Jump to content

Sfat achizitie 320, 235 SAU 330i (xi)


LEOZRX

Recommended Posts

E un 323 masina. Am vorbit cu el. In urma cu ceva timp, ma sunase chiar prietena proprietarului sa ma intrebe daca ma mai intereseaza. E facuta FL de el.... :hyper:

Initial nu vazusem anul de fabricatie si i-am trimis repede un mesaj.....

Edited by LEOZRX
Link to comment
Share on other sites

Si mie mi se pare OK, insa sunt multe retrofituri de facut la ea.

Macar xenon de fabrica daca avea si incalzire in scaune era beton. Nu mai zic de comenzi si alte navigatii... :hyper:

Prea multe vrei in banii astia :). Tu ai nevoie de o masina care sa nu manance bani, retrofiturile poti sa le faci pe rand, pe masura ce ai bani si proritizat in functie de nevoie.

 

Daca nu umbli mult noaptea, de xenon te poti lipsi. Eu de exemplu nu am si nu intentionez sa montez (pe termen scurt cel putin).

 

Scaune incalzite iei din dezmembrari, volan la fel, navi probabil gasesti la colegii de forum pasionati de ultimele tehnologii.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Prea multe vrei in banii astia :). Tu ai nevoie de o masina care sa nu manance bani, retrofiturile poti sa le faci pe rand, pe masura ce ai bani si proritizat in functie de nevoie.

 

Daca nu umbli mult noaptea, de xenon te poti lipsi o bucata buna de vreme.

Tocmai asta e ca umblu noaptea. :hyper:

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C32323155.html

 

la asta ce nu iti place? mai nasol e ca e la mama naibii fata de tine si ca pare sa fie samsar(scrie ca accepta variante +/-) dar masina la prima vedere mi se pare f interesanta

 

la o scurta cautare dupa nr de tel se pare ca proprietarul are cont si aici pe forum: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/99651-vandschimb-jante-17-m-style-24-motorsport/page__p__1409554#entry1409554

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C32323155.html

 

la asta ce nu iti place? mai nasol e ca e la mama naibii fata de tine si ca pare sa fie samsar(scrie ca accepta variante +/-) dar masina la prima vedere mi se pare f interesanta

 

la o scurta cautare dupa nr de tel se pare ca proprietarul are cont si aici pe forum: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/99651-vandschimb-jante-17-m-style-24-motorsport/page__p__1409554#entry1409554

 

Masina asta arata foarte bine in realitate... Si astazi am vazut-o in trafic... Ce pot spune, e frumoasa...si merge bine din ce se vede din exterior.

Link to comment
Share on other sites

 

Dintre toate masinile postate aici asta e arata cel mai bine, doar ca usa dreapta spate are fata din alt film :) . Este si pe autovit http://www.autovit.ro/bmw-320-C32425401.html

Edited by VrajitoruldinOZ
Link to comment
Share on other sites

Am achizitionat pana la urma un BMW 320I FL: 2.2I-170 HP din 2004 luna a-6-a. O sa ii fac niste poze, si o sa o prezint pe forum. Va multumesc tuturor pentru sfaturi si sugestii. L6 RULZZZ!!! :hyper:

 

din ce-am vazut pe forum, ca se vb de rau de acest motor, mi-a intrat in reflex, sa ma feresc de acest tip de motor, si cand ma uit pe site-uri si vad ca scrie 320i...nici nu mai dau sa vad despre masina.

dar din pacate pt mine, am observat ca ce e mai frumos, are in dotare acest motor, si ma gandeam ca poate fac un compromis, si imi iau si eu un e46 cu motorizarea asta.

sa ne spui si noua, cum ti se pare motoru'....si daca apar probleme cu segmenti, consumul de ulei in exces, ca asta ar fi problema lor comuna....(intentionez pana la toamna sa trec si eu la un e46)

Edited by bmw3er
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu n-am auzit nimic de rau de motorul de 2.2 benzina de 170 de cai. In schimb, am auzit de rau de cel de 143 de cai cu valvetronic. Mie mi se pare fenomenal motorul, trage frumos, are cuplu bun, chiar daca-i benzina.

Cred ca o sa merg pe ulei OE 5W40.

Edited by LEOZRX
Link to comment
Share on other sites

Eu n-am auzit nimic de rau de motorul de 2.2 benzina de 170 de cai. In schimb, am auzit de rau de cel de 143 de cai cu valvetronic. Mie mi se pare fenomenal motorul, trage frumos, are cuplu bun, chiar daca-i benzina.

Cred ca o sa merg pe ulei OE 5W40.

 

pue LM sau altceva de calitate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.