Jump to content

Accident grav in care a fost implicat un X3


Catalin BMW

Recommended Posts

De data asta se pare ca a fost gelozia de vina, dar din pacate, pt gelozia unui descreierat mintal mort dupa fleasca (ce i-o fi facut aia, i-o fi pus-o pe fata, pe buze), au mai murit 5 persoane nevinovate. http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Stiri/ACCIDENT+RUTIER+DN1+FLORESTI+MORTI+COPII
Link to comment
Share on other sites

De data asta se pare ca a fost gelozia de vina, dar din pacate, pt gelozia unui descreierat mintal mort dupa fleasca (ce i-o fi facut aia, i-o fi pus-o pe fata, pe buze), au mai murit 5 persoane nevinovate. http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Stiri/ACCIDENT+RUTIER+DN1+FLORESTI+MORTI+COPII

Am vazut si eu stirea,e nebunesc !

 

Daca vroia sa moara cu masina,trebuia sa intre in zid,stalp,sa stea pe calea ferata,nu sa intre pe contra sens sa omoare oameni nevinovati.

Link to comment
Share on other sites

Daca drumul respectiv avea parapeti de protectie poate acum cei din X3 erau inca in viata si nu neaparat ca acei parapeti trebuie pusi pentru astfel de imbecili ca cel care a provocat aceasta tragedie dar exista oricand posibilitatea ca cineva sa adoarma la volan, sa i se faca rau sau chiar sa ii explodeze un cauciuc si sa ajunga pe contrasens mai ales ca pe portiunea aia se merge destul de tare. Edited by AlexChris
Link to comment
Share on other sites

Dar totusi cred ca daca cei din X3 ar fi avut centuri, cei din spate cel putin, ar fi scapat, chiar si frontal fiind impactul vorbim de o chinezarie de masina vs o masina nemteasca gandita sa si isi protejeze pasageri in asemenea situatii.

 

Cat despre protonist, daca exista ceva dupa viata asta nu ii va fi usor deloc.

Edited by mik15
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

in articol nu spune nimic de aceste amanunte, insa cu siguranta daca cei din spate nu le aveau puse evident nu au avut nicio sansa, centura le-ar fi dat poate o speranta, eu imi pun centura si cand stau in spate la cineva in masina, consider ca e necesara! Poate vom afla si detalii de acest gen din care se pot trage invataminte, articolul relateaza ce am auzit cu totii dar nu spune nimic specific.
Link to comment
Share on other sites

Macar ala care s-a aruncat n-a luat pe nimeni dupa el.

 

In psihologie e un principiu: " Debutul unei boli psihice se poate produce cu un episod suicidal" ( si eu sunt de acord cu parapetii de protectie pe DN-uri) daca nu avem autostrazi macar atat.

Link to comment
Share on other sites

de acord, dar au airbaguri si centuri de siguranta si caroserii gandite sa absoarba energia astfel incat sa ai sanse mai multe in cazuri de genul, si de asta o masina buna costa mai mult decat un Proton :). Nici pana la 60kmh nu garanteaza ca scapi cu viata, oricum, era doar o parere, sunt o gramada de factori la mijloc, dar sustin ca centurile si airbagurile te pot salva, pe mine m-a socat accidentul asta din care tipul a iesit pe picioarele lui din masina:
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

M-am uitat pe mobile.de si cel mai scump Proton costa 999 euro si e o masina de clasa mica/compacta veche de peste 15 ani. Oricum pare foarte firava, ceva gen Datsun-urile alea vechi. Am rĂŁmas socat de x3; unul din principalele motive pentru care iti cumperi SUV e siguranța si sa se faca in halul ala...Mie chiar de motivele ce țin de siguranta imi parea rau de Santa Fe-ul ce l-am vândut acum 2 ani sa imi iau E90. Acum nu știu ce sa mai cred. Daca si o masina care nici nu cred ca are teste Euro NCAP zdrobeste in asa hal un x3 ma gândesc la un impact cu o masina mai de doamne ajuta...dar cu un Proton? Oricare ar fi fost viteza; un x3 are 1800 kg la gol si aia nu cred ca are mai mult de 900.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.