Jump to content

Vand BMW 520dA MY2009


dvr

Recommended Posts

Vand masina personala, un BMW 520dA Model Year 2009, fabricat pe 18.09.2008, avand in prezent aprox. 61.000 km reali! Motorul este varianta N47 - 177 cp.

 

Masina este foarte bine intretinuta si ingrijita. Nu are niciun fel de problema tehnica. A fost folosita mai mult pentru mersul extra-urban.

 

Dotari:

10 airbaguri

ABS, CBC, DTC, DSC

Servotronic

Faruri bixenon + spalatoare faruri

Cutie automata tip Joystick (inclusiv mod Sport si Manual)

Senzori parcare fata-spate (cu afisaj)

Senzori de lumina, ploaie si presiune in pneuri

Sistem de navigatie business

Trapa electrica

Volan multifunctional din piele

Scaune fata incalzite

Scaune fata cu reglaje lombar si pe inaltime electrice

Climatizare automata pe doua zone

Pilot automat cu functie de franare

Sistem audio Hi-Fi (10 difuzoare + amplificator extern)

Player CD/DVD/AUX + cablu pt conectarea la dispozitiv auxiliar (de ex. telefon)

Geamuri electrice

Oglinzi electrice si incalzite

Geamuri cu protectie termica (au tenta albastruie)

Folie LLumar opacitate 95% pe luneta si geamurile din spate

Tava protectie portbagaj

Filtru particule (Euro 5)

Elemente exterioare cromate

Stopuri cu leduri

4 Jante Star Spoke 242 16" (cauciucuri vara 225/55 Continental) + inca 4 jante identice (cauciucuri iarna 225/55 Dunlop Wintersport 3d)

Prelata protectie

 

Istoric verificabil la reprezentanta.

 

Taxa platita si nerecuperata.

 

Consumul mediu pe ultimii aprox. 10.000 km: 6.3L / 100km

 

Accept si recomand test la reprezentanta.

 

O prezentare si un istoric al masinii de cand este la mine il puteti vedea aici. O sa uploadez pe seara niste poze mai noi. Pentru cei interesati, le pot oferi seria de sasiu.

 

 

 

Pret: 14.500 Euro

 

Contact: 0724 54 96 74 sau pm

Edited by dvr
  • Like 3
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu inteleg fraza asta, e plin vitanul si autovitul de textul asta: "fabricatie 2009, model 2020" samd. Chiar daca omul nu este samsar a imprumutat cateva texte :D.

Btw frumoasa masina, spor la vanzare.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cea mai tare optiune ,,Consumul mediu pe ultimii aprox. 10.000 km: 6.3L / 100km" Parca ai mers in continu. I-a reseteaza-l tu la fiecare alimentare de combustibil, sa vezi rezultatul :thumbsup: , sa vezi ca o sa-ti dea cu virgula. Numai asa poti sa vezi consumul masinii.

 

Sa stii ca media unui consum nu se face pe mii de km. cum vad ca o faci tu, deoarece nu este real ce arata pe bord, asta asa doar daca vrei tu ,,sa te imbeti cu apa rece", sau asa sa-l,, aburesti" pe vreunul la vanzare, care nu cunoaste acest aspect, ca realitatea este alta.

 

Pai din cauza anunturilor de genul asta, multi posesori de BMW incep sa-si ,,bata" masinile, ca de ce nu consuma atat :frantics: si se duc si fac tot felul de teste, probe, modificari, etc.

 

Pune si tu vin-ul masinii, sa nu mai fie discutii, de aceea sunte-m pe un site dedicat. Inseamna ca pe carte este trecut 2009, nu?

 

Vad ca o ai de putin timp, te-ai saturat deja de ea? :rolleyes: , la asa km putini? :download:

Edited by florin1967
  • Like 3
  • Downvote 16
Link to comment
Share on other sites

Cea mai tare optiune ,,Consumul mediu pe ultimii aprox. 10.000 km: 6.3L / 100km" Parca ai mers in continu. I-a reseteaza-l tu la fiecare alimentare de combustibil, sa vezi rezultatul :thumbsup: , sa vezi ca o sa-ti dea cu virgula. Numai asa poti sa vezi consumul masinii.

 

Sa stii ca media unui consum nu se face pe mii de km. cum vad ca o faci tu, deoarece nu este real ce arata pe bord, asta asa doar daca vrei tu ,,sa te imbeti cu apa rece", sau asa sa-l,, aburesti" pe vreunul la vanzare, care nu cunoaste acest aspect, ca realitatea este alta.

