicaieri de euro sau cod motor.

2. Nu gasesc tablita aia cu e1*........pe masina. Dar in acte apare.

3. Am vb la bmw filaret si conform VIN-ului apare ca este euro 2. Exista vreo sansa sa iasa euro 3?

Imi cer scuze anticipat daca am deranjat sau am postat unde trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.