Jump to content

BMW E90 LCI 318d


bratila23

Recommended Posts

A venit momentul sa va prezint si bolidul meu. :frantics:

Dupa lungi cautari am gasit E90-ul asta care a fost adusa de un prieten din Germania. Pana sa vad masina la el nici nu vroiam sa ma uit la BMW, eu mereu fiind cu gandul la tractiunea spate. Eram fixat pe Audi, si mai exact pe A4 B8 acela cu pachet S-LINE. Prima reactie cand am vazut BMW-ul a fost "WOW" , m-am urcat in el am dat o tura si am ramas uimit de controlul masinii pe zapada. A doua zi am fost si am facut si actele.

Ca dotari masina nu e spectaculoasa, dar are strictul necesar. Pentru mine fiind suficiente dotarile.

Ce m-a atras cel mai mult la acest model fiind navigatia profesionala + iDrive.

 

Masina a fost luata la inceputul lunii Februarie cu 125.850km, acum avand cu 2000 mai mult.

 

S321A Exterior parts in vehicle color

S4CGA Interior strips, "satin-silber" matt

S548A Kilometer-calibrated speedometer

 

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S1CBA CO2 package

S1CCA Auto start/stop function

S1CDA Brake Energy Regeneration

S230A Extra package, EU-specific

S255A Sports leather steering wheel

S258A Tire with run-flat functionality

S2BWA BMW LA wheel, dual spoke 268

S2PAA Lug bolt retainer

S302A Alarm system

S441A Smoker package

S493A Storage compartment package

S507A Park Distance Control (PDC), rear

S534A Automatic air conditioning

S540A Cruise control

S609A Navigation system Professional

S620A Voice control

S644A Preparation f mobile phone w Bluetooth

S698A Area-Code 2 for DVD

S6AAA BMW TeleServices

S6ABA Control for Teleservices

S843A Power reduction

S845A Acoustic belt warning

S863A Retailer Directory Europe

S868A Language version, Dutch

S877A Delete cross-pattern operation

S886A On-board vehicle literature Dutch

S896A Daytime driving light switch

S8S2A Coding alarm signal

S8S3A Automatic locking when driving off

S8SCA Telematics access request,country-spec.

S8SPA Control unit COP

 

 

http://i72.photobucket.com/albums/i166/Alex_Bratila/1797062_707301462635078_2018284983_n_zpsbf30e373.jpg

http://i72.photobucket.com/albums/i166/Alex_Bratila/20140130_132649_zps93cefb32.jpg

http://i72.photobucket.com/albums/i166/Alex_Bratila/20140130_132647_zpsef804f15.jpg

http://i72.photobucket.com/albums/i166/Alex_Bratila/20140130_132606_zps97300d8d.jpg

http://i72.photobucket.com/albums/i166/Alex_Bratila/20140130_132446_zpsdf841d06.jpg

Edited by bratila23
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc frumos. Masina acum este inmatriculata si isi asteapta urmatoarele :

-Schimb de ulei + Filtre

-Placute fata - spate

-Schimbat o rola intinzatoare ceva care scartaie, asta cand motorul e cald.

-Presuri de cauciuc

-Folie, aici am nevoie de ajutorul vostru. Nu as vrea sa-i pun foarte inchisa gen 95%, eu ma gandeam la ceva de genu 50%.

-Update harti NAVI pe 2013-2014. Daca ma poate ajuta cineva sa scap mai ieftin, ar fi super.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am o nelamurire, am mai verificat zilele astea seria de sasiu prin renumitele site-uri pe internet si aici imi spune ca masina are 105KW dar pe brief si pe certificat apare cu 100KW. Tinand cont ca masina are "power reduction" din fabrica, inseamna ca puterea e redusa la 100KW?
Link to comment
Share on other sites

presuri OEM de cauciuc se gasesc, mie mi'a comandat un prieten care are un magazin de piese auto, am luat pt F30'ul meu, dupa cod pe site'ul de unde le'a comandat erau negre cu o dunga rosie, dar au venit negre complet. :) le'am pus zilele trecute, vin super!
Link to comment
Share on other sites

eu nu unul nu iti recomand aftermarket, initial din astea am comandat, dar cand au venit si le'am mirosit (pe site era specificat ca nu au miros) m'a luat ameteala.. eu am dat pe cele OEM 415 RON parca, cele aftermarket erau 130.. sfatul meu este sa'ti iei OEM, n'o sa'ti para rau deloc !
Link to comment
Share on other sites

Alea de la themircea sunt slabe calitativ, la mine dupa maxim 1 an s-a gaurit cel de la sofer. Am pus originale de cauciuc, insa si astea s-au deteriorat, am vazut ca s-a dezlipit ariciul ala de pe spate, dar macar n-au gaura in ele :D Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.