Jump to content

BMW E90 325i


Daniels13

Recommended Posts

Pana una alta,arata superb! :drinks:

Multumesc :D

 

Mi s-a ars un bec de la stopul din dreapta,cel mic de pe portbagaj,dar ba merge,ba nu merge..

Eroarea asta mi-a dat:

 

 

Ce bec imi trebuie? Aveti idee? Si cum se schimba? Se scoate mocheta de pe portbagaj aia prinsa in clipsuri?

 

Daniels, zi-mi si mie de unde fac rost de un sticker :shifty:

De la mine:)

Da-mi p.m cu adresa ta sa iti trimit prin posta romana un plic cu un sticker :)

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

nu e neaparat un lucru bun, poate iti ajunge combustibil in ulei si se "autocompleteaza" gen.. :)

ins pecial la mersul pe distante scurte cu motorul rece se intampla asta.

 

 

Ca nu e nevoie sa completezi intre schimburi, ca mananca o cantitate nesemnificativa, poate 200 g la 20k km... e una, ca nu consuma absolut de loc e alta, si nu e neaparat un semn bun.. :)

Pai in cazul asta masina este inca in garantie,merg la reprezentanta sa le spun ca e ceva in neregula,nu consuma ulei,nu ? Lasand gluma la o parte,probabil o " manca " ceva ulei,insa nesemnificativ,mai exact nu influenteaza indicatorul electronic :drinks:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

FRE, nu stiu cum e acel senzor la F30 dar la e90 iti spun sigur ca arata gresit. Am verificat si cand am facut schimbul de ulei la masina si nivelul era undeva la minim, poate chiar putin sub, pe joja ( dupa ce am pus noul ulei in motor) iar in iDrive imi arata nivel maxim de ulei.

 

Daniel, foarte frumoasa masina, mai ales splitterele alea arata de nota 10. Ar merge si niste arcuri sport.

Link to comment
Share on other sites

Da,chiar e nasoala treaba asta cu lipsa jojei..Si eu am un benzinar si imi fac griji cand vine vb de verificat nivelul la ulei..Nu prea am incredere in acel senzor,care iti poate arata o valoare gresita si adio motor....Dupa cum ti-au spus si colegii,din cand in cand mai trebuie scoasa in habitatul ei natural :)(autostrada)si alergata in ture ceva mai mult.Pana una alta,bucura-te de ea,ca ai cu ce.Sa te plimbe multi km fara probleme :)
Link to comment
Share on other sites

Nu e ars niciun bec de la stop,ci de la pozitie angel eyes de pe dreapta.

Se schimba greu din cate am inteles,nu?

 

Cel mai usor e sa o ridici pe cric si sa dai contraaripa jos. Daca dai roata jos, ai si mai mult spatiu.

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Si asta papa ulei,dar nu ma deranjeaza,toate n52-urile mananca ceva ulei,mai toate masinile...nu-i regula.

Enervant este cum spunea colegu' cristy ca are senzorul ala si arata cum are el chef.

@musclemike: asa fac si eu,indiferent daca am o masina care consuma sau nu ulei. De ex: la e46 nu manca un strop,dar tot aveam 1 L de ulei cu mine,ma rog,770 ml ramas de la revizie.

 

Ca o gluma,daca stai sa o iei asa,poate ii place sa consume ceva ulei ca ii pui altu' proaspat si o incanta:))

Edited by Daniels13
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nu a fost masina lui vlad?

Ba da,sunt cumnatul lui.:)

 

Am gasit la un prieten care vinde masina ,are un e90 si modulul de lumini frm2 cred. Se aprind angelurile la

Deschiderea masinii.

El daca tot o vinde,vreau sa fac schimb cu el de modul.

Intrebare: merge modul de la el pe masina mea?

Al lui este 2007 model si a mea 2005.

El nu are Functia auto,iar eu am functia auto.

Link to comment
Share on other sites

fromoasa masina! sa o conduci cu placere!

iti mai dau o alternativa la folia aia de pe triple:

 

http://olx.ro/oferta/stopuri-led-bmw-e90-patgb058-ID2OBNb.html#c2b8aa7d74

 

sunt stopuri dectane cu led. eu le am de 4 ani si nu am avut probleme.

linkul de pe olx nu este al meu, nu vand asa ceva, am pus doar in scop informativ.

Link to comment
Share on other sites

fromoasa masina! sa o conduci cu placere!

iti mai dau o alternativa la folia aia de pe triple:

 

http://olx.ro/oferta/stopuri-led-bmw-e90-patgb058-ID2OBNb.html#c2b8aa7d74

 

sunt stopuri dectane cu led. eu le am de 4 ani si nu am avut probleme.

linkul de pe olx nu este al meu, nu vand asa ceva, am pus doar in scop informativ.

arata oribil ;)

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

F frumoasa masina. Interesant consum.

 

Dar daca mergi cu ea asa - in maxim un an - senzor NOX si injectoare.

 

Este motor de turatie - si trebuie condus mai apasat.

 

De ce 325i si mers regulamentar?

Imi cer scuze - dar nu inteleg.

 

Pentru ca Bemweu si pentru ca forja.

 

2.5-ul lui nu are niciun senzor nox, doar cele dupa 2007.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma cat mananca in oras ? Pentru ca si eu vreau sa iau un 325 xi automat si as vrea sa stiu o parere reala.

Depinde de cum mergi si pe unde mergi. Acum iarna prin trafic bucuresti ,poate sa se duca si la 15-16%.

x-drive-ul o sa consume mai mult cu 1-2 L depinde.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.