Jump to content

My dream came true


RedCap

Recommended Posts

Unde esti RedCap ? A disparut singurul M4 de pe forum ?

 

Sunt prin zona. :) Nu sunt singurul M4 de pe forum, a mai aparut si amicul tau acum sa imi tina de urat. :p

 

 

La mine a facut unul stanga, iar eu veneam din fata lui. 13.5 m saritura in aer ( duoa masuratorile poitistilor ). L-am vandut imediat. La noi in tara daca vrei sa te sinucizi iti iei mobra.

 

Mda... eu m-am lasat de sportul asta, aici nu mi-am luat motor, sunt prea multe pick-up truck-uri pe aici, drumurile sunt in marea lor majoritate betonate, deci aderenta cam are de suferit, am comis-o prima data, am zis ca a fost un semn ca am scapat atat de usor, nu am sufficient sange in instalatie sa ma duc sa imi mai iau iar motor, desi m-ar tenta... :)

 

Ai participat la Bimmer Fest din America?

 

Nu, mai ajung pe la cate o intalnire pe aici, dar la B|mmer F3st nu.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt prin zona. :) Nu sunt singurul M4 de pe forum, a mai aparut si amicul tau acum sa imi tina de urat. :p

 

 

 

 

Mda... eu m-am lasat de sportul asta, aici nu mi-am luat motor, sunt prea multe pick-up truck-uri pe aici, drumurile sunt in marea lor majoritate betonate, deci aderenta cam are de suferit, am comis-o prima data, am zis ca a fost un semn ca am scapat atat de usor, nu am sufficient sange in instalatie sa ma duc sa imi mai iau iar motor, desi m-ar tenta... :)

 

 

 

Nu, mai ajung pe la cate o intalnire pe aici, dar la B|mmer F3st nu.

Am ajuns la concluzia ca motorul este bun doar pe circuit daca vrei sa te dai. Pentru siguranta in trafic ramane masina.

Link to comment
Share on other sites

Pentru siguranta in trafic mai bine stai in casa. :) Nici in casa nu esti in siguranta oricum ca nu se stie cand te loveste un cutremur. :)

 

Revenind ontopic, am intrat si eu in legalitate pentru cateva ore. :D

 

post-896-0-61511500-1434724316_thumb.jpg

 

post-896-0-36909000-1434724323_thumb.jpg

  • Like 8
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu exista certificat de inmatriculare, e un simplu sticker lipit in parbriz cu un cod de bare care se reinoieste anual (veze pe partea soferului in partea de jos a parbrizului in pozele puse de mine). :) Se da amenda doar daca are chef de dat amenzi, altfel nu iti face nimic. Edited by RedCap
Link to comment
Share on other sites

Stiam ca am o "trusa" de scule pe acolo din care folosisem surubelnita si aveam impresia ca am si cheia de prezoane, dar era carligul de remorcare acolo. :) Si da, am kitul de pana, ai dreptate aici. Eu stiam de la fostul BMW unde aveam si asa ceva, masina avea standard si antifurt dar de, a trecut multa vreme de atunci si BMW s-a cam dat pe redus costuri si maximizat profituri.

 

post-896-0-28178000-1434829667_thumb.jpg

Edited by RedCap
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

E chestie strict de gusturi aici, mi-a placut enorm de mult E92-ul la vremea lui, insa F82-ul mi se pare mult mai agresiv cand le compar. Cat despre V8, e iar chestier subiectiva, eu prefer L6-le asta twin turbo care trage de rupe din ture mici si nu se simte lesinat ca V8-ul aspirat de pe generatia anterioara, dar repet, e doar o chestie de gusturi aici.

 

Multi s-au plans ca V8-ul era lesinat in ture mici asa ca BMW le-a dat cuplu demential din ture mici cu noul motor, acum lumea suspina dupa vechiul V8... :)

 

@edit: Pentru o parere personala, spusa din propria experienta dupa ce le-am condus pe ambele, ploua cu minusuri... si la mai multe, ce pot spune altceva?

Edited by RedCap
  • Like 8
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.