Jump to content

Daca "beemveu" mi-a trebuit, "beemveu" am...


Error

Recommended Posts

Daca tu zici...... Insa ce faci daca in franare de la 120km/h se sparge un disc de frana si iei un cap de pod? Sa nu mai vorbim de elementele de directie. Este una sa cumperi un plastic sh, un furtun sau o oglinda si este alta sa cumperi elemente cu un rol foarte important pentru siguranta ta si a participantilor la trafic.
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Daca tu zici...... Insa ce faci daca in franare de la 120km/h se sparge un disc de frana si iei un cap de pod? Sa nu mai vorbim de elementele de directie. Este una sa cumperi un plastic sh, un furtun sau o oglinda si este alta sa cumperi elemente cu un rol foarte important pentru siguranta ta si a participantilor la trafic.

 

nu te mai chinui cu desteptii astia ca nu are rost......:thumbsup:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de pasionat, sunt tot felul de oameni cu tot felul de marci. Chiar azi am avut si eu o "discutie" pe tema asta, si eu eram cel care nu gandeste bine, adica e ceva iesit din comun sa bagi bani in masina, sau sa o repari. Daca trebuie reparata, atunci mai bine vanduta, la concluzia asta am ajuns.

 

Si mi-am dat seama ca nu are rost cu astfel de oameni sa deschizi subiecte de genul, efectiv iti pierzi timpul si am impresia ca isi bat joc de tine ca incerci sa le explici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de pasionat, sunt tot felul de oameni cu tot felul de marci. Chiar azi am avut si eu o "discutie" pe tema asta, si eu eram cel care nu gandeste bine, adica e ceva iesit din comun sa bagi bani in masina, sau sa o repari. Daca trebuie reparata, atunci mai bine vanduta, la concluzia asta am ajuns.

 

Si mi-am dat seama ca nu are rost cu astfel de oameni sa deschizi subiecte de genul, efectiv iti pierzi timpul si am impresia ca isi bat joc de tine ca incerci sa le explici.

 

aere de camatari ieftini, n tipuri de cunoscatori care nu au schimbat nici macar o pompa de apa la masina si s-au bazat mereu pe prosteala si nesimtirea crasa tipica

 

cred ca toata lumea este prosta si ei sunt mai destepti si pot sa vanda pe bani multi niste cadavre, numai ca lumea nu mai e asa credula ca acum cativa ani....a mers odata cu prosteli deastea

Link to comment
Share on other sites

Da, e buna expresia "camatari ieftini". Acelasi lucru valabil și pt cei ce isi iau X5/X6 si il tin in parcare din cauza consumului, iar cand le pica o piesa banalĂŁ nu stiu pe unde sa scoatĂŁ cĂŁmașa.

Iar faza cu bmw-ul mai scump decat locuinta in care stai e deja arhicunoscuta.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de pasionat, sunt tot felul de oameni cu tot felul de marci. Chiar azi am avut si eu o "discutie" pe tema asta, si eu eram cel care nu gandeste bine, adica e ceva iesit din comun sa bagi bani in masina, sau sa o repari. Daca trebuie reparata, atunci mai bine vanduta, la concluzia asta am ajuns.

 

Si mi-am dat seama ca nu are rost cu astfel de oameni sa deschizi subiecte de genul, efectiv iti pierzi timpul si am impresia ca isi bat joc de tine ca incerci sa le explici.

 

Asa este. Anul trecut cautam un e46 ieftin tocmai din motivul asta - decat sa dau 4000 pe-o coaja, iau una neinscrisa si care e cat de cat ok estetic, iar de mecanica ma ocup. Bugetul alocat era de circa 6000eur.

Si tot asa mi-au sarit in cap fel de fel de oameni ca vezi dom'le, vrei bmw la 2500 eur?

Pana la urma am luat din Germania un A3 1.6i din 2001, care a costat undeva in jur de 1900eur adusa acasa, 600 taxa si 400 asigurarea. Insa mare parte din buget se gaseste in partea mecanica si in cateva retusuri estetice. Cand a scos-o frate-miu din service deja avea 2 oferte de cumparare.

Problema e ca multi vad masina ca pe o investitie, nu ca pe un bun necesar care isi pierde din valoare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.