Jump to content

Noul X5


scarface

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da, X5 se va lansa in a doua jumatate a anului 2006

Motorizari: 3.0i de 265 cp, 4.0i de 306 cp, si 4.8i de 367 cp, diesel de 3.0 (231 cp). Motor de top un V8 turbo de peste 400 cp (X5M sau X5 4.8is ?).

post-603-1136353691_thumb.jpg

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sunt inebunit dupa BMW si iubesc designul auto.Masina care vreau sa o cumpar ramane BMW X5 modelul actual.Cred ca cel mai urat Bmw ramane X3 .Noul X5 este super in partea frontala dar parca nu mai are aceeasi forta bruta in design.Nu mai este chiar asa de fioros.Pacat.Cred ca ar fi trebuit sa nu umble la proportiile masinii actuale ci mult mai mult la tehnica la tehnica.Daca vroiau sa faca experiente de design sa faca cu noul X6 nu aici.Nu am auzit pe nimeni sa nu ii placa actualul X5.Dar de noul X5 vad ca deja au aparut pareri contra. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
de ce trebuia sa distorsioneze frumusetea unei masini in halul acesta?avea succes asa cum era, inainte de bangle.cred ca era mai bine daca mergea pe stilul clasic.prea umflata iar in primele poze parca era lovita din toate partile.pacat.mare pacat. :blink: Edited by kobra
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Ei na. Pai tu crezi ca vine la drive-through  la McDonalds X5-ul nou? :blink:

 

Tu cu cine crezi ca vorbesti,cu Panke ? Eu zic sa te multumesti cu astea :)

106669[/snapback]

 

Lasa ma ca avem si noi pe Panke al nostru sa puna poze mai clare. :)

Link to comment
Share on other sites

sunt sigur ca X5 va fi o masina super , doar asa va putea BMW sa dea o replica pe masura Merc ML si Q7 & Co. de obicei BMW nu a dezamagit , multi il critica pe Bangle , mie mi se pare fenomenal stilul de design adoptat de el , are curaj si se exprima liber... ar fi bine sa va imaginati cam cum ar fi aratat linia de design BMW fara Bangle... stiu e greu sa iti imaginezi asta dar totusi , eu zic ca designul adoptat de el este indraznet , agresiv si nu seamana mai cu nimic de pe piata auto , masinile au forme zvelte , pe alocuri agresive , farurile nu sunt un leit-motiv precum cele de la Peugeot sau VAG ori Mercedes , sunt altceva... original si cred ca de asta ati ales BMW pentru ca este original... bordul de la seria 3 E 90 pare inestetic si insipid l aprima vedere dar daca il privesti bine si incerci sa-i intelegi forma pare chiar foarte modern si sporty... simplu in aparenta dar de fapt nu-i lipseste nimic... chestie de gust ce sa-i faci , la Audi toata lumea lauda bordul, mie mi se par prea "normale" , recunosc ca si Mercedes are interioare frumoase dar parca tot interiorul angular de la seria 5 este mai original si are ceva aparte fata de restul ... sigur X5 va fi fenomenal...
Link to comment
Share on other sites

Shtitz ce nu imi place la tendintza asta cu noile SUV-uri? Faptul ca le-au facut prea lungi... Q7-le ala arata mai mult a break (ma rog, avant) inaltzat, decat a SUV zvelt ... Eu nu il vad decat ca un Allroad mai nou, nicidecum minunea AUDI

 

Au inebunit totzi cu astea 7 locuri/3 randuri de scaune... Prea o dam in VAN-uri... :blink:

Edited by MuadDib
Link to comment
Share on other sites

Ce vis X5-ul asta...cred ca o sa ma inscriu intr-un program de vanzare de organe...trebuie sa-l am... :blink:

Acum serios, primele doua X5 noul model care vor sosi in Romania vor fi ale unor veri de-ai mei din Bucuresti, sunt primii inscrisi pe lista de asteptare la AB...au dat avansul demult..le astept la fel de nerabdator ca ei...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.