Jump to content

VAND BMW 325Xi - E92


MoFo

Recommended Posts

Modelul este

E92 325Xi Automat - Coupe

Motor N53 de 3.000 cmc

143.000 de KM

 

Dotari:

XDrive

Cutie Automata

Scaune Sport - Piele crem - Electrice si Incalzite

Jante pe 18 inch

BiXenon

Suspensie Sport

Volan M

Cruise Control

Hill descent control

Geamuri Fumurii

Senzor de ploaie

Senzor de lumina

Senzori de parcare spate

Oglinzi electrice - heliomate incalzite

CD/Mp3 Player - BMW Business

Roata de rezerva originala BMW

 

Carte si Istoric de service complete cu facturi de reprezentanta.

A nu se confunda cu masini aduse din Germania cu istoric dubios.

 

Masina este intretinuta exemplar.

Sunt al doilea proprietar - de la 30.000 de km in 2010.

Masina este impecabila mecanic si estetic.

Asigurare CASCO valabila pana la sf. lunii Aprilie

 

Doresc sa o vand URGENT.

Pret: 11.500 Euro

 

Tel: 0740 066 084

post-13019-0-17793400-1427274557_thumb.jpg

post-13019-0-72263700-1427274566_thumb.jpg

post-13019-0-23557300-1427274580_thumb.jpg

Edited by MoFo
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pe 1.000 de km in Bucuresti am consum mediu 14. Se poate proba oricand.

Am avut si 13.

Un consum normal la masina este intre 13 si 15 in Bucuresti.

 

Astia care au consumuri mai mari de 15 - mai verificati Senzor NOX, sonde lambda alea alea ... poate si un update la zi.

(masina a primit senzor NOX OEM - 400 Euro - la fiecare 2 ani)

 

La primul update al masinii - a scazut consumul mediu cu 2 litri. Am facut de-a lungul timpului 3 update-uri de soft la masina (alti 3x100 euro).

 

Sincer - consmul m-a multumit intotdeaua.

Depinde la ce raportezi.

Daca raportezi la un 2.0 D - Da. Consuma mult.

Daca raportezi la un 1.6, 1.8 si 2.0 benzina - consuma cu 1- maxim 2 litri in plus.

 

Iar pentru o masina 4x4 - automata - cu motor de 3.000 cmc - mi se pare foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu te-a interesat consumul de ce nu ai avut 335i ? Sa fim seriosi ca lumea nu e atat de proasta de isi ia diesel.Orice masina ai avea, cum ai grija de ea ,asa o ai.Masina e super dar bezina automata in afara de vreu 335 sau m3 nu stiu cine si-ar lua.Spor la vanzare.
  • Like 3
  • Downvote 28
Link to comment
Share on other sites

Ce-mi plac pararelele astea intre 316d si 325xi. Comparatia ar trebui sa fie intre 325d 325i.

 

 

325D(A) - 325i(A)

------------------------------------------------

consum urban : 8,1 - 9,7

 

extraurban: 5.1 - 5.6

 

0-100KM/h 7,5s - 7.1s

 

ps: din experienta mea,( cel putin in timisoara)ma apropii mai mult la benzinare de consumul din carte decat la diesel_uri

 

Concluziile le trageti voi, eu in 2008 daca mi-as fi luat un 325, sigur as fi ales benzina.

Edited by pku82
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tu chiar crezi ca in oras scoate 9,7 un 325i? :laugh:

 

 

Normal ca nu cred, dar nici 325d nu consuma 8,1. Insa cred ca proportile se vor mentine.

Daca cartea da ca 325i_ul ia 9,7 in oras si tie iti ia 15.....cu 325d probabil o sa ai un consum de 13,4, nu 9 sau 10.

 

Ba mai mult , diferenta intre carte si realitate e mai mica la benzina decat diesel.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eu intrebam de consum pentru o comparatie.

Am acelasi motor (foarte bun de altfel, dupa parerea mea) pe un 525xi, cutie automata.

 

In plus, dupa parerea mea nici cu 320d-ul nu faci mare lucru prin oras. Prin Bucuresti aveam si 12 consum, asa ca nu e vreo afacere, mai ales cand te gandesti la intretinere, problemele la diesel, etc

Si acum parca vad topicuri legate de diesel: "nu trage cum trebuie" (asta era preferatul meu :) ) , "mi-a picat turbina..." etc

Edited by MaQ
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dragilor, continuati sa va luati motoare diesel chiar daca le folositi 90% in oras sau pe distante <10km, bucurati-va de consumurile alea super mici si lasati-i pe fraierii aia care vor benzina sa se streseze cu consumul. Pentru ei nu e o problema ca dau 100lei in plus pe luna pe benzina, fiindca iarna masina se incalzeste mai repede, pot deschide si geamul fara sa le intre tractorul in habitaclu, pot sa duca masina si in 6500rpm daca vor samd.

Disputa asta diesel vs benzina e fara sfarsit, fiecare cumpara ce ii place si ce ii satisface nevoile.

Actualizeaza pretul si pe autovit, pe forum in mod clar nu vinzi masina, aici un 2.0d resoftat face legea.

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Offtopic:aceeasi impresie o aveam si eu..Inainte sa trec la benzinar auzeam numai cifre dinastea astronomice:18-20% consum ptr un 335i..Evident ca atunci cand iti cumperi un benzinar consumul nu te mai intereseaza,dar totusi...parca prea se exagereaza in privinta asta..

Bmw 335i remapat la 360cp scot consum de 9-10l/100km,viteza 130-140km/h.Mers in oras(Cta) consum 12-14l/100km.Doar daca o tin tot timpul numai in 4000-6000rpm as ajunge la 16-17l,cred,dar nu sunt Gica Vitezomanu...Consumul de care vb este facut la pompa...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mda ... slabe sanse sa gasesc pe cineva aici sa cumpere masina.

 

Acum cateva zile se uita un baiat pe la ea ... si o admira ... Dupa care a deschis gura despre 320D-ul lui tunat. Mi-am pierdu interesul in secunda 2.

Despre cum fuge si rupe si toate alea ... Suuper ...

El nu vede ca ii tremura blugii la ralanti stand la semfor.

 

Nu am ce sa-i explic unuia cu motor de Huskvarna de ce un 3000 in linie pe benzina este mai frumos.

Genul asta de om nu vede peste consum ...

 

Poti intreba orice posesor de 320d cum este masina lui si singurul si primul lucru care il va spune este :"Consuma putin".

ATAT. Doar asta conteaza. Sa scrie BMW pe ea si sa consume putin.

 

Imi pare rau dar nu mi-am ales niciodata o masina bazandu-ma pe consum.

 

Sunt sigur ca este cineva - undeva care si-a dorit masina asta la fel de mult ca mine. Visam la masina asta acum 6 ani - iar acum cand vreau sa o vand - conteaza doar consumul :).

Edited by MoFo
  • Like 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Masina e pt cine si-o doreste . E destul de clar , polemici inutile , ratiuni de consum ,impozit , sa nu fim rautaciosi nu tremura nimic intr-un 320 d intretinut :))) la fel de bine poate sa baraie si un benzinar daca-i lesinat vreun injector . Se va vinde cuiva care cauta fix asa ceva . E si normal sa fie mai putini . Bafta cu ea .
  • Like 7
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.