Jump to content

BMW E90 320dA - CKH


ckh

Recommended Posts

Imi pare rau dar nu ma intereseaza nici un fel de schimb, dupa cum am spus o perioada am nevoie de bani pentru a investii tot in masini dar nu personale. Astept PM in continuare.
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Stai sa vedem daca o cumpara cineva mai intai dupa ma gandesc eu ce sa fac, stau doar cu Mercedesu o perioada nu te gandii ca o sa stau ani de zile acum fara un BMW, pana in iarna maxim ar trebui sa se miste lucrurile daca imi iese ce am in cap.
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Exact. Samsareala cea mai perversa. "Masina de pasionat, se da in circuit inchis, deci e chilipir. Am schimbat nuca de la schimbator si pneurile fata - fratilii tau nu se incurca. Masinile bune sunt scumpe. Nu spun pretul, ca poate sare gusterul. Fraierul si aerul nu se termina niciodata. Am o combinatie forta, fratioru', altfel nu o dau. Fa plata la baiat daca te respecti. E tipleanu'."

A mai fost unul cu ceva de genul ” inca un nou opel ” si tot asa. Avea un seria 5, l-a dat, dupa care a cumparat un X3. Toata lumea il pupa in fund, hi hi hi, ha ha ha. L au pupat in dos pana si au dat seama ca e teapa. Acestia sunt oamenii care trebuie sa primeasca BAN si sa fie sterse gunoaiele deschise de ei. Asa se strica forumul.

  • Like 7
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

am niste prioritati cu banii si as vrea sa ma extind cu ce ma ocup acum.

 

Adica ” samsareala ”

Ai ghicit tu in stele ca e samsar thumbsup.png

 

A mai fost unul cu ceva de genul ” inca un nou opel ” si tot asa. Avea un seria 5, l-a dat, dupa care a cumparat un X3. Toata lumea il pupa in fund, hi hi hi, ha ha ha. L au pupat in dos pana si au dat seama ca e teapa. Acestia sunt oamenii care trebuie sa primeasca BAN si sa fie sterse gunoaiele deschise de ei. Asa se strica forumul.

 

De ce mananci rahat turcesc cu lingurita daca nici macar nu il cunosti?

Ai vazut masina? Ai mers cu ea? Cunosti vreo problema a masinii? Daca DA, impartaseste-ne si noua, daca NU, nu mai debita prostii.

 

 

  • Like 6
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Daca voi aveti impresia ca eu vand masina pentru ca are o problema sau altele va invit chiar la Service Premium in garaj sa vedem daca in masina trebuie investit macar un leu, oameni precum Kenbobo sau Rcc de pe forum pot confirma in ce stare era masina cand am cumparat-o si pot sa fac public tot ce a iesit la o diagnoza mai amanuntita fara nici cea mai mica problema.

 

Oameni de la intalniri precum FRE, Acero, Lucian, BED si altii pot confirma in ce stare se prezinta masina si cum am grija de ea.

 

Oameni care au lucrat la masina gen DYC, Maniaku si altii pot confirma in ce stare se prezinta masina din mai multe puncte de vedere.

 

Oameni care dorm pe forum sunt pe fiecare forum iar pe mine nu ma afecteaza cu absolut nimic si frustrati care si-au luat teapa la viata lor cu masini sh pe aici sunt destui din cate vad.

 

Nu am de gand sa fac samsareala si oricum daca as fi vrut sa fac asta nu inteelg unde e problema, eu ma ocup cu dezmembrari, poate multi nu stiau.

 

Nu stau sa ma cert cu toti neavizatii si cu toti limitatii precum Dobrescu Alex care incep sa jigneasca si sa isi expuna punctul de vedere ca ultimu copil din curtea scolii pentru ca as fii ultimul om, la fel ca el.

 

Masina are ca pret fix 10.000 euro, dupa ce i-am platit taxa si ce am investit in ea, repet, nu vreau sa imi recuperez ce am investit in ea atata consider eu ca merita masina tinand cont ca un E90 LCI cu pachet si mai ingrijit costa cat costa si sunt oameni careu au ajuns sa cumpere de pe Autovit E90 si de 9000 de euro fara pachet M si sa afle dupa 2-3 luni ca au diverse probleme.

 

Masina pleaca cu rotile de iarna si cu rotile de vara (recent reconditionate, care apropo a costat 200 euro reconditionarea nu cum le recondtioneaza multi de aici la spray in curtea vecinului, daca tot aveti de gand sa fim rai) cu cauciucurile alea pe fata schimbate cum a spus bogatul nostru mecanic de la Service Premium, scuza-ma tu pe mine ca nu a fost nevoie sa schimb si cauciuruile pe spate, mecanicule.

