Jump to content

BMW E90 325i


Daniels13

Recommended Posts

Arata perfect,acum sa ai grija de ele sa le cureti mai des :shifty:

Multumesc FREdy.

Asta am in plan,trebuie sa ma tin de ele.

Apropo,au intrat fortat rau,nu stiu daca pot sa le mai dau jos cu atat usurinta cum le dateam le cele vechi. Am incercat sa trag de ele,nicio sansa.

Link to comment
Share on other sites

Pai eu stiu asta fiindca am incercat sa le scot pe ale mele si parca sunt sudate,cu toate ca sunt prinse doar in cleme de genul celor din pozele de mai sus.Solutia vad ca este aceeasi,chiar daca au schimbat generatia :thumbsup: Daca nu ai,ia Autosol si curata-le cat mai des,sa nu apuce sa ” manance ” cromul.
Link to comment
Share on other sites

Imi plac tipsurile, dau foarte bine. Tre' neaparat sa

Imi schimb si eu tipsul, arata groaznic asta de 2.0.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc baieti ptr apreciere.

On:

Astazi cu ajutorul lui neo (care vreau sa-i multumesc si aici ptr ajutor si ptr butoane bineinteles), am schimbat butoanele de la panoul de clima.

 

http://s11.postimg.org/4vn4e9nf3/image.jpg

 

Imi place cum se vede acel crom mat pe butoane si are in plus fata de butoanele mele normale ,acel cauciuc cand dai de rotita.

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

Da,asa e,nu stiu cum am formulat...nu mi se intampla des. shifty.gifMultumesc Fredyflowers.png

On: nu era o prioritate sa schimb butoanele,dar avand in vedere ca neo a fost un dragut caruia vreau sa-i multumesc :)) , am zis de ce nu?! Iar casetofonul a fost schimbat din cauza pixelilor morti. :)

Link to comment
Share on other sites

Da,asa e,nu stiu cum am formulat...nu mi se intampla des. shifty.gifMultumesc Fredyflowers.png

On: nu era o prioritate sa schimb butoanele,dar avand in vedere ca neo a fost un dragut caruia vreau sa-i multumesc :)) , am zis de ce nu?! Iar casetofonul a fost schimbat din cauza pixelilor morti. :)

Vorba aia ” mortii lor de pixeli ” :LMAO: :LMAO: :LMAO:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc baieti ptr apreciere.

On:

Astazi cu ajutorul lui neo (care vreau sa-i multumesc si aici ptr ajutor si ptr butoane bineinteles), am schimbat butoanele de la panoul de clima.

 

http://s11.postimg.org/4vn4e9nf3/image.jpg

 

Imi place cum se vede acel crom mat pe butoane si are in plus fata de butoanele mele normale ,acel cauciuc cand dai de rotita.

 

ai schimbat doar butoanele de la clima? nu stiam ca se gasesc separat...

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc baieti ptr apreciere.

On:

Astazi cu ajutorul lui neo (care vreau sa-i multumesc si aici ptr ajutor si ptr butoane bineinteles), am schimbat butoanele de la panoul de clima.

 

http://s11.postimg.org/4vn4e9nf3/image.jpg

 

Imi place cum se vede acel crom mat pe butoane si are in plus fata de butoanele mele normale ,acel cauciuc cand dai de rotita.

 

Daca se pot schimba doar butoanele, de unde le-ai luat? SH sau noi?

Link to comment
Share on other sites

e super daca se potrivesc butoanele, dar sincer e mai simplu sa schimbi panoul si sa codezi in 2 min decat sa desfaci butoanele si sa le schimbi.

N-ai idee ce mana are neo_anderson:)

P.s: plus ca panoul de pre facelift avea A/C in loc de fulguletul acela si ALL in loc de REST.

Link to comment
Share on other sites

Apropo daca mai vrea cineva butoane cromate mai am cred vreo 2 seturi, le dau gratis oricui de pe forum.

Am si un panou de clima E9x LCI care se da tot gratis oricui il vrea, doar ca are un buton putin exfoliat dar rotitele cromate sunt in perfecta stare. :)

 

ti-am dat pm :)

Link to comment
Share on other sites

Va salut!

Spuneti-mi va rog daca exista vreo solutie de indepartarea soarecilor/sobolanilor. Ma confrut cu problema asta la mine in parcare. Din cauza unei nepasarii si administrare proasta a blocului,ne-au invadat sobolanii...si-au facut labirinte pe la subsol etc...deja numai le e frica de om.

 

Am coborat la masina si prin fata mea a fugit unul direct sub masina,m-am aplecat si ghici ce,a urcat pe scut.

 

 

Aveti o solutie/idee cum as putea sa-i indepartez? Ar exista vreun aparat pe baterii ceva?

P.s: unui vecin i-a mancat cablurile de la alarma. Eu inca sunt ferit,dar dupa ce am vazut cu ochii mei unde s-a dus,mi-e teama. Am crezut ca merge sub masina altui vecin ca o tine nemiscata de ani buni...avea o noima,dar ai dreacu trag la motor cald...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.