Jump to content

Manuala vs Automata


Cristi HML

Ce preferati si de ce?  

1914 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Din sondaj reiese acelasi lucru,un bmw trebuie sa aibe cutie manuala sa il simti tu si sa schimbi tu cand vrei,nu sa faca electronica toata treaba...vrei confort ? iti iei Mercedes.

 

anyway,o persoana din sua a pus un filmulet pe youtube cu masina lui...un E90 325i steptronic,si avea numai comentarii de genul "automata,esti un sofer prost" , "nu stii sa conduci" etc... :blink:

313545[/snapback]

Din sondaj reiese ca sunt mult mai multi proprietari de seria 3, pe care chiar nu merita sa ai cutie steptronic, acestia au votat pt cutie manuala.

 

Cei cu seria 5 si seria 7, mult mai putini decat cei cu seria 3, au ales steptronic in general.

 

Nu crezi ca ar fi mai ok sa-ti spui parerea despre asa ceva dupa ce vei conduce o masina cu steptronic si o masina cu manuala?

Link to comment
Share on other sites

in primul rand in america sunt state de mare intindere si a merge de la periferie in oras inseamna a merge din bucuresti la ploiesti cu autostrazi interminabile si goale, daca ii tai calea unuia cand iesi dupa strada ca la noi risti sa te omoare vre'un nebun si lista ar putea continua americanii sunt un popor de oameni care nu se grabesc cand vine vorba de condus
Link to comment
Share on other sites

Din sondaj reiese ca sunt mult mai multi proprietari de seria 3, pe care chiar nu merita sa ai cutie steptronic, acestia au votat pt cutie manuala.

 

Cei cu seria 5 si seria 7, mult mai putini decat cei cu seria 3, au ales steptronic in general.

 

Nu crezi ca ar fi mai ok sa-ti spui parerea despre asa ceva dupa ce vei conduce o masina cu steptronic si o masina cu manuala?

313627[/snapback]

Am condus un range rover din 2004 automat,presupun ca este tot steptronic de pe bmw nu ?

Ce pot sa zic este destul de placut la condus,este ff comod si cutia isi face bine treaba...motorul era 2.5 diesel,slab pt caroseria aia.

Link to comment
Share on other sites

Eu am ales steptronic din considerent "comoditate" dar si sportivitate. La SAAB am avut cutie manuala si m-am saturat sincer. Nu am nimic impotriva, dar cum spuneam si in alt topic vreau sa-mi simplific viata nu sa mi-o complic. De aia am renuntat si la STI. 85% din timp merg in oras, asa ca.... Iar daca vrei sa te distrezi pe serpentine, poti sa o faci f bine si cu steptronicu' pe mod manual sau "S".
Link to comment
Share on other sites

Am condus un range rover din 2004 automat,presupun ca este tot steptronic de pe bmw nu ?

Ce pot sa zic este destul de placut la condus,este ff comod si cutia isi face bine treaba...motorul era 2.5 diesel,slab pt caroseria aia.

Te rog frumos numai scrie lucruri menite sa creada lumea ca ai permis.

 

Stim cu totii ca nu ai permis si n-ai condus nici un Range Rover din 2004 asa ca lasa.

 

Steptronic exista doar pe BMW. Ti se pare ca Range Rover este BMW?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pai ar fi foarte bine ca fiecare sa vorbeasca in cunostiinta de cauza nu din auzite.

 

Plus ca postul meu n-a fost total offtopic.

Steptronic se gaseste doar pe BMW, Range Rover are cu totul alte cutii.

Sunt perfect de acord ca fiecare trebuie sa vorbeasca in cunostinta de cauza si nu din auzite.

 

Te informez ca Range Rover are steptronic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.