Jump to content

E90 320dA - Frozen Blue


sm3agol

Recommended Posts

FK e foarte ieftina gen 280 euro cu tot cu transport ...daca ma tine 15mii km pentru mine si-a scos banii :)) pe un kw dai 1300 si din ce am citit si alea curg in maxim 60mii

 

Am roluita doar puntea spate si asta pentru ca atingeau rotile vechi cu distantiere de 2cm, la astea cu et13 le mai pun decat 1cm pe spate si cred ca nu ating...sa vedem cand o dau jos cum o sa fie, revin cu poze la sfarsitul saptamanii viitoare cand o montez

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Masina arata foarte bine. Jantele sunt cam mici pentru gustul meu. Cred ca 19 se potrivea mult mai bine avand in vedere toate modificarile facute pana acum.

Am fugit de 19 din cauza greutatii, merg mai spotiv si pierdeam destul de mult...adica am testat style 95 si "nu mai era masina mea"

Sunt foarte multumit de BBS-uri pana acum si arata mult mai ok de cand am mai lasat suspensia...mai astept o saptamana sa se aseze bine si ii fac reglajele finale si vin cu poze :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hai cu poze cu noua suspensie...sa stiu daca imi iau si eu ca mi-am pus arcuri sportline si momentan nu sunt asa multumit de drop (sa vedem cat se mai lasa).

 

Mergi cam 2 saptamani cu arcurile (macar 200km) si cam ala o sa fie dropul final pentru ele.

Si la mine reglabila s-a tot asezat, maine fac reglajele finale si pun poze

 

ce tiganie LED ti ai facut in bara... si a dat in petic taranul din tine!

 

+100 restul masinii

 

Nu vad o jignire in cuvantul "taran" chiar daca asta a fost intentia ta :thumbsup:

Luminile de zi (LED-urile din bara) sunt dedicate pentru aceasta masina (sunt integrate in acele grile - functioneaza 100% pe timp de zi si 50% din intensitate cand se aprinde faza scurta) si sunt chiar ok, dar am renuntat la ele saptamana trecuta pentru ca urmeaza sa imi montez pachet M si pe fata sau am mai vazut niste bari frumoase copie F30 pachet M, dar as fugi de AM si fibra

Link to comment
Share on other sites

Salut!Am intrat in posesia schemei electronice a dispozitivuluice reducere intensitatea luminoasa a firului electroluminiscent.post-46628-0-44961500-1427455754_thumb.jpg

Salut!Acest tip de fir electroluminiscent recomand,este usor de montat,atat cu banda dublu adeziva cat si prin presare sub trim.Are grosimea de 2.3mm,si atunci cannd este alimentat arata ok ca si grosime.post-46628-0-47722800-1428645760_thumb.jpgpost-46628-0-15493700-1428645774_thumb.jpgBafta!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pune bara originala pe fata nu te complica cu altceva.

 

Astept pozele si pareri despre suspensie, o sa imi cumpar si eu mai devreme sau mai tarziu.

 

Tot la original ma gandesc si eu...pentru ca AM plesnesc la cea mai mica "busitura"

 

O sa te multumeasca dropul arcurilor sportline 100% se mai lasa 2cm :)) problema o sa fie amortizoarele care o sa le omori mai repede (dar poti sa le refaci destul de ieftin)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nu am reusit sa fac poze la masina, de fapt nici sa o reglez cum trebuie, am observat o diferenta de 1cm intre partea stanga si dreapta la inaltime, din cate imi aduc aminte am fost atent sa reglez filetele identic dar ...

 

Daca ma poate ajuta cineva cu niste informatii, ma gandeam sa schimb intercoolerul cu ceva mai mare, o sa masor sa vad maximul care incape si sa schimb "legaturile" pe tevi in loc de furtune...

Voi obtine rezultate vizibile? Am observat ca atunci cand e motorul rece trage mult mai bine (desi evit sa il alerg pana se incalzeste) ma gandeam ca acest lucru provine de la aerul mai rece din intercooler (nu ma pricep, deci nu ma luati la misto...)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by sm3agol
Link to comment
Share on other sites

Tot la original ma gandesc si eu...pentru ca AM plesnesc la cea mai mica "busitura"

 

O sa te multumeasca dropul arcurilor sportline 100% se mai lasa 2cm :)) problema o sa fie amortizoarele care o sa le omori mai repede (dar poti sa le refaci destul de ieftin)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Am mers cam 200 km de cand le-am montat si au dropul identic cum aveam cu cele pro kit, chiar nu imi pot explica de ce dar deja imi sta pe creier rau, m-am intalnit cu MGS de pe forum, el are pro kit si era mai joasa pe spate decat a mea, pe fata dropul este ok

Link to comment
Share on other sites

Am mers cam 200 km de cand le-am montat si au dropul identic cum aveam cu cele pro kit, chiar nu imi pot explica de ce dar deja imi sta pe creier rau, m-am intalnit cu MGS de pe forum, el are pro kit si era mai joasa pe spate decat a mea, pe fata dropul este ok

Posibil cauza sa fie amortizoarele la tine,care au relativ putini km,adica vreo 30-35k.

Link to comment
Share on other sites

Am mers cam 200 km de cand le-am montat si au dropul identic cum aveam cu cele pro kit, chiar nu imi pot explica de ce dar deja imi sta pe creier rau, m-am intalnit cu MGS de pe forum, el are pro kit si era mai joasa pe spate decat a mea, pe fata dropul este ok

 

Trebuia sa le masuram, aveam ruleta la mine :). Eu am spatele cu ~5mm mai ridicat decat fata. Amortizoarele sunt cele de fabrica, au ~115k km. Exista o recomandare de km/ani pentru schimbarea amortizoarelor?

In plus, cand aveam runflat de iarna puse, era putin mai ridicata, +5mm. Se deformeaza mai mult balonul lateral cu cele normale.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cu intarziere, postez pozele cu dropul final sper eu

Azi urmeaza sa montez si plafonul negru ca am vopsit tot, a fost putin problematic cu trapa ca nu am vrut sa o dau jos

 

http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/24/aab843766c74fe01c41331f6878f77bf.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/04/24/21a0dda74fa20bdc98a92d4caec59a83.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/04/24/51d145d95b688730d28c6abf069d9fe1.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/04/24/d0d242a1ed77c67cdfcfe41ca3826446.jpg

Dropul este 62 spate, 63 fata

Pe spate, montez maine niste distantieri de 0.8 sa fie putin mai iesit decat fata

 

Urmatorul retrofit bordul de 6cyl sper

Edited by sm3agol
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.