Jump to content

Compact E46 ! cate masini sunt pe forum ?


compactu

Recommended Posts

salut am si eu tot un compact dar e36 din 94,e in lucru acum,ii fac transplant mpower s54 3.2litri dupa un e46 cu tot cu cutie in 6 trepte.am si cateva poze dar sunt cu telefonul si sunt cand ea e demontata.mai am cam o luna si pun si poze cu finalul.o sa fie un verde cameleon cu nuanta predominanta de albastru.

jante m pe 18" de pe m3 e46csl,bord de e46 m3 discuri si etriere brembo,timmoniera scurta dtm din titan

etc....

Link to comment
Share on other sites

salut am si eu tot un compact dar e36 din 94,e in lucru acum,ii fac transplant mpower s54 3.2litri dupa un e46 cu tot cu cutie in 6 trepte.am si cateva poze dar sunt cu telefonul si sunt cand ea e demontata.mai am cam o luna si pun si poze cu finalul.o sa fie un verde cameleon cu nuanta predominanta de albastru.

jante m pe 18" de pe m3 e46csl,bord de e46 m3 discuri si etriere brembo,timmoniera scurta dtm din titan

etc....

suna foarte interesant ceea ce vrei sa faci. Spor la treaba! Asteptam sa vedem rezultatele :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Desi gusturile nu se discuta.... nu stiu cum poate sa va placa masinuta asta? Nu-i urata....dar o da in Suzuki Swift, mi se pare singura masina de la BMW care nu respecta "regula", nu respecta stilul BMW... e o masina care (zic eu) nu inspira sentimentul de "putere" de "nerv".....! Da, dupa ce ai intrat in ea...revii la sentimantul de BMW, dar de afara.....nu prea! Farurile mi se par foarte ciudate, iar spatele ala scurt si incovoiat pe verticala.... ma omoara!

Repet, este vorba de gusturi si nu comentez parerile altora, asta este parerea mea proprie! Poate si altora li se pare masina mea la fel-respect parearea!

Link to comment
Share on other sites

Desi gusturile nu se discuta.... nu stiu cum poate sa va placa masinuta asta? Nu-i urata....dar o da in Suzuki Swift, mi se pare singura masina de la BMW care nu respecta "regula", nu respecta stilul BMW... e o masina care (zic eu) nu inspira sentimentul de "putere" de "nerv".....! Da, dupa ce ai intrat in ea...revii la sentimantul de BMW, dar de afara.....nu prea! Farurile mi se par foarte ciudate, iar spatele ala scurt si incovoiat pe verticala.... ma omoara!

Repet, este vorba de gusturi si nu comentez parerile altora, asta este parerea mea proprie! Poate si altora li se pare masina mea la fel-respect parearea!

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Asta pentru ca romanu' cand se gandeste la BMW se gandeste la limo si coupe. Masina asta e un hatchback!!! Si unul ft reusit in comparatie cu alte hatch-uri! A intrat pe piata pentru a mai lua cumparatori de Golf, Focus, etc.

Pachetul M (parerea mea) ii confera ceva aparte. Totodata MIE personal imi place ca sunt mai putine. Am avut 320 sedan si observasem, asa cum observ si acum ca e PLIN de ele peste tot!

 

post-1213-1226487797_thumb.jpgpost-1213-1226487808_thumb.jpg

 

Asta-i al meu (are si pachetul de care spuneam) ! Nu cred ca poti spune ceva de design atat timp cat ai in minte esentialul HATCHBACK!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut.

 

Azi am dat si eu peste acest topic (nu stiu cum mi-a scapat aproximativ 3 luni).

Sunt posesorul unui 316 ti . Incerc sa incarc si poze.

Nu are cine stie ce dotari dar sunt foarte multumit de stabilitatea si motorul masinii (doar 115 cai , dar toarce frumos).

Masina nu a fost prea ingrijita de fostul proprietar dar o sa remediez asta la primavara (filtre , ulei , reparatie spoiler , proiectoare , angel eyes , placute frana , jante ...etc ).

Deja am remediat niste problemele legate de airbag , inchidere usita carburant , senzor temperatura si nu in ultimul rand mizeria din interior.

 

Cu toate astea , mi se pare o masina frumoasa (am cautat mult modelu acesta).

 

Pana atunci o sa urmaresc topicul si poate ajung si eu la o intalnire.Sunt sigur ca o sa primesc destule sfaturi si raspunsuri la intrebarile mele.

post-13476-1228821926_thumb.jpg

post-13476-1228821936_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

UNII VIN ... ALTII PLEACA ...

 

AM VANDUT MASINA ! MI SE RPE SUFLETUL DE EA DAR ASTA ESTE, AM DAT-O LA SUPER PRET, 8000 EURO, NOROCUL CUMPARATORULUI ...

 

VOLANUL L-AM LUAT DE LA UN BAIAT PE FORUM, 12 MIL, MACIULIA 2,5 MIL DE LA AB

 

UF ... DACA CONTINUA CRIZA MA INTORC CU UN COMPACT CU PACHET M, 320 D HIDRAMAT, DACA NU, SERIA 3 ... DIN 2006-7 ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

salut! am si eu un compact din 2001 1.8cc 114 cai,as vrea sa postez si eu niste foto dar o sa radeti cu totii.masinile voastre arata foarte bine si destul de ingrijite.imi place foarete mult modelul de asta am cumparat masina fara sa fiu interesat de aspectul iei prea tare.

nu stiu km reali are stiu doar k a intrat in tara in noiembrie 2004 la 110 de mi si a fost vanduta la 130 de mi decembrie in 2006,eu cand am cuparat-o avea 107 mi in iunie 2008 si am umblat la ceasuri si ajunsese la 98 de mi :)

dar am dat pe ea 5000 fiind avariata. revin cu foto

Link to comment
Share on other sites

la naiba in puii mei cat mi-a luat sa gasest threatul asta !

de vreo 7 luni am si eu un compact argintiu din 2002/09 140k km 1.8L 116CP sport individual , niste senzori ici colo ! imi place masina , mai ales dupa ce am aflat cu se dezactiveaza ASC+DSC :)

 

vin cu o intrebare .. de unde pot achizitiona niste presuri iarna ea ?

post-12552-1232546117_thumb.jpg

post-12552-1232546157_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.