Jump to content

BMW vechi vs modele noi...


Sile

Preferati modelele mai vechi de BMW(pana in 1995) sau cele mai noi(1995-2007)??  

752 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Se pare ca am avut dreptate: http://en.wikipedia.org/wiki/Joji_Nagashima

 

http://img242.imageshack.us/img242/8156/p0019630awo5nf0.jpg

 

Alti designeri:

 

Joji Nagashima: seria 3 E36, seria 3 E90, Z3 si seria 5 E39

Boyke Boyer: seria 7 E38

Klaus Kapitza: seria 8 E31

Geoff Velasco: X3 (Designworks)

Chris Chapman: X5 E53 (Designworks)

Anders Warming: Z4 (Designworks)

Henrik Fisker: Z8 (now with Aston)

Kevin Rice: seria 1

Erik Goplen: seria 3 E46 (Designworks/USA)

David Arcangeli: seria 5 E60

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ba da Ciupanezule, ultimul M3, ca al lui Sebastian, a fost odata cu el la Academia militara, ala e can singurul model nou care imi place. In continuare mi-am propus sa imi incep excursia in lumea BMW cu o pisicuta, nu foarte nervoasa, ca sa mai am zile dupa ce mi-o iau. Pisicuta este o masina care poate fi aranjata in asa fel incat sa arate fantastic... nu neaparat opulent sau incarcata prea mult.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

fratilor..am mers cu un 335i 2007 ,masina e racheta , m-a lasat fara cuvinte ,iarasi seria 6 arata bestial... dar parca e altceva cand vezi un e36 coupe sau un e30 cu un motor serios.... ma refer la un m50b25 cu vanos de pe pisica de exemplu ...

 

parca inainte ,intre anii 85-97 ,diferenta dintre BMW si alte firme producatoare de auto era uriasa....acum mi se pare ca nu mai este chiar asa ....si cu toate astea un 325i pisica da clasa si azi si unor masini noi...

 

d-aia am votat modele vechi...pt ca mi se pare ca daca tinem cont de performante , mentenanta si design sunt aproape de perfectine...ma gandesc ca daca ai un urs sau o pisica nu le menajezi deloc si totusi nici azi nu pot sa realizez cum o masina de 15-16 ani ( ma refer la pisica) functioneaza si azi impecabil pot spune...

 

plus de asta in 95 sau 96 inginerii de la BMW au sugrumat motoarele m50 (2,5L 192de cai) din cauza normelor de poluare , asa a aparut m52 de pe 323i de 170 de cai si capacitate de 2,5 L si ala de 2,8L de pe 328i de 193 de cai ... ma gandesc ca pt a realiza acele norme de poluare s-a dat inapoi

 

modele noi : sunt bine e46 coupe , e92 coupe , seria 6 .... imi place X6

 

gama M care inca este deasupra tuturor si inca tine pasul cu motoare aspirate....

 

.... X3 e cea mai urata masina

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eu prefer BMW-urile mai vechi pt ca erau facute mult mai bine, nu se stricau asa de repede, nu aveau atata electronica si erau si comfortabile. Cele noi imi placmai mult pe comfort si ,cateva, pt design. De ce credeti ca nemtii vand masini aproape noi, cu km putini? De bune ce sunt?

Eu prefer un model cu istorie, o pisicuta ingrijita arata foarte fain, iar daca e si aranjata arata demential.

Pana prin anii 98 nemtii faceau super masini, dar de la o vreme incoa, pt a scadea pretul si a fi competitivi pe piata, au cam redus din calitate. Nu cred cprin 93, 94 faceau piese in Turcia , Romania sau alte state din astea.

Vreau sa vad noul seria 3 peste 15 ani.... e la fel ca la televizoare, un Philips de acum 12 ani ( made in Olanda), care nu a fost reparat deloc, nu se compara cu un Philips made in Ungaria facut azi, care nu va tine atatia ani..

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

ciupanezule tu ce masina ai ??ai vre o nava spatiala de razi de toata lumea??vre un prototip??vreo missile ceva??ca prea te iei de toti si ai ironizezi .zeule .esti al 2 lea zeu aici pe forum.:PP

ps imi pare rau sa te anunt ca ultimele MASINI sunt acestea:PP din poze:PP restul sunt automobile la fel ca si alea japoneze sau italienesti.doar ca putin mai bune si cu mai multe optiuni si mult mai sigure:PP ca de fiabile..........sa fim seriosi e plina la bmw de masini noi cu probleme....ps nu va suparati .stiti ca s obsedat de masini vechi ...va mai tachinez si eu ca ma plictisesc la servici si s frustrat ca nu am bani sa mi fac masina cum imi doresc:((

 

argumentele sunt in poze:P

masini ar mai fi de aratat si mai vechii dar nu vreau sa va oripilez cu alea preistorice.

tre sa fac rost de niste terenuri sa le vand sa mi iau si eu un urs m3 un 850 un e38 si un e 34 m 5.

Link to comment
Share on other sites

Eu prefer BMW-urile mai vechi pt ca erau facute mult mai bine, nu se stricau asa de repede, nu aveau atata electronica si erau si comfortabile. Cele noi imi placmai mult pe comfort si ,cateva, pt design. De ce credeti ca nemtii vand masini aproape noi, cu km putini? De bune ce sunt?

Eu prefer un model cu istorie, o pisicuta ingrijita arata foarte fain, iar daca e si aranjata arata demential.

Pana prin anii 98 nemtii faceau super masini, dar de la o vreme incoa, pt a scadea pretul si a fi competitivi pe piata, au cam redus din calitate. Nu cred cprin 93, 94 faceau piese in Turcia , Romania sau alte state din astea.

Vreau sa vad noul seria 3 peste 15 ani.... e la fel ca la televizoare, un Philips de acum 12 ani ( made in Olanda), care nu a fost reparat deloc, nu se compara cu un Philips made in Ungaria facut azi, care nu va tine atatia ani..

 

Bafta!

 

as spune ca au facut super masini pana prin '95....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.