Jump to content

bmw 535d


wolverine

Recommended Posts

e bine, in final ai inteles :)

 

Doar ca nu sunt batut in cap :)) dar se mai intampla ca oamenii sa nu se intelega prin tastatura :))

Tu dc crezi ca am cerut o parere aici despre masina, pt ca mi se pare cam suspecta, nu am laudat`o, si da as fi vrut sa fie facuta asa pt mine: cutie manuala vreo 350 de cai "full fara piele" :)))

Link to comment
Share on other sites

De aceea am si intrebat, dar nu imi plac parerile alea, e praf, are 1000000 de km, e facuta in spatele blocului, ca nu e 535d, etc.

 

Atunci nu mai intreba pe forum. Mergi la service si acolo, pe bani, iti vor lauda masina.

 

Aici pot exista si pareri care nu iti convin dar pe care trebuie sa le accepti.

Link to comment
Share on other sites

Gabi, si motorul de 286 cai sa pus strict pe facelift (2007)?

Ca masina asta se cam contrazice singura :))

Prima data s-a modificat motorul, de la 272 la 286cp, schimbatorul( in forma de joistik), farurile/stopurile si multe alte efecte optice minore pe care multi nu le observa.

Din pacate sunt la servici si nu am documentul care spune foarte clar ce si cum s-a modificat din 2007 pana in 2009

Link to comment
Share on other sites

Prima data s-a modificat motorul, de la 272 la 286cp, schimbatorul( in forma de joistik), farurile/stopurile si multe alte efecte optice minore pe care multi nu le observa.

Din pacate sunt la servici si nu am documentul care spune foarte clar ce si cum s-a modificat din 2007 pana in 2009

Si la sfarsitul lui 2006 sa pus motorul de 286cp? ca cineva mai sus zicea ca nu, dar eu am mai vazut cateva.

Link to comment
Share on other sites

Eu as fi curios de alta chestie...ai incredere in nasul tau?

 

Ciudat totusi ca a luat masina si dupa o luna vrea sa o vanda nu? Doar daca nu a luat-o special cu acest scop...

 

Am stat eu de capul lui sa mi`o dea, ca nu avea de gand sa o vanda, vedem cum sta treaba cand am VIN`ul.

Si in ultima faza o sa ma duc si la reprezentanta.

Link to comment
Share on other sites

adica era un 5x0D si au pus unul de pe un 535d ?

 

Nush ce naiba a fost inainte, ca am fost atat de dezamagit incat am si uitat sa intreb daca in trecut a fost 535d sau 530d. dar mi sa spus ca a fost modificata, ca a schimbat motorul si cutia.

App masina e 8000 euro. ca si obtiuni ar avea: navi mare, packet m, suspensie "m", head up display + altele de care nu`mi aduc aminte. ar face banii tind cont totusi ca motorul e un biturbo 286 de cai?

Link to comment
Share on other sites

sa fim seriosi cine naiba sta sa puna motor de 3 biturbo in loc sa ia 535 direct.ori e 535 si are automata ori masina din topicul asta nu exista,sau e vreun 530 resoftat .edit:eu tot as vrea sa vad vin-ul ala,sunt curios ce cutie si ce ambreiaj rezista la cuplul 3.0d biturbo. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

pare cusuta cu ata alba, cineva in toata povestea asta spune niste baliverne, constient fiind sa nu de ele, ori e un fel de telefon fara fir...

 

Cum o sa mai obtin detalii exacte despre modificarile care le are o sa va anunt. cu ce va mai ajuta VIN`ul daca nu prea mai are legatura cu ce a fost in fabrica si e o totala varza sub capota? :))

Link to comment
Share on other sites

sa fim seriosi cine naiba sta sa puna motor de 3 biturbo in loc sa ia 535 direct.ori e 535 si are automata ori masina din topicul asta nu exista,sau e vreun 530 resoftat .edit:eu tot as vrea sa vad vin-ul ala,sunt curios ce cutie si ce ambreiaj rezista la cuplul 3.0d biturbo.

Eh, ambreiaje exista ce tin lejer 1000hp si peste 1000nm, nu aia e problema.

E ceva ce nu trebuie acolo insa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.