Jump to content

CamerĂŁ marșarier pe Navigație originalĂŁ


UnuLAltuL

Recommended Posts

Salutare!

 

Am un BMW 320d din 2005 cu Navigație originalĂŁ ecran mare.

 

De curând m-am gândit sĂŁ pun camerĂŁ video pe marșarier și am gĂŁsit modelul acesta

 

Pentru a putea monta camera și a avea imaginea ĂŽn navigație am ĂŽnțeles cĂŁ trebuie sĂŁ cumpĂŁr o interfațĂŁ CCC.

 

Ăntrebarea este: are cineva o astfel de interfațĂŁ? Pot apĂŁrea probleme, gen scurt circuit, baterie moartĂŁ, sĂŁ ia foc, etc.? Cam cât timp dureazĂŁ montajul și cât de invaziv este?

De asemenea, pot apĂŁrea probleme gen sĂŁ nu se mai poatĂŁ deschide portbagajul ĂŽn caz de eroare? Și existĂŁ vreo altĂŁ modalitate de a deschide portbagajul dacĂŁ nu mai merge acel buton?

 

Menționez cĂŁ am mașina de 5 ani, am luat-o SH și nu am avut absolut nicio problemĂŁ cu ea.

 

 

VĂŁ mulțumesc pentru timpul acordat!

Link to comment
Share on other sites

camera aia are si buton pentru deschis portbagajul, deci no stres.....

 

Știu asta, dar având în vedere faptul că deschiderea la portbagajul de la acest model este electric, mă gândesc că se poate întâmpla orice (gen scurt circuit, fir dezlipit) iar eu să nu mai pot să-l deschid.

Edited by UnuLAltuL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Raspuns: pune ti navigatie cic, cumpara emulator pt camera (100ââÂŹ) , camera (50$)

 

Win win!

 

 

E mai simplu sa montezi camera pe cic decat pe ccc si plus de asta esti in mai mare castig cu cic ul

 

Integrare oem nu o sa ai pe cc, in cel mai bun caz o interfata interpusa intre ccc si ecran!

La cic ai integrare oem f simplu cu emulator

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Raspuns: pune ti navigatie cic, cumpara emulator pt camera (100ââÂŹ) , camera (50$)

 

Win win!

 

 

E mai simplu sa montezi camera pe cic decat pe ccc si plus de asta esti in mai mare castig cu cic ul

 

Integrare oem nu o sa ai pe cc, in cel mai bun caz o interfata interpusa intre ccc si ecran!

La cic ai integrare oem f simplu cu emulator

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

De ce nu vreti sa rasundeti la intrebarea omului? Omul vrea pe CCC nu sa inceapa sa bage 1000 de euro in CIC si alte modificari. Decat asa sfaturi mai bine va abtineti sau raspundeti la subiect.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da , corect, exista si pt CCC dar nu cu integrare oem ca la cic!

 

Intre timp mi am pus si eu camera.....

 

post-61429-14238145567729_thumb.jpgpost-61429-14238147716873_thumb.jpgpost-61429-14238148438694_thumb.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Salutare,

Ajuta-ne sa ne montam si noi, de unde ai cumparat si te-a costat cu totul,

Eu am un E90 2005 cu navigatie profesionala!

Multumim frumos!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.