 

Sper ca am impacat toata lumea.

Edited by ckh
  • Like 7
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Ca un punct de plecare pentru orice discutie legata de masina ai putea totusi pune un pret aici, altfel cam suna a anunturile puse in geamurile masinilor, de genul " Vand [Masina X], an [ABCD], pret convenabil, pentru mai multe detalii sunati la [...]".

 

Acum sa inceapa sa ploua cu minusuri. :)

 

Ai dreptate, oameni ca tine care isi spun punctul de vedere in stilul asta, tot respectul, n-am vrut sa postez pretul fix pentru a evita chestiile de genu petrecute mai jos, tiganie cum numai aici si pe inca cateva forumuri exista, oameni cu neajunsuri care isi spun punctul de vedere cum stiu ei mai "bine" ca doar e forum si au tot dreptul.

 

Daca eu incep sa jignesc si sa spun niste lucruri adevarate supar in stanga si in dreapta, bineinteles, lume multa, oameni putini.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fiindca am fost enumerat,pot confirma starea optica excelenta in care se afla masina,intr-adevar probabil greu de gasit un E90 in acceasi conditie,tehnic nu ma pot pronunta,nu sunt mecanic,de cate ori am vazut masina mergea... :LMAO: .... iar despre pret,habar nu am,deci nu am ce comenta.
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Nu stau sa ma cert cu toti neavizatii si cu toti limitatii precum Dobrescu Alex care incep sa jigneasca si sa isi expuna punctul de vedere ca ultimu copil din curtea scolii pentru ca as fii ultimul om, la fel ca el.

 

 

Te contrazici, deja ai jignit omul. Daca intr-adevar ai fi vrut sa fi diplomat faceai cum am facut eu in unele cazuri, "cainii latra ursul trece".

 

Ai dreptate, oameni ca tine care isi spun punctul de vedere in stilul asta, tot respectul, n-am vrut sa postez pretul fix pentru a evita chestiile de genu petrecute mai jos, tiganie cum numai aici si pe inca cateva forumuri exista, oameni cu neajunsuri care isi spun punctul de vedere cum stiu ei mai "bine" ca doar e forum si au tot dreptul.

 

Daca eu incep sa jignesc si sa spun niste lucruri adevarate supar in stanga si in dreapta, bineinteles, lume multa, oameni putini.

 

Toata tigania asta cum o numesti putea fi evitata daca ai fi pus pretul de la inceput. Si uite cum iar jignesti prin cuvintele subliniate de mine mai sus.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Imi place sa raspund cu aceasi moneda, ma respecti, te respect, cine ma cunoaste stie foarte bine, daca ai de gand sa comentezi ca un frustrat ce esti fara sa ai vreun motiv anume si sa arunci cu noroi cand nu ma cunosti si nu stii nici masina trebuie sa iti asumi cum eu mi-am asumat sa scriu pe thread-ul dedicat al masinii mele ca ma bate gandul sa o vand la un pret pe care l-am afisat ulterior.

 

Stai linistit ca nu am facut invitatii de placere sau chestii de genu la tine in garaj, asta era asa in caz ca aveti vreo nelamurire si vreti sa va dovediti voua ceva, eu nu am ce sa dovedesc.

 

Am enumerat ce am pus/modificat eu la masina de cand a ajuns la mine, nu am spus preturi, nu am spus cat de greu a fost fiecare lucru modificat, pur si simplu le-am scris, nu am spus ca lanterna i-a crescut pretu masinii sau ceva asa ca ti-ai dovedit inca odata cat de frustrat esti si cat te mult iti place sa te bagi in seama bai Bimmer Service wannabe, asa ca veziti de treburile tale ca e mai placut si de garaju tau in continuare cum eu mi-am vazut de ale mele.

 

Si ca sa termin eu primu puteti sa va certati si sa scrieti in continuare si sa aratati cat de afectati sunteti voi ca vand eu masina cu 10.000 euro sau ca nu am vrut sa afisez pretul din prima public pentru oameni care traiesc oarecum pe forum, tinand cont ca un E90 lci in tara sau afara cu m-packet si cateva dotari are pretul pe care il are sau cate E90-uri au schimbat unii de pe aici ca sa ajunga la unu bun.

Edited by ckh
  • Like 4
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg bine, masina este din 2005, cu un an mai veche ca a mea, arata identic cu a mea, exteriorul cel putin (nu stiu interiorul cum este, banuiesc ca are CCC si scaune normale), singura diferenta fiind cutia automatasi cei 20-30k km in plus la mine si ceri pe ea 10.000.

 

Pretul asta imi da curaj sa cer si eu 9500. Multumesc.

Edited by AFk^
  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.