Jump to content

Sfat achizitie 320, 235 SAU 330i (xi)


LEOZRX

Recommended Posts

Eu zic ca e mai bine sa pleci de la o masina stock. Cand pleci de la una cu modificari, drumul spre o masina decenta e mai lung si mai anevoios. Te lovesti de tot felul de improvizatii cretine, de tot felul de tiganeli deranjante.

Iar eu n-as da peste 3000 euro pe un E39 non-M. Chiar nu mai merita, e prea veche masina si necesita o intretinere foarte scumpa.

L.E: Ba poate as da, dar doar pe unul impecabil, iar asa ceva nu prea mai exista de vanzare.

Edited by Service Premium
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ete 2 de la samsari

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C32371493.html

 

http://www.autovit.ro/bmw-525-C32477669.html

 

edit:pai sincer vorbind masini mai vechi de 10 ani neatinse in Romania mai greu gasesti,a mea a fost tinuta in garaj si eu o tin in curte si tot a mai fost atinsa,sau am atins-o eu :) de vopsit am vopsit-o degeaba dupa 3 ani se exfoliaza vopseaua..

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

edit:pai sincer vorbind masini mai vechi de 10 ani neatinse in Romania mai greu gasesti,a mea a fost tinuta in garaj si eu o tin in curte si tot a mai fost atinsa,sau am atins-o eu :) de vopsit am vopsit-o degeaba dupa 3 ani se exfoliaza vopseaua..

 

Evident, insa ideea era alta, si anume cam cati bani trebuie sa bagi ca s-o aduci intr-o stare macar acceptabila.

 

Eu asa fac in general cand vreau sa iau o masina. Atat costa, atat costa s-o aduc la starea pe care o doresc. Cand vad suma totala imi dau seama daca ma bag sau nu. E cel mai corect asa.

Link to comment
Share on other sites

ala de HD nu m-am uitat la el tocmai din cauza steptronicului..

@Cipa -depinde pt ce iei masina,daca fac socoteala cat bag in urs cred ca la sfarsit am bani de E90 mai chel asa :)) sau E46 full.ideea e simpla cam orice masina mai veche de 10 ani cum cauta colegul e o loterie,decat sa gasest una la care omul a schimbat tot ce a trebuit schimbat.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Da, dar E30-ul e o masina luata de suflet. Acolo banii bagati nu se trec la paguba ci la satisfactie.

 

Eu nu suport din principiu masinile astea cu tuning de 2 lei pe ele. Astea sunt cele mai cazute. In loc sa schimbe piesele stricate si uleiul la timp, au preferat sa monteze cate un eleron, sa mai lipeasca o folie, un filtru sport, o toba asemenea, iar la sfarsit rezulta un tomberon lucios.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

L-am sunat si pe tipul cu 525i-ul automat. Mi-a spus ca e a fratelui masina si ca acesta e plecat in Germania...bla...bla. Masina ar fi adusa din State si are cutia schimbata, stie ca a dat fra-su 1200 de euro + cutia lui, deci este reconditionata. Urmeaza sa imi trimita VIN-ul si alte poze mai detaliate. Nu stiu prea multe despre cutiile astea cuplate la motoare pe benzina. Stiu ca mai multe probleme sunt cu ele la cele diesel, mai exact la 3.0 ca n-ar face fata la cuplu....

Numerele par cam dubioase, cel de pe spate e asezat ca dracu` si cel din fata usor indoit, semn car fi dat cu ea.

Edited by LEOZRX
Link to comment
Share on other sites

Nu caut neaparat sedan. Bugetul 4200-4300 maxim, pentru ca mai e nevoie de o suma consistenta si dupa ce o achizitionez. 3.0 doar daca se iveste ceva de nerefuzat. Totusi, taxele la un 3.0 nu se cumpara cu taxele unui 2.2 sau 2.5. Stiu, nici performantele. :thumbsup: Edited by LEOZRX
Link to comment
Share on other sites

uita-te in ce interval de pret se situau masinile la care s-a uitat pana acum, cu masina aia iesi la un pret enorm.

Link to comment
Share on other sites

Nu caut neaparat sedan. Bugetul 4200-4300 maxim... 3.0 doar daca se iveste ceva de nerefuzat. Totusi, taxele la un 3.0 nu se cumpara cu taxele unui 2.2 sau 2.5. Stiu, nici performantele. :thumbsup:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31235438.html ai vazut-o? Mie imi pare ok, poate mai lasa omul ceva.

 

Poate isi dau si colegii cu parerea.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C32323155.html

asta pare interesanta. eu as cauta neaparat ceva cu dotari mai multe, mai deosebita, neaparat pachet m...si asa vad ca nu te grabesti, poti astepta sa vezi ce apare. la motorizarile mai mari (2.2-2.5-3.0) preturile sunt cateodata incredibil de bune pt ca nu prea se cauta.

 

adusul din afara pica din start la ce cauti tu, taxa fiind minim minim 1000 ceea ce mi se pare f mult.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.r...-C32323155.html

asta pare interesanta. eu as cauta neaparat ceva cu dotari mai multe, mai deosebita, neaparat pachet m...si asa vad ca nu te grabesti, poti astepta sa vezi ce apare. la motorizarile mai mari (2.2-2.5-3.0) preturile sunt cateodata incredibil de bune pt ca nu prea se cauta.

 

adusul din afara pica din start la ce cauti tu, taxa fiind minim minim 1000 ceea ce mi se pare f mult.

 

Cit era taxa la aia care am pus-o eu ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.