 

 

Daca facea consumul la fiecare alimentare, media recalculata la 10.000 de km (folosind consumurile de la fiecare alimetare) ramanea fix aceeasi, 'tu-i mama ei de matematica.

 

Iar eu nu vad ce e asa greu de crezut un consum mixt de 6.3%...

 

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Daca facea consumul la fiecare alimentare, media recalculata la 10.000 de km (folosind consumurile de la fiecare alimetare) ramanea fix aceeasi, 'tu-i mama ei de matematica.

 

Iar eu nu vad ce e asa greu de crezut un consum mixt de 6.3%...

Ce matematica?cand si gramatica e grea...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Cred ca nu exista masina pusa la vanzare la care sa se posteze numai pe langa subiect si sa se faca terci topicul omului. Vine Gigel care e certat cu limba romana si nici macar nu e interesat de masina si te pomenesti cu tot felul de aberatii. De ce o vinzi, dar cum adica " te-ai saturat de ea", ba ca de ce e prea scumpa ca la banii astia iei seria 7, ba daca e prea ieftina e suspect si dubios. Ah daca e vorba de topicul cuiva cunoscut, atunci vezi numai " superba masina" , "pacat ca o vinzi", etc.

Omul cere cat vrea pe masina, nu e treaba nimanui de ce o vinde si nici nu vad de ce atatea intrebari daca nu exista interes direct pt masina.

 

Mare adevĂŁr grĂŁiești :thumbsup:

  • Like 9
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu stiu masina si pe proprietar, masina e foarte ok, o stiu de la intalniri, omul a zis cat ii arata consumul in bord, care e problema. La bmw daca e fabricata in 2008 poate sa fie si luna a 12 tot 2008 e trecuta in carte, poate e inscrisa prima data in 2009, omul nu a mintit cu nimic, a zis cand este fabricata. Lasati oamenii interesati cu adevarat sa posteze.
Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze, am fost plecat si nu am mai avut timp sa postez aici.

 

1. Am scris ca masina este model 2009 (si am precizat si data fabricatiei) si NU ca e fabricata in 2009. Am scris acest fapt pentru ca eu asa stiu, ca modele care se fac in a doua jumatate a unui an sunt "market-ate" ca modele de anul viitor, tocmai pentru ca se mai fac schimbari si pentru a le putea deosebi de acelasi model fabricat in prima jumatate a anului respectiv. Concret, in cazul meu: in a doua jumatate a anului 2008 au aparut modelele 2009, care printre altele au: motoare N47 Euro 5, controller iDrive cu butoane shortcut, etc.

 

2. Ceea ce am mentionat mai sus are rolul de a evidentia si faptul ca masina e Euro 5, multi crezand (chiar si eu inainte de momentul cumpararii) ca toate e60 din 2008 cu N47 sunt Euro 4.

 

3. Eu cred intr-un dialog civilizat si constructiv, insa acesta nu poate fi purtat cu anagramati.

 

Nu in ultimul rand, vreau sa le multumesc celor care au exprimat opinii la obiect si pertinente.

Edited by dvr
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Inca nu m-am decis 100%. Initial asa vroiam (un f10 520/525d), dar acum cochetez si cu ideea unui A6 (stiu, n-ar trebui sa spun asta aici :)) sau poate chiar un X3/X5.

 

Ideea e ca sunt destul de prins pana pe la jumatatea lui septembrie si nu am timp sa incep cautarile pana atunci. Doar ma apuc usor de documentare.

 

Din perspectiva unuia care a trait aceasta schimbare, cum ti se pare f10-le? Esti multumit pe deplin de el?

Link to comment
Share on other sites

Da. Absolut. In primul rand e musai sa faci un test drive cu un F10 sa-ti faci o idee si o sa vezi diferenta....mult peste E60 la toate capitolele, in special la comfort.

 

Asta in mod clar. Sunt convins ca este diferenta pronuntata la confort intre e60 si f10. Am sesizat asta intre f30-ul unui prieten si e90-ul pe care l-am avut eu acum cativa ani. Suspensia mi s-a parut foarte buna la f30, mai buna decat la e60 si mult peste e90.

 

Doar ca cu f10 nu am mers niciodata. Nici cu A6 c7. Doar cu SUV-urile amintite mai sus, care au, totusi, un alt scop si comparatia directa n-ar fi neaparat relevanta. Doar ca un SUV ar fi o schimbare mai mare si-n plus, eu nu am avut niciodata unul. Insa, in acelasi timp, nu-s fan al pozitiei inalte de condus dintr-un SUV si nici nu prea l-as folosi offroad, asa ca trebuie sa ma gandesc bine inainte de a lua o decizie :)

Edited by dvr
